Bluestar Linux آرچ لینوکس را آسان و زیبا می کند

داک بالای پنهان شده خودکار Bluestar Linux حاوی منوی برنامه است.

تصویر: جک والن

موضوع با تم های تاریک چیست؟

فقط به یاد داشته باشید، اگر مشکل مشابه Octopi را تجربه کردید، به‌روزرسانی‌های روزانه را بررسی کنید و امیدواریم توسعه‌دهندگان مشکلی را حل کنند که می‌تواند برای برخی مشکل‌ساز باشد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/bluestar-linux-makes-arch-linux-easy-and-beautiful/#ftag=RSSbaffb68

تم تاریک Bluestar کمی زیاد است.

تصویر: جک والن

همچنین: بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

به روز رسانی و نصب نرم افزار

نصب نرم افزار جدید جایی بود که با اولین شماره خود مواجه شدم. ابزار Arch Linux GUI برای نصب نرم افزار Octopi است که در Application Menu > System > Octopi یافت می شود. برنامه نصب برنامه ها شروع نمی شود. وقتی سعی کردم Octopi را از خط فرمان اجرا کنم، یک خطای جستجوی نماد دریافت کردم.

آرچ لینوکس به دلیل داشتن یکی از پیچیده‌ترین توزیع‌های موجود در بازار شناخته شده است. اگرچه Arch در سطح سختی جنتو نیست، اما برای کسانی که تازه وارد دنیای لینوکس شده اند، چالش های زیادی ایجاد می کند.

تم تاریک Bluestar Linux.

چیزی که من هرگز کاملاً درک نکرده ام، روند کل تم تاریک است. بله، همه چیز سلیقه ای است، بنابراین تمایل من به تم های سبک تر به این معنی نیست که بهترین نظر است. اما تم تیره لینوکس Bluestar بسیار ناراحت کننده است. وقتی آن ستون سفید را در برابر تم سیستم تقریباً سیاه می بینید، کار را سخت می کند. تشخیص نمادهای نوار ابزار نیز می تواند کمی مشکل باشد.

دسکتاپ Bluestar Linux.

Bluestar Linux ممکن است کامل نباشد، اما ورود بسیار محکمی به فضای لینوکس دسکتاپ است. این توزیع برای هر کسی که ایده ترکیب ماهیت سنگی آرچ لینوکس را با کاربر پسند بودن Kubuntu یا KDE Neon دوست دارد، گزینه بسیار خوبی خواهد بود. حتی با وجود مشکل Octopi که هنوز مطرح است، من Bluestar Linux را گوهری واقعی از یک سیستم عامل دسکتاپ یافتم. مهم نیست که در لینوکس تازه کار هستید یا یکی دو بار در اطراف بلوک منبع باز بوده اید، من مطمئن هستم که Bluestar یک سیستم عامل دسکتاپ عالی برای تقریباً هر کسی خواهد ساخت.

خوشبختانه، برای جابجایی از تم تاریک، فقط تنظیمات سیستم را باز کرده و سپس به Appearance بروید. موضوعی را پیدا کنید که بیشتر با سلیقه شما مطابقت دارد و هنگامی که از شما خواسته شد، روی اعمال کلیک کنید. اکنون می توانید برنامه تنظیمات سیستم را ببندید و از آن تم سبک تر لذت ببرید.

کاربران جدید نمی خواهند این کار را انجام دهند. مشکل مشخص است، فقط رفع نشده است. تا آن زمان، نمی‌دانم می‌توانم Bluestar Linux را به هر کسی که با استفاده از خط فرمان راحت نیست توصیه کنم یا خیر. من انتظار دارم که این مشکل به زودی برطرف شود، بنابراین حتی اگر نسخه ای از Bluestar را نصب کرده باشید که از این مشکل رنج می برد، احتمالاً یک یا دو نسخه ارتقاء این مشکل را حل می کند.

همچنین: نحوه نصب برنامه های لینوکس از خط فرمان

کارایی

معنی آن چیست؟ خوب، تا زمانی که رفع مشکل از طریق ارتقاء سیستم در دسترس قرار نگیرد، تنها راه نصب برنامه‌ها از طریق خط فرمان است. به عنوان مثال، اگر می خواهید ابزار ویرایش صوتی Audacity را نصب کنید، دستور زیر را صادر می کنید:

همچنین: نحوه انتخاب توزیع مناسب دسکتاپ لینوکس

داک بالای Bluestar Linux.

زنی رو به رومیزی روی میز

Maskot/Getty Images

به‌روزرسانی‌های سیستم به راحتی در دسترس کاربر Bluestar Linux، از طریق داک بالای مخفی است. اگر آن داک را آشکار کنید، یک A آبی رنگ خواهید دید. روی آن کلیک کنید تا پنجره اعلان به‌روزرسانی‌ها باز شود که شامل دکمه به‌روزرسانی سیستم است. روی آن دکمه کلیک کنید تا ابزار ارتقا دهنده Kalu باز شود. روی Upgrade System کلیک کنید و ارتقاء شروع خواهد شد.

یکی از آن اسپین آف ها Bluestar Linux نام دارد و Arch Linux را برای استفاده بسیار ساده و زیبا می کند. هدف بلواستار لینوکس ایجاد سیستم عاملی است که طیف گسترده ای از عملکرد و سهولت استفاده را بدون از بین بردن زیبایی شناسی ارائه دهد. سه “طعم” مختلف از Bluestar Linux وجود دارد:

  • دسکتاپ: برای استفاده اولیه از دسکتاپ
  • Deskpro: برای استفاده پیشرفته تر از دسکتاپ
  • توسعه دهنده: برای استفاده توسعه دهندگان طراحی شده است

یک بخش نسبتاً پیچیده در مورد دسکتاپ Deskpro وجود دارد که ممکن است کاربران از آن آگاه نباشند. اگر Latte Dock را در پایین صفحه بررسی کنید، متوجه خواهید شد که دکمه منوی برنامه وجود ندارد. بدون منوی برنامه، چگونه برنامه‌هایی را که می‌خواهید استفاده کنید (که قبلاً به داک اضافه نشده‌اند) باز می‌کنید؟ اگر نشانگر خود را در قسمت مرکزی بالای صفحه نمایش خود نگه دارید (راست در لبه)، یک درخشش مایل به آبی خواهید دید. به لبه‌های نشانگر خود ادامه دهید تا یک پایه دیگر ظاهر شود. در لبه سمت چپ داک جدید، دکمه منوی برنامه را خواهید دید. روی آن کلیک کنید تا منو نمایش داده شود.

با این حال، چندین توسعه‌دهنده در جامعه لینوکس دیدند که ترکیب Arch و تجربه کاربرپسند چه چیزی می‌تواند ارائه دهد. از آن لحظه، تعداد زیادی اسپین‌آف Arch وجود داشته است که هدفشان دسترسی بیشتر و بیشتر به توزیع است.

فراتر از مسئله Octopi، من بلوستار لینوکس را پیدا کرده ام که عملکرد بسیار خوبی دارد. نه تنها برنامه‌ها به سرعت باز می‌شوند، بلکه می‌توانم مرورگر فایرفاکس را با تب‌های باز زیاد اجرا کنم و بدون اینکه سیستم‌عامل به چشم بیفتد، با سایر برنامه‌های نصب‌شده کار کنم. همچنین، من به یک مشکل ثبات برخورد نکرده ام. Bluestar Linux به همان اندازه قابل پیش بینی است که عملکردی دارد، حتی با وجود انیمیشن ها و افکت های کامل دسکتاپ.

Bluestar برای چه کسانی است؟

Bluestar Linux از محیط دسکتاپ KDE استفاده می کند و بسته به طعمی که انتخاب می کنید، یک دسکتاپ پایه KDE تا نسخه پیشرفته تر خواهد بود. به عنوان مثال، در نصب Deskpro که من آزمایش کردم، دسکتاپ KDE شامل یک داشبورد دسکتاپ زنده (یک Konky) است که استفاده از سیستم را نشان می دهد، و همچنین یک ابزار آب و هوا، نمادهای دسکتاپ برای پوشه های خاص، یک پیجر دسکتاپ، و یک داک مشابه Pantheon در پایین صفحه نمایش

Bluestar Linux یک برداشت زیبا از Arch است.

تصویر: جک والن