22 ایده درباره آینده، بررسی کتاب: داستان هایی که سوالات جستجویی می پرسند

داستان های گمانه زنی زیادی وجود دارد که به بسیاری از موضوعات مورد بررسی در اینجا می پردازد، اما 22 ایده درباره آینده انجام می دهد به شما یک نگاه اجمالی به آینده ارائه می کند بدون اینکه نیازی به حل مشکلات داشته باشید. این داستان‌ها سوالاتی را مطرح می‌کنند که اکثراً باید خودتان به آنها پاسخ دهید.

22 داستان کوتاه (بسیار) این مجموعه — که در اصل برای خواندن با صدای بلند نوشته شده است سالن سایبر رویدادهای طیفی از نویسندگان (از جمله وندی گروسمن، منتقد قدیمی ZDNET) – درباره “پیش بی امان تخیل داده ها” است. هدف آنها تحریک و مزاحمت شما برای تقاضای جامعه داده ای است که بهتر به انسان های تحت ردیابی بیش از حد خدمات ارائه می دهد.

22 ایده درباره آینده

بررسی های بیشتر کتاب را بخوانید


منبع: https://www.zdnet.com/article/22-ideas-about-the-future-book-review/#ftag=RSSbaffb68شاید داستان های گمانه زنی می تواند باعث شود بیشتر ما به مشکلاتی که در حال انباشته شدن هستند توجه کنیم، از تغییرات آب و هوایی گرفته تا نابرابری اقتصادی و هوش مصنوعی که کمتر یک ربات قاتل است و بیشتر «رایانه می گوید نه» در مقیاس جهانی. این می تواند آنچه داگلاس راشکف در مقدمه ادعا می کند را آشکار کند 22 ایده درباره آینده حقایقی هستند که ما از خود پنهان کرده ایم.

با چنین شورت های کوتاه، فضایی برای فناوری و جامعه زیربنایی وجود ندارد که به طور طبیعی برای پس زمینه ظاهر شود، بنابراین مقدار مشخصی اطلاعات در بسیاری از داستان ها وجود دارد. برخی دیگر موفق می شوند شخصیت های قوی و روایت های قانع کننده را تنها در چند صفحه جای دهند. دیدگاه‌های بدبینانه‌تر – و گاهی اوقات بیش از حد خوش‌بینانه‌تر – وجود دارد: یک موضوع تکراری این است که کوچک زیباست و یک استارت‌آپ کوچک می‌تواند نظم مالی برقرار شده را در صورتی که به نظر جزئی از مؤسسه باشد، بر هم بزند. تنها تعدادی از داستان‌ها به شما یادآوری می‌کنند که فناوری چقدر می‌تواند دنیا را بهتر کند، وقتی برای ارتباط مردم استفاده می‌شود.

اگر از قبل نمی‌دانستید که فناوری‌ای که استفاده می‌کنید شما را ردیابی می‌کند و شبکه‌های اجتماعی از الگوریتم‌هایی برای دستکاری توجه شما استفاده می‌کنند، یا توجه نکرده‌اید یا فقط خواندن در مورد مسائل برای جلب توجه شما کافی نبوده است. و شما را مورد توجه قرار دهد.

او پیشنهاد می کند: “شما نمی توانید در مورد جهان پس از فاجعه آب و هوایی بدون پذیرش امکان تغییرات آب و هوایی در ابتدا مطالعه کنید.”

22 ایده درباره آینده • ویرایش شده توسط بنجامین گرینوی و استفان اورم • CyberSalon Press • 154 صفحه • ISBN 978-1739593902 • قیمت 9.99 پوند

بهترین مشارکت‌ها هم هوشمندانه و هم خنده‌دار هستند، زیرا آنها به‌جای فناوری در مورد طبیعت انسان هستند – در مورد نوشیدنی های شب جمعه در اسب و زوم، خنده با صدای بلند خنده دار با گروهی از دوستان که برای نوشیدنی ترکیبی بیرون می روند و تأثیر متفاوت فناوری اعتدال را بر افرادی که حضوری در مقایسه با آنلاین نشان می دهند، کشف می کنند. بدون بازی کردن موارد دلخواه، تپش قلب — یکی از دو داستان گروسمن در این مجموعه — شاید برجسته باشد زیرا بسیار قابل قبول است: کاوش دلهره آور آن در مورد آنچه که تکنولوژی و سیاست امروز می تواند برای کسی که خواهان سقط جنین است معنی داشته باشد به سختی یک انتخابات است و نسل جدیدی از آزمایش های بارداری دور است. .

برخی از فناوری ها بیشتر تخیلی هستند تا حدس و گمان. آیا درختان واقعاً در مورد بانکداری دوستدار سیاره ما صحبت می کنند و به ما توصیه می کنند؟ آیا فریب دادن مردم برای تبدیل کردن چنگال های آنلاین خود به دیپ فیک های بد رفتار واقعاً به جوامع یک خروجی سالم می دهد؟

نکات فکری در پایان هر بخش (در مورد اینکه ردیابی داده های بیش از حد می تواند برای مراقبت های بهداشتی، تجارت، جامعه و پول قابل برنامه ریزی به چه معنا باشد) به همان اندازه متغیر هستند: برخی فقط آنچه را که خود داستان ها قبلاً روشن کرده اند توضیح می دهند، در حالی که برخی دیگر به شما جالب می دهند. پیشینه و تحلیلی که به آنها می افزاید.

ایده‌های هوشمندانه‌ای در اینجا وجود دارد: چه می‌شود اگر همه به ردیاب تناسب اندام که می‌گوید شما مرده‌اید باور کنند. فرض کنید باید داده های شخصی را با خدمات بهداشتی و درمانی تعویض کنید و ساندویچ های بیکن تبدیل به کالای قاچاق شوند. برای ردیاب سلامتی شما چقدر خجالت آور است که شما را به خانواده معرفی کند تا دختر بالغ شما اطلاعات زیادی در مورد زندگی جنسی شما دریافت کند؟