5 بهترین دوربین های فوری 2022


با وجود اینکه سال 2022 است، به نظر می رسد ما همچنان نسبت به فناوری های گذشته خود نوستالژیک هستیم. با وجود دستگاه‌ها و فناوری‌های مدرن، ما همچنان به کلاسیک‌ها، مانند تلفن‌های تاشو، کنسول‌های بازی یکپارچهسازی با سیستمعامل، یا دوربین‌های فوری باز می‌گردیم.

دوربین فوری محصول دهه 70 است که اخیراً تجدید حیات کرده است. توانایی گرفتن عکس، دیدن آن و نگه داشتن آن در دستان خود چند ثانیه بعد بسیار متفاوت از عکس گرفتن با گوشی هوشمند است. با این حال، این روزها، دوربین‌های فوری مدرن شده‌اند و دارای قابلیت‌های سلفی یا اپلیکیشن‌هایی هستند که فیلترها و قاب‌هایی را به عکس‌های شما اضافه می‌کنند.

ما بهترین دوربین‌های فوری موجود امروز را گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید گذشته را به روشی جدید مرور کنید.

خواندنی:

بهترین دوربین فوری Polaroid Now+ است زیرا طراحی قدیمی و آشنایی دوربین‌های فوری را ترکیب می‌کند و در عین حال ویژگی‌های مدرن مانند فیلترهای لنز و یک برنامه بلوتوث را اضافه می‌کند.

دوربین فوری

قیمت

اندازه عکس

لنز

Polaroid Now+

150 دلار

3.5 اینچ 4.2 اینچ

لنز استاندارد: 102.35 میلی‌متر (40 میلی‌متر/35 معادل)
لنز نمای نزدیک: 94.96 میلی متر (35 میلی متر/35 معادل)

کداک پرینتوماتیک

50 دلار

2 “x 3”

لنز واید f/2

Fujifilm Instax Mini 11

70 دلار

2 “x 3”

لنز 60 میلی متری f/12.7

Fujifilm Instax Wide 300

170 دلار

4.3 اینچ 3.5 اینچ

لنز 95mm f/14

Canon Ivy Cliq2

90 دلار

2 “x 3”

لنز f/2.2

در حالی که هر یک از این دوربین‌های فوری گزینه‌های عالی هستند، اما در نهایت تعیین می‌کند که می‌خواهید عکس‌هایتان چقدر بزرگ باشند، سطح مهارت عکاسی شما و قیمتی که مایل به خرج کردن هستید.

این دوربین فوری را انتخاب کنید…

اگر می خواهید …

Polaroid Now+

بهترین گزینه کلی.

کداک پرینتوماتیک

یک دوربین فوری مقرون به صرفه.

Fujifilm Instax Mini 11

دوربینی فوری که عکس های کوچک تولید می کند.

Fujifilm Instax Wide 300

دوربینی فوری که عکس های عریض تولید می کند.

Canon Ivy CLIQ2

یک دوربین فوری قابل حمل و سبک.

ما این دوربین های فوری را با ترکیبی از تحقیقات گسترده و استفاده از محصولات خودمان انتخاب کردیم. ما به نظرات و رتبه‌بندی‌های مشتریان، قیمت‌گذاری، مارک‌های معروف و ویژگی‌های متفاوتی که هر دوربین دارد توجه کردیم.

عکس‌های فوری لزوماً به دلیل ماندگاری طولانی خود شهرت ندارند، زیرا مستعد محو شدن و زرد شدن هستند، اما اگر به درستی از عکس‌های خود مراقبت کنید، می‌توانند سال‌ها و حتی دهه‌ها دوام بیاورند. مراقبت از عکس های فوری شامل دور نگه داشتن آن از نور (به ویژه نور خورشید)، گرما و رطوبت است.

گرفتن یک عکس فوری خوب بیشتر به کیفیت کلی دوربین بستگی دارد. با این حال، کارهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که عکس‌های فوری شما هر بار بی‌نقص به نظر می‌رسند.

به عنوان مثال، بهتر است در یک روز آفتابی عکس‌های فوری در خارج از خانه نگیرید – روزهای ابری یا داخل خانه با نور بهتر نتیجه می‌دهند. علاوه بر این، برای گرفتن عکس‌های واضح‌تر، حتماً چند قدم فاصله بگیرید، زیرا هر دوربینی دارای ویژگی فوکوس خودکار نیست و عکس‌های نزدیک‌تر می‌توانند تار شوند.

همچنین به محل قرارگیری فلاش دوربین و لنز خود دقت کنید تا با انگشتانتان مانع ایجاد نکنید و فیلم گران قیمت را هدر ندهید!

در اینجا چند گزینه دیگر برای بررسی وجود دارد:


منبع: https://www.zdnet.com/article/best-instant-camera/#ftag=RSSbaffb68