Apple iPadOS 16 برای iPad شما آمده است، در اینجا تمام ویژگی های جدید آورده شده است

اما وقتی اپل اعلام کرد که Stage Manager را از M1 (و از آن زمان به بعد M2) iPad Pro به iPad Proهای قدیمی تر گسترش می دهد، پشتیبانی از M1 برای نمایشگرهای خارجی را نیز به تاخیر انداخت. اپل در اواخر امسال در به‌روزرسانی مدل‌های آی‌پد M1 و M2، پشتیبانی Stage Manager را برای نمایشگرهای خارجی فعال می‌کند. از نمایشگرها پشتیبانی خواهد کرد با رزولوشن تا 6K و به کاربران اجازه می دهد تا با حداکثر چهار برنامه در iPad و چهار برنامه روی صفحه نمایش خارجی به طور همزمان کار کنند.

اپل خاطرنشان می کند که اواخر امسال یک برنامه بهره وری جدید به نام Freeform را برای طراحی و همکاری منتشر خواهد کرد.

در همین حال، برنامه Mail ویژگی‌های هوشمندی مانند ویژگی «یادآوری به من» برای بازگشت به ایمیل در آینده و پیشنهادات پیگیری خودکار، و همچنین هشدارهای خودکار در صورتی که فرستنده فراموش کرده باشد که گیرنده یا پیوستی را وارد کند، به دست می‌آورد.

یکی دیگر از ترفندهای سرگرم کننده برای برنامه دوربین iPad، Visual Look Up است که به کاربران اجازه می دهد روی موضوع تصویر ضربه زده و نگه دارند و آن را از پس زمینه برای اشتراک گذاری در برنامه های پیام رسان جدا کنند. می تواند افراد، مجسمه ها، پرندگان و حشرات را تشخیص دهد. iPadOS Live Text اپل نیز متن را در ویدیوها تشخیص می دهد. اگر ویدیو متوقف شود، کاربران می توانند متن را کپی و جایگذاری کنند و آن را ترجمه کنند.

دارندگان آی‌پد باید این به‌روزرسانی را به‌عنوان iPadOS 16.1 در دسترس ببینند، اما اپل به‌طور گیج‌کننده‌ای آن را به‌عنوان iOS 16 معرفی کرده است، زیرا این اولین انتشار آن پس از تاخیر اپل در به‌روزرسانی سیستم‌عامل است تا بهبودهایی را در Stage Manager ایجاد کنید. بنابراین، این نسخه اولین نسخه رسمی از iPadOS 16 است و یک هفته پس از رونمایی اپل از M2 iPad Proهای جدید و نسل دهم iPad سطح پایه 2022 ارائه می شود.

iPadOS 16.1 همچنین گزینه‌های اشتراک‌گذاری آسان‌تری را با iCloud Shared Photo Library و همچنین Live Activities برای به‌روزرسانی‌های ورزشی بی‌درنگ در صفحه قفل به کاربران می‌دهد. این به‌روزرسانی همچنین برنامه آشنای iPhone Weather را به iPad می‌آورد و شامل رمزهای عبور جدید Safari است، ابزاری برای ورود به وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها با استفاده از Touch ID یا Face ID.

آیپد پرو 12.9 اینچی اپل 2021

تصویر: اپل
در به‌روزرسانی‌های دیگر، کاربران پیام‌ها می‌توانند مکالمات را ویرایش، لغو، ارسال و علامت‌گذاری کنند که خوانده نشده‌اند.

همچنین: بررسی iPad Pro (2022): من محتاطانه خوشبین هستم. یا احمق

و مانند برنامه Home در iOS، Home در iPadOS پشتیبانی Matter را برای کنترل لوازم دارای گواهی Matter در سراسر اکوسیستم ها به دست می آورد. آمازون، اپل و گوگل از Matter پشتیبانی می کنند.


منبع: https://www.zdnet.com/article/apple-ipados-16-has-arrived-for-your-ipad-here-are-all-the-new-features/#ftag=RSSbaffb68

اپل iPadOS 16.1 را برای دستگاه های تبلت خود با ویژگی های جدید از جمله Stage Manager منتشر کرده است.

ویژگی جدید چندوظیفه ای Stage Manager اندازه برنامه ها و پنجره ها را برای جابجایی آسان کارها تغییر می دهد. این اجازه می دهد تا پنجره ها با هم تداخل داشته باشند و یک روش تغییر برنامه جدید ارائه می دهد، و به کاربران اجازه می دهد که یک iPad را به یک مانیتور خارجی متصل کنند تا یک دسکتاپ iPad دوم ایجاد کنند نه اینکه فقط همان مورد را آینه کنند.

مدیر صحنه هم هست در MacOS Ventura تازه منتشر شده موجود است از مرکز کنترل برای جابه‌جایی سریع‌تر برنامه، ستونی از برنامه‌های پس‌زمینه در دسترس هستند در حالی که پنجره فعلی در مرکز نمایش داده می‌شود.