1 از هر 3 آمریکایی از هک گجت خانه هوشمند می ترسند: مطالعه

Applications

بر اساس تحقیقات منتشر شده در روز دوشنبه، از هر سه آمریکایی، یک نفر نگران هک شدن دستگاه های هوشمند در خانه های خود است.

بر اساس تحقیقات CraftJack، ارائه‌دهنده خدمات پیمانکاری ساختمانی در ایوانستون ایالت، دستگاه‌های برتری که باعث ایجاد نگرانی در میان مصرف‌کنندگان می‌شوند، آمازون اکو، دوربین‌های امنیتی، ترموستات‌های Google Nest، زنگ‌های هوشمند در و تلویزیون‌های هوشمند هستند.

در این مطالعه که بر اساس نظرسنجی از 807 آمریکایی در محدوده سنی 18 تا 79 سال که دستگاه‌های مجهز به اینترنت در خانه‌های خود دارند.

به گفته راب اندرل، رئیس و تحلیلگر اصلی گروه Enderle، یک شرکت خدمات مشاوره در Bend، Ore.، مصرف کنندگان دلایل خوبی برای نگرانی در مورد دستگاه های خانه هوشمند دارند.

او به TechNewsWorld گفت: «ما با افرادی که دوربین‌های پرستار بچه‌ها و دوربین‌های لپ‌تاپ را هک می‌کردند، مشکلات اساسی داشتیم. “در حالی که امنیت در این کلاس بهبود یافته است، تمایل و ابزارها برای هک کردن این دستگاه ها افزایش یافته است، و این امر باعث می شود که امنیت یکی از ملاحظات هنگام خرید فناوری خانه هوشمند باشد.”

سرقت هویت و خطرات حریم خصوصی

Mark N. Vena، رئیس و تحلیلگر اصلی در SmartTech Research در سن خوزه، کالیفرنیا، با توجه به گسترش دستگاه‌های هوشمند در خانه اضافه کرد، این موضوعی است که بسیار کم گزارش شده است.

او به TechNewsWorld گفت: «ادغام روزافزون دستگاه‌های هوشمند در زندگی روزمره نگرانی‌هایی را در مورد امنیت سایبری ایجاد می‌کند. مصرف کنندگان نگران هک احتمالی این دستگاه ها، خطر تهاجم به حریم خصوصی، سرقت داده ها و حتی آسیب فیزیکی هستند.

او ادامه داد: از لوازم خانگی هوشمند گرفته تا پوشیدنی‌ها، آسیب‌پذیری‌هایی وجود دارد که نیازمند تدابیر امنیتی قوی است. «نقض‌ها می‌توانند اطلاعات حساس را به خطر بیندازند و منجر به زیان مالی یا سرقت هویت شوند.»

او گفت: «با افزایش وابستگی به دستگاه‌های متصل به هم، رسیدگی به این نگرانی‌ها برای اطمینان از یک محیط دیجیتال امن برای مصرف‌کنندگان در سراسر جهان بسیار مهم می‌شود.»


دستگاه های برتر آمریکایی ها نگران هک شدن آنها هستند - اینفوگرافیک

(منبع: CraftJack.com)


جان گالاگر، معاون Viakoo Labs، یک شرکت امنیتی IoT سازمانی، اظهار داشت: در حالی که مصرف کنندگان باید نگران خطراتی باشند که با دستگاه های هوشمند وارد خانه های خود می کنند، اما این نگرانی باید همان نگرانی باشد که صاحبان خانه را مجبور به قفل کردن درهای خود می کند. مانتین ویو، کالیفرنیا

او به TechNewsWorld گفت: «هر دستگاه متصل به IP با نگرانی از هک شدن آن همراه است، به ویژه دستگاه های هوشمند، زیرا می توانند اطلاعات شخصی را حمل کنند و همچنین اغلب اطلاعات تجاری دارند.

او ادامه داد: «از برخی جهات، خطرات برای مصرف‌کنندگان کمتر از دستگاه‌های IoT در شرکت است، جایی که عوامل تهدید به دستگاه‌های بیشتری دسترسی دارند و احتمالاً سود بیشتری از سوءاستفاده‌های خود دریافت می‌کنند. با این حال، حتی در خانه، خطرات باید بر اساس دستگاه به دستگاه ارزیابی شوند.

جاسوس های سیلیکونی

نه تنها دستگاه های هوشمند برای مصرف کنندگان خطراتی ایجاد می کنند، بلکه برنامه هایی که آنها را اجرا می کنند نیز خطراتی را به همراه دارند. کرن اسمیت، معاون پیش فروش آمریکا در Zimperium، یک شرکت امنیت موبایل که مقر آن در دالاس است، توضیح داد: «اکثریت قریب به اتفاق دستگاه‌های هوشمند مورد استفاده در خانه‌ها دارای یک برنامه مربوط به کنترل آن دستگاه‌های هوشمند نیز هستند.

او به TechNewsWorld گفت: «برنامه‌های تلفن همراه سیستم اصلی فرمان و کنترل برای کاربران این دستگاه‌ها و روشی است که شرکت‌هایی که در حال توسعه و فروش این دستگاه‌ها هستند، در واقع با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند. ضروری است که این برنامه های تلفن همراه با در نظر گرفتن امنیت و حریم خصوصی ساخته شوند، زیرا گاهی اوقات کلیدهای تحت اللفظی قلمرو مشتری هستند.


او گفت: «اکوسیستم دستگاه‌های هوشمند بسیار فراتر از ابزارها است و پیوند نهایی این دستگاه‌ها، دستگاه تلفن همراه و برنامه تلفن همراه است که این دستگاه‌ها را متصل و کنترل می‌کند.» “اگر آنها به خطر بیفتند، می توانند چالش بزرگتر و گسترده تری را برای مشتری و شرکت در مقابل یک دستگاه هوشمند هک شده فردی ایجاد کنند.”

تحقیقات CraftJack همچنین نشان داد که آمریکایی‌ها نگران جاسوسی دستگاه‌های هوشمندشان هستند، به طوری که بیش از سه چهارم (76%) از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی گفتند که گجت‌هایشان به نحوی به آنها گوش می‌دهند و 61 درصد معتقدند دستگاه‌ها همیشه آنها را شنود می‌کنند. .

محققان نوشتند که برای بسیاری، تأیید این ترس ها به صورت تبلیغات هدفمند در تلفن هایشان است. نزدیک به دو سوم (62٪) گزارش می دهند که تبلیغات را پس از صحبت در مورد چیزی نزدیک یکی از دستگاه های هوشمند خود دریافت کرده اند.

برادر بزرگ گوش می دهد؟

چه کسی می تواند از طریق دستگاه های هوشمند خانه گوش کند؟

سی و پنج درصد از نمونه نظرسنجی گفتند که نگران نظارت هکرها و مجرمان سایبری بر فعالیت های آنها از طریق دستگاه های هوشمندشان هستند. 16% دیگر نگران تبلیغ کنندگان بودند و 15% نگران دولت ایالات متحده بودند.

جنا لمیر، سخنگوی کرافت جک، گفت: “غافلگیرکننده ترین آمار برای من این بود که 15 درصد نسبت به نظارت احتمالی دولت ایالات متحده از طریق این دستگاه ها ابراز تردید کردند.”

او به TechNewsWorld گفت: «ده سال پیش، این ایده یک تئوری توطئه در نظر گرفته می شد. “اکنون تعداد زیادی از مردم وجود دارند که به آن اعتقاد دارند.”


آمریکایی ها بیشتر نگران این جاسوس ها در دستگاه های خانه هوشمند خود هستند - Infographic

(منبع: CraftJack.com)


محققان همچنین دریافتند که از هر چهار آمریکایی سه نفر نمی‌دانند چگونه دستگاه‌های هوشمندشان هک شده‌اند یا خیر.

LeMair گفت: “من فکر می کنم فروشندگان باید نقش فعالانه ای در آموزش مصرف کنندگان در مورد امنیت فناوری هوشمند در خانه هایشان ایفا کنند.” “درصد بالایی از افراد بی اطلاع از نحوه بررسی هک دستگاه، نیاز به آموزش بیشتر را ثابت می کند.”

او به فروشندگان پیشنهاد کرد که راهنماهای امنیتی دستگاه‌های خود، منابع آنلاین مانند پرسش‌های متداول یا راهنمای عیب‌یابی، و اعلان‌ها و به‌روزرسانی‌های به‌موقع در مورد اقدامات امنیتی ارائه کنند.

نقش محوری فروشندگان

گالاگر افزود: «فروشندگان می‌توانند و باید کارهای بیشتری انجام دهند، به‌ویژه زمانی که یک دستگاه جدید در حال راه‌اندازی است».

او توصیه کرد که کاربران در اولین یادگیری استفاده از دستگاه، آموزش های مربوط به حفظ بهداشت سایبری دستگاه را ببینند.

Vena توضیح داد: «فروشندگان نقش آموزشی و آگاهی محوری را در افزایش امنیت فناوری هوشمند با آموزش مصرف‌کنندگان ایفا می‌کنند. “ارتباطات واضح در مورد به روز رسانی نرم افزار و خطرات احتمالی بسیار مهم است. در نهایت، یک استراتژی آموزشی جامع تضمین می‌کند که کاربران به خوبی از امنیت فناوری هوشمند آگاه هستند و اکوسیستم دیجیتال امن‌تری را برای همه ایجاد می‌کند.

با این حال، اندرل نقش فروشنده را یک نقش محدود می بیند. او گفت: “آموزش برای مالکان باید واقعاً بر نحوه ایمن سازی صحیح دستگاه ها تمرکز کند.” درخواست از صاحب خانه برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر امنیتی و ایجاد یک مجموعه مهارتی که به سرعت در حال تغییر برای انجام تشخیص های امنیتی است، احتمالاً برای صاحب خانه معمولی شما پلی است.

منبع: https://www.technewsworld.com/story/paranoia-in-the-home-1-in-3-americans-worried-about-their-smart-gadgets-being-hacked-178954.html?rss=1