Arista قابلیت های مسیریابی جدیدی را برای شرکت های ابری ارائه می دهد

Arista که زمانی به عنوان یک فروشنده شبکه ای که فقط نیازهای غول های ابری را برآورده می کند تصور می شد، در نیم دهه گذشته راه طولانی را پیموده است. اکنون راه‌حل‌هایی برای شرکت‌های با اندازه‌های مختلف، از جمله شرکت‌های بازار متوسط ​​دارد. این نسخه حرکت خود را به مسیریابی با هدف کمک به کسب‌وکارها به سمت یک سازمان ابری گسترش می‌دهد.


منبع: https://www.zdnet.com/home-and-office/networking/arista-rolls-out-new-routing-capabilities-for-cloud-first-companies/#ftag=RSSbaffb68

آریستا با نوآوری در این فضا توانست از شکاف مرکز داده به مسیریابی مدرن عبور کند. فروشنده مستقر در سانتا کلارا، کالیفرنیا، پایگاه قابل توجهی از مشتریان دارد که مسیریابی درجه ابری خود را با موفقیت به کار گرفته اند. این لیست شامل غول های ابری (مایکروسافت، متا)، ارائه دهندگان ابر تخصصی (Netflix، CDLAN، Zenlayer)، ارائه دهندگان خدمات (Comcast، Arelion، Vocus) و صرافی های اینترنتی (Netnod، Equinix، Seattle Internet Exchange) است. به عنوان مثال، Vocus با ضربه زدن به Arista در 200 سایت خود، کل ستون فقرات و لبه خود را تازه کرده است.

قابلیت های جدید لبه معرفی شد

ریموند گفت: “محصولات توسعه ای از خانواده R3 موجود ما هستند. در بین 26 محصول، ما برخی از سیستم های ثابت و سیستم های مدولار جدید نیز داریم.” ما توانسته‌ایم نه تنها مقیاسی را که برای مسیریابی نیاز داریم، بلکه رمزگذاری مستقیم در همه این محصولات ایجاد کنیم.»

آخرین قابلیتی که Arista راه اندازی کرد رمزگذاری و زمان بندی است که برای مسیریابی مدولار فشرده طراحی شده است. یکی از جنبه های کلیدی ساخت شبکه 5G فعلی زمان بندی است. برای توسعه زیرساخت شهرهای هوشمند، اتصال خودروهای خودران و سایر موارد استفاده، به زمان‌بندی بسیار دقیقی نیاز دارد که توسط مسیریابی بخش فعال شود. قابلیت جدید Arista مسیریابی مدولار را با زمان بندی دقیق فراهم می کند و ترافیک را رمزگذاری می کند.

Arista پلتفرم سخت افزاری Jericho 2C+ را عرضه می کند

آریستا مفهوم را معرفی کرد مسیریابی درجه ابر کمی بیش از نیم دهه پیش با ایده داشتن یک پشته نرم افزاری واحد با مجموعه ای از قابلیت های مسیریابی که بتواند نیازهای شرکت ها، ارائه دهندگان خدمات و اپراتورهای ابری را برآورده کند. این هفته چندین راه حل، قابلیت ها و پلتفرم های شبکه را برای تکامل مسیریابی درجه ابری معرفی کرد.

Arista TunnelSec را برای ساده سازی رمزگذاری معرفی می کند

به موازات این اعلامیه، آریستا سبد سری R3 خود را با افزودن 26 محصول جدید بر اساس سیلیکون Broadcom Jericho 2C+. این نمونه کارها اکنون شامل سری جدید R3A با TunnelSec یکپارچه می شود. 800G-ready 7800R3 با سیستم های مدولار 12 و 16 اسلات. 7280R3A ماژولار فشرده برای برنامه های مترو، موبایل و DCI؛ و سری 7280R3A با 50 درصد افزایش عملکرد.

علاوه بر TunnelSec، Arista یک قابلیت لبه سازمانی امن را نشان داد که دامنه‌های مرکز داده و مرکز داده (DCI) را ترکیب می‌کند. به طور سنتی، این فناوری برای اتصال دو یا چند مرکز داده به یکدیگر استفاده می‌شود. Arista در حال ارائه یک عملکرد دروازه است که به مشتریان اجازه می دهد تا استقرار چند ابری خود را ساده کنند.

یکی از قابلیت های جدیدی که Arista معرفی کرده TunnelSec نام دارد که استفاده از فناوری های مختلف رمزگذاری را ساده می کند. به عنوان مثال، برای شرکت‌ها معمول است که شبکه‌های همپوشانی را برای استفاده از رمزگذاری IPsec و MACsec استفاده کنند. رمزگذاری TunnelSec نیاز به رمزگذاری خارجی که به طور سنتی در شبکه استفاده می شود را از بین می برد. این کار را با ایمن سازی داده در حین انتقال انجام می دهد و رمزگذاری درون خطی را با نرخ داده از 10G تا 400G در پلتفرم های مسیریابی سری R3 Arista ارائه می دهد. در نتیجه، TunnelSec گلوگاه های عملکرد مرتبط با استقرار رمزگذاری قدیمی را حذف می کند.

جف ریموند، معاون گفت: “ما شاهد روندی هستیم که در آن تقاضا برای رمزگذاری وجود دارد. در واقع، ما مشتریانی داریم که از ما خواسته اند رمزگذاری را در خود مرکز داده انجام دهیم، از سوییچ بالای رک شروع کنیم.” ریس جمهور، مدیر کل سیستم عامل توسعه پذیر (EOS) مدیریت محصول و خدمات در آریستا. ما این مفهوم را گسترش داده‌ایم، جایی که مشتریان می‌توانند رمزگذاری سرتاسری داشته باشند.»

TunnelSec اکنون در پلتفرم های مسیریابی درجه ابری Arista تعبیه شده است. همه محصولات Arista توسط EOS و Network Data Lake (NetDL) پشتیبانی می‌شوند که یک پایگاه نرم‌افزاری واحد برای سوئیچینگ، مسیریابی، تله‌متری و مجموعه‌ای مشترک از داده‌ها در تمامی پلتفرم‌های Arista فراهم می‌کند.

ویژگی ها/محصولات توسعه یافته اکنون در آخرین نسخه EOS در دسترس هستند. به گفته ریموند، مشتریان بسته به نیاز خود می توانند از میان سه «طعم» انتخاب کنند. مدل پایه بر مرکز داده متمرکز شده است. مدل مقیاس متوسط، رمزگذاری را با سطحی از مقیاس پذیری ارائه می دهد. در نهایت، مدل تمام مقیاس هم مسیریابی و هم رمزگذاری را ارائه می دهد.

سازنده نرم افزار شبکه با کارایی بالا شبکه های آریستا امروز از چیزی که به عنوان نسل بعدی مسیریابی درجه ابری توصیف می کند، رونمایی کرد. منطق پشت این امر این است که مسیریابی باید برای برآورده کردن نیازهای ابر تکامل یابد.

با یک پلت فرم شبکه واحد، شرکت ها می توانند رمزگذاری MACsec، IPsec و VXLANsec را به کار گیرند. این امر اقتصاد شبکه را بهتر می کند، اما عملکرد و توان عملیاتی شبکه را نیز بهبود می بخشد.

این مفهوم مطمئناً درست است زیرا شبکه‌ها اکنون بسیار بیشتر از اتصال شعبه‌ها به مرکز داده شرکت انجام می‌دهند. از لحاظ تاریخی، شرکت‌ها شبکه‌ها را به عنوان موجودیت‌های مجزا در نظر می‌گرفتند: شبکه‌های تلفن همراه، حامل و شبکه‌های تجاری. اما اکثر برنامه های ابری هر سه را طی می کنند، بنابراین تجربه و امنیت به قابلیت همکاری بین دامنه ها بستگی دارد.

سیستم عامل واحد و دریاچه داده سس مخفی آریستا هستند. بیشتر و بیشتر عملیات شبکه نیازمند بینش های مبتنی بر هوش مصنوعی برای بهینه سازی عملکرد و ایمن سازی شبکه است. یک مجموعه از داده‌ها و سیستم‌عامل آن، Arista را قادر می‌سازد تا اطلاعات را بسیار سریع‌تر از زمانی که مجبور به جمع‌آوری سیلوهای اطلاعات باشد، تجزیه و تحلیل کند.

دامنه دسترسی Arista از غول‌های ابری گذشته است