6 روشی که ChatGPT می تواند زندگی روزمره شما را آسان تر کند

6 روشی که ChatGPT می تواند زندگی روزمره شما را آسان تر کند

ChatGPT در مک بوک

ماریا دیاز/ZDNET

ChatGPT به دلیل قابلیت های پیشرفته کدنویسی، نوشتن و چت به نامی شناخته شده تبدیل شده است. اما فقط به این دلیل که ربات چت در کارهای فنی بسیار توانایی دارد، به این معنی نیست که چت بات نمی تواند کارهای بیشتری انجام دهد. در عوض، می‌توانید از فناوری هوش مصنوعی مولد برای کارهای روزمره استفاده کنید، که در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند و زندگی شما را آسان‌تر می‌کند.

همچنین: بهترین چت ربات‌های هوش مصنوعی 2024: ChatGPT و جایگزین‌های آن

ChatGPT می تواند بهره وری شما را افزایش دهد و مشکلات دنیای واقعی را از طرق مختلف حل کند، و بهترین بخش این است که برای استفاده از این ترفندها لازم نیست یک جادوگر فناوری باشید. ما چند هک زندگی ChatGPT را جمع آوری کردیم و آنها را برای شما آزمایش کردیم.

1. پیش نویس ایمیل ها

ایمیل های پیش نویس ChatGPT

اسکرین شات توسط سابرینا اورتیز/ZDNET

تهیه پیش نویس ایمیل می تواند کاری خسته کننده و وقت گیر باشد. در کنار هم قرار دادن همه کلمات مناسب برای رساندن پیام خود، در حالی که هنوز از لحن و اصطلاحات تخصصی سازمانی استفاده می‌کنید، سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد، به خصوص اگر در زمان مشکل هستید یا سعی می‌کنید صندوق ورودی شلوغ خود را شلوغ کنید. ChatGPT می تواند کمک کند.

همچنین: به لطف 5 ابزار هوش مصنوعی مورد علاقه ام، اکنون هوشمندتر کار می کنم

به عنوان یک نمونه، متن را وارد کردم: “به من کمک کنید یک ایمیل برای رئیسم تهیه کنم و به او اطلاع دهید که امروز وقت دکتر دارم.” در عرض چند ثانیه، ربات چت یک الگوی ایمیل را خروجی داد که کاملاً برای موقعیت مناسب بود. هرچه اطلاعات بیشتری در درخواست خود وارد کنید، نامه ChatGPT متناسب‌تر خواهد بود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خروجی را کپی کرده و در ایمیل خود قرار دهید، آن را به دلخواه تغییر دهید و ارسال را فشار دهید.

2. برای یک کار بزرگ آماده شوید

گفتگوی گفتگوی GPT

اسکرین شات توسط سابرینا اورتیز/ZDNET

تجربه اعصاب یا لرزش قبل از انجام یک کار بزرگ بخشی طبیعی از تجربه انسان است. گاهی اوقات، یک سخنرانی خوب یا یک برنامه بازی می تواند به شما کمک کند متمرکز بمانید و به شما این امکان را می دهد که در انجام کار در دستتان به صفر برسید. به جای اینکه از همکاران، خانواده یا حتی گوگل برای استراتژی کامل قبل از رویداد بخواهید، می توانید از ChatGPT بپرسید.

به عنوان مثال، از ChatGPT پرسیدم: “من یک ارائه بزرگ در پیش دارم، آیا می توانید برنامه ای برای خرد کردن آن به من بدهید؟” در نتیجه، من یک برنامه عملیاتی 14 مرحله ای برای موفقیت دریافت کردم. توصیه مرتبط، روشنگر، دلگرم کننده و مهمتر از همه مفید بود. این به من کارهای عملی داد که می توانستم انجام دهم تا موفقیت را تضمین کنم.

همچنین: ChatGPT در مقابل Copilot: کدام ربات چت هوش مصنوعی برای شما بهتر است؟

البته می‌توانید این درخواست را طوری تنظیم کنید که تا حد امکان انگیزه یا مفید باشد. اگر می‌خواهید برنامه‌ای خاص‌تر و کم انگیزه‌تر داشته باشید، می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید جزئیات را در درخواست ChatGPT خود وارد کنید. به عنوان مثال، می توانید بگویید: “من در شرف نوشتن یک مقاله هستم، به من کمک کنید تا یک طرح کلی بنویسم.”

3. فهرست ها را بنویسید

لیست مواد غذایی ChatGPT

اسکرین شات توسط سابرینا اورتیز/ZDNET

به عنوان کسی که عاشق لیست است، این ویژگی یک تغییر دهنده بازی است. فهرست ها راه آسانی برای سازماندهی و اطمینان از فراموش نشدن چیزی هستند. با این حال، تهیه فهرست‌ها می‌تواند فرآیندی زمان‌بر باشد که به تحقیقات پیش‌زمینه نیاز دارد. اکنون، ChatGPT می تواند این همه پیوند سخت را برای شما انجام دهد.

به عنوان مثال، وقتی به تعطیلات می روم، به جای اینکه لیست بسته بندی خودم را از ابتدا بنویسم، از ChatGPT می خواهم که آن را برای من بنویسد و می توانم از هوش مصنوعی بخواهم که لیست را برای مقصدی که می خواهم تنظیم کند.

همچنین: نحوه استفاده از ChatGPT برای برنامه ریزی تعطیلات

به عنوان مثال، من از ChatGPT پرسیدم: “آیا می توانید یک لیست مواد غذایی با مواد غذایی اولیه برای من تهیه کنید؟” در عرض چند ثانیه، من یک لیست 15 موردی با لوازم ضروری آشپزخانه داشتم که یک پایه عالی بود. پس از دریافت لیستم، به راحتی می‌توانم آن را در یادداشت‌هایم کپی و جایگذاری کنم و نتایج را مطابق میل خودم تنظیم کنم.

اگر غذای خاصی درست می‌کنید، حتی می‌توانید از ChatGPT بخواهید که مواد تشکیل دهنده آن غذا را با گفتن جمله‌ای مانند: “امشب زیتی پخته درست می‌کنم. می‌توانید آن مواد را به لیست اضافه کنید؟” امکانات برای این نوع لیست ها بی پایان است.

4. یک استراتژی رسانه های اجتماعی ایجاد کنید

استراتژی رسانه های اجتماعی ChatGPT

اسکرین شات توسط سابرینا اورتیز/ZDNET

چه در حال ایجاد محتوا برای یک حساب شخصی یا حرفه‌ای باشید، می‌توانید از ChatGPT بخواهید تا به شما در ایجاد زیرنویس کمک کند. یافتن عنوانی که کوتاه و مد روز است، اما در مورد عکس شما نیز صدق می کند، می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص برای محتوایی که به ویژه توصیفی نیست، مانند عکس های سلفی. شما می‌توانید یک درخواست را با جزئیاتی که در مورد عکس خود می‌خواهید به ChatGPT وارد کنید و زیرنویس عالی را ایجاد کنید.

همچنین: ChatGPT اکنون مکالمات گذشته خود را با شما به خاطر می آورد (اگر بخواهید)

به عنوان مثال، می‌توانید چیزی شبیه این بگویید: «می‌خواهم یک عکس سلفی در اینستاگرام بگذارم؛ آیا می‌توانی کمکم کنی کپشن بیاورم؟» ChatGPT سپس جایگزین‌های زیرنویس را تولید می‌کند که سرگرم‌کننده، مد روز، مختصر و حتی شامل ایموجی‌ها هستند.

ChatGPT همچنین می‌تواند یک قدم فراتر برود و به شما کمک کند تا یک کمپین را طوفان فکری کنید و حتی پست‌هایی را با جزئیات برایتان برنامه‌ریزی کنید. این گزینه جایی است که کمک ChatGPT در رسانه های اجتماعی واقعاً می درخشد. به عنوان مثال، می توانید بگویید: “آیا می توانید به من کمک کنید تا 9 پست شبکه بعدی را برای اینستاگرام خود برنامه ریزی کنم؟” سپس ChatGPT از شما جزئیات بیشتری در مورد حساب کاربری خود می خواهد و به شما برنامه ای می دهد که وظیفه مدیر یا هماهنگ کننده رسانه های اجتماعی را انجام می دهد.

5. یک برنامه تمرینی سفارشی تهیه کنید

برنامه تمرینی ChatGPT

سابرینا اورتیز/ZDNET

اگر می‌خواهید ورزشگاه را شروع کنید، اما برای شروع به کمک کمی نیاز دارید، ChatGPT می‌تواند با یک درخواست یک برنامه تمرینی متناسب با نیازهای خاص شما ایجاد کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به ChatGPT جزئیات بیشتری را در مورد آنچه که در یک تمرین به دنبال آن هستید بگویید تا آنجا که می خواهید، و در عرض چند ثانیه یک برنامه برای شما ایجاد می کند.

همچنین: آیا می خواهید در هوش مصنوعی کار کنید؟ چگونه حرفه خود را در 5 مرحله تغییر دهید

برای این مثال، به ChatGPT گفتم که می‌خواهم یک تمرین روی تردمیل انجام دهم که استقامت دویدن من را افزایش دهد و هوش مصنوعی فهرستی از پنج تمرین مختلف را همانطور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، ایجاد کرد. این ربات حتی می‌تواند شامل توصیه‌هایی برای به دست آوردن نتایج دلخواهتان باشد، مانند گرم کردن بدن و افزایش تدریجی تمرینات.

6. بفهمید برای شام چه چیزی درست کنید

شام ChatGPT

اسکرین شات توسط سابرینا اورتیز/ZDNET

پخت و پز تنها نیمی از کار درست کردن شام است. تشخیص اینکه چه چیزی بپزید اغلب بخش چالش برانگیزتر تلاش است. چه می‌خواهید سالم‌تر غذا بخورید یا فقط می‌خواهید از مواد باقی‌مانده در یخچال خود استفاده کنید، ChatGPT می‌تواند به شما کمک کند.

به جای اینکه مجبور شوید وب را برای یافتن دستور العملی متناسب با نیازتان جستجو کنید، فقط می توانید به صورت مکالمه از ChatGPT کمک بخواهید. به عنوان مثال، من گفتم، “می‌توانید به من کمک کنید تا یک دستور غذای سوخاری تهیه کنم که از اسفناج، هویج، پیاز و گوجه‌فرنگی استفاده می‌کند،” که همه موادی بودند که اتفاقاً در یخچالم گذاشته بودم. ChatGPT بلافاصله دستوری به من داد که از همه آن مواد استفاده می کرد.

… اما فراموش نکن!

چت ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT حجم وسیعی از محتوا را از سراسر اینترنت می‌گیرند و سپس سعی می‌کنند آن اطلاعات را به چیزی تبدیل کنند که بتواند به سؤالی که می‌پرسید پاسخ دهد.

این ربات‌ها نمی‌دانند چیزی که تولید می‌کنند دقیق است یا نه، و ما راه کمی برای دانستن اینکه اطلاعات از کجا آمده است. نمونه‌های زیادی از این ربات‌ها وجود دارد که اطلاعات نادرستی ارائه می‌دهند یا به سادگی مواردی را برای پر کردن شکاف‌ها ایجاد می‌کنند.

این مسئله به این معنی است که شما نباید به آنچه این ربات‌ها به شما می‌گویند بدون انجام بررسی‌های لازم نیز تکیه کنید — درست همانطور که با جستجوی وب استاندارد (قدیمی؟) انجام می‌دهید.منبع: https://www.zdnet.com/article/5-ways-chatgpt-can-save-you-time-in-the-new-year/#ftag=RSSbaffb68