5 راه برای اطمینان از اینکه زمان خود را صرف کارهای درست در محل کار می کنید

5 راه برای اطمینان از اینکه زمان خود را صرف کارهای درست در محل کار می کنید

ساعت واژگون می‌شود و توپ‌ها به پایین می‌افتند

PM Images/Getty Images

مدیریت موثر زمان کار فقط نقطه شروع است. هنگامی که فضای اضافی در تقویم خود پیدا کردید، باید روی چیزهایی تمرکز کنید که بیشترین هزینه را برای شما به ارمغان می آورد. پنج رهبر کسب‌وکار به ما گفتند که چگونه می‌توان مطمئن شد که برای فعالیت‌های درست زمان می‌گذارید.

1. روی سنگ های بزرگ تمرکز کنید

نایجل ریچاردسون، SVP و CIO اروپا در PepsiCo، به ZDNET گفت که برای حرفه ای ها مهم است که انرژی خود را مدیریت کنند. اگر از کار کردن بر روی بسیاری از چیزها خسته شده اید، کسب و کار را بهبود نخواهید داد.

ریچاردسون گفت باید اطمینان حاصل کنید که انرژی شما به سمت آنچه او سنگ های بزرگ می نامد هدایت می شود: “چند چیزهایی هستند که تفاوت را ایجاد می کنند؟”

همچنین: غرق؟ 6 راه برای جلوگیری از تبدیل شدن استرس های کوچک در محل کار به مشکلات بزرگ

این سنگ های بزرگ علاوه بر اینکه برای شما مهم هستند، باید با اهداف سازمان گسترده تر همسو شوند.

او گفت: «من پنج مورد مهمی که روی آن کار می کنم را با تیمم در میان می گذارم. “و پس از آن من یک فرآیند بسیار دقیق برای مستند کردن موارد به صورت هفتگی و ماهانه دارم. من چک می کنم تا بگویم، “خوب، آیا زمان مناسبی را صرف آن چیزها کردم؟”

ریچاردسون گفت افرادی که روی سنگ‌های بزرگ تمرکز نمی‌کنند ممکن است با فعالیت‌های کوچک‌تر و بدون ارزش منحرف شوند.

“انرژی خود را مدیریت کنید، در مناطق تمرکز شفاف باشید، و آن را با تمام افرادی که مهم هستند به اشتراک بگذارید، تا دیگران اهداف را بشناسند و بتوانند در اجرا بسیار منظم باشند.”

2. وظایف خود را دسته بندی کنید

Toby Alcock، مدیر ارشد فناوری Logicalis، گفت که فکر کردن به اینکه علامت زدن یک کار تکمیل شده در لیست شما به این معنی است که می توانید به چیز دیگری بروید، می تواند آسان باشد. با این حال، مهم است که با عجله بیشتر و سرعت کمتر کار کنید.

او گفت: «ظلم یا اضطرار همیشه بزرگترین دام برای هر رهبر است. معمولاً تصور می‌شود که انجام دادن مهم‌ترین کار به این معنی است که زمان استراتژیک را به عقب برمی‌گردانید.»

آلکاک گفت که متخصصانی که از نردبان شغلی بالا می روند، خاطرات روزانه خود را مملو از ترکیبی پیچیده از فعالیت های استراتژیک و نیازهای روزمره خواهند یافت. طبقه بندی آن وظایف بسیار مهم است.

وی گفت: نقش من استراتژیک است. “من باید به افق نگاه کنم و بدانم که چه چیزی در راه است. اما مانند هر کس دیگری، می توانم در درخواست های فوری گرفتار شوم. داشتن یک چیز ساده، مانند کد رنگی دفتر خاطراتم، چیزی است که به نظرم قدرتمند است.”

همچنین: توسعه چابک می‌تواند قدرت هوش مصنوعی مولد را باز کند – در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است

Alcock همچنین به ZDNET گفت که شبکه سازی با ارتباطات، همتایان و همکاران به شما در درک فعالیت های مهم کمک می کند.

او گفت: «کار کردن در یک برج عاج به این معنی است که شکست شما تضمین می شود. “ما 7500 کارمند در سرتاسر جهان داریم. من می‌خواهم با آنها وقت بگذارم تا ببینم چه کاری برای مشتریان ما انجام می‌دهند، زیرا آنها ایده‌های عالی ارائه می‌کنند. بنابراین، من فکر می‌کنم شبکه‌سازی و عمدی بودن در مورد زمان استراتژیک بسیار مهم است. تمرکز بر فعالیت‌های درست».

3. رویکرد داده محور را در پیش بگیرید

تیم لنسلوت، رئیس بخش فعال سازی فروش در متخصص نرم افزار MHR، گفت که در یک محیط حرفه ای مدرن احساس غرق شدن در وظایف آسان است. یکی از راه‌های جلوگیری از غرق شدن این است که اطمینان حاصل کنید که می‌دانید چگونه مسائل کوچک‌تر در نگرانی‌های تجاری گسترده‌تر قرار می‌گیرند.

او گفت: از کل شروع کنید و به قسمت بروید. مطمئن شوید که نمای 30000 فوتی را قبل از اینکه به جزئیات گیر بیفتید، داشته باشید. از آنجا، به نقطه ای برسید که بتوانید اندازه گیری کنید. در تصمیم گیری خود مبتنی بر داده باشید.

لانسلوت گفت حقایق و ارقامی که بحرانی بودن یک مشکل تجاری را ثابت می کند به شما کمک می کند تا تصمیمات هوشمندانه ای سریع و موثر بگیرید.

او گفت: «از تعداد مشکلاتی که با آن روبرو هستید غرق نشوید. از داده ها استفاده کنید تا به طور عینی بگویید: “خب، با اندازه گیری، این بزرگترین مشکلی است که باید برطرف شود.” این رویکرد به این معنی است که شما زمان و منابع خود را تا حد امکان به طور موثر خرج می کنید.”

همچنین: آیا می خواهید یک متخصص داده موفق شوید؟ این 5 کار را انجام دهید

لانسلوت به ZDNET گفت این موضع روشمند به شما کمک می کند تا زمان خود را صرف فعالیت های مناسب کنید.

او گفت: سعی نکنید 10 مشکل را یکجا حل کنید. سعی کنید حداقل یک مشکل را تا سطح قابل قبولی حل کنید و به مرحله بعدی بروید. ممکن است دور حلقه بیایید و بعداً آن مشکل را به سطح عمیق تری حل کنید.

4. روی اهداف بلند مدت تمرکز کنید

جسی سوبل، معاون ابتکارات رشد استراتژیک در Freshpet، گفت که بهترین راه برای اطمینان از صرف زمان بر روی فعالیت‌های درست، انتخاب چند اولویت است.

نقش سوبل در Freshpet شناسایی فرصت های تجاری جدید است. او بر اولویت بندی ابتکاراتی تمرکز می کند که معتقد است به رشد شرکت کمک می کند.

او گفت: “بیشتر نقش من بر نگاه کردن به برخی ابتکارات بلندمدت و همچنین اجرا و اجرای آنها متمرکز است. تعداد طرح هایی که ما اجرا می کنیم بر اساس اولویت ها محدود است.”

همچنین: 5 روش برای واگذاری کارها به طور موثرتر

با این حال، حتی شخصی مانند سوبل با نقش‌ها و مسئولیت‌های اصلی کاملاً تعریف‌شده، باید با مسائل حاشیه‌ای دیگر سر و کار داشته باشد: “ما نیازهای روزمره برای کسب و کار داریم، اما این فقط ترکیبی از زندگی کاری روزمره است.”

سوبل به ZDNET گفت که سعی می کند تا جایی که ممکن است به جایزه اصلی نگاه کند، از جمله پیشنهاد غذای سفارشی Freshpet که اخیراً راه اندازی شده است، که با استفاده از فناوری API Ordergroove سفارشات شخصی ایجاد می کند.

او گفت: «در این پروژه، این لزوما فقط در مورد فرصت بازار نیست. این در مورد مدیریت برخی از قابلیت‌هایی است که ما بر روی پلتفرم‌های دیجیتال خود ایجاد می‌کنیم.

5. علاقه خود را دنبال کنید

ریچارد وازاکز، مدیر عامل شرکت متخصص ارزهای خارجی Travelex، به ZDNET گفت که علاقه داشتن به یک فعالیت، تمرکز بر روی حوزه‌هایی را که به شما تجربه، تسلط و اعتبار می‌دهد، آسان‌تر می‌کند.

Wazacz به عنوان مدیر اجرایی یک تجارت با رشد سریع، از استعداد کارآفرینی خود استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که زمان خود را صرف فعالیت های ارزش افزوده می کند.

همچنین: 5 راه برای ایجاد یک شبکه عالی، به گفته رهبران کسب و کار

او گفت: “من همیشه به این سوال برمی گردم که “بزرگترین مشکلاتی که مشتریان و همکارانم با آن روبرو هستند چیست؟ من چه نقشی در باز کردن قفل آنها دارم؟”

“گاهی اوقات این رویکرد در مورد این است که مطمئن شوم افراد مناسب را استخدام می‌کنم. گاهی در مورد ایجاد محیط مناسب است. گاهی اوقات در مورد این است که آستین‌ها را بالا بزنم، به داده‌ها نگاه کنم و ببینم آیا می‌توانم فرضیه‌ای برای مشکل ایجاد کنم.”

Wazacz گفت: “هیچ پاسخ جادویی، مانند تخصیص درصد به چیزهای مختلف، وجود ندارد.”منبع: https://www.zdnet.com/home-and-office/work-life/5-ways-to-ensure-you-spend-time-on-the-right-tasks-at-work/#ftag=RSSbaffb68