۱۰ تا از بهترین روش های لاغری و کاهش وزن از نظر پزشکان | xbody-pasdaran

۱. حتی اگر گرسنه نیستید، باید صبحانه بخورید

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش چربی بدن، ورزش هوازی ثابت (مانند پیاده‌روی سریع) برای حداقل ۳۰ دقیقه بیشتر روزهای هفته است. برخی از افراد ممکن است برای کاهش وزن و حفظ آن کاهش وزن، به فعالیت بدنی بیش از این نیاز داشته باشند. امروزه بسیاری از افراد برای کاهش وزن سریع به روشهای لاغری غیر استاندارد روی می¬آورند. اما برای رسیدن به وزن ایده آل و سلامت بدن و کاهش وزن اصولی رعایت 4 اصل رژیم غذایی مناسب، ورزش، استفاده از تکنیک های روانشناسی و تغییر سبک زندگی از اصول مهم هستند. جو، برنج قهوه‌ای و غیره، این‌ها نمونه‌هایی از غلات کامل هستند.

<p

۱۰ تا از بهترین روش های لاغری و کاهش وزن از نظر پزشکان | xbody-pasdaran

به یاد داشته باشید که کلید کاهش وزن استمرار اجرای یک در برنامه ورزشی بلند مدت است. اگرچه جذابیت افسانه رژیم غذایی “۲.۵ کیلوگرم در هفته” زیاد است، اما دلایل زیادی وجود دارد که چرا کاهش سریع وزن ممکن است در نهایت به ضرر سلامت بدن شما باشد. اما آیا واقعاً می دانید چه چیزی واقع بینانه است؟ در درازمدت، کم کردن ۰.۵ تا ۱ کیلوگرم در هفته هوشمندانه است. به طور کلی برای کاهش ۰.۵ تا ۱ کیلوگرم در هفته باید ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری بیشتر از مصرف روزانه خود از طریق رژیم غذایی کم کالری و فعالیت بدنی منظم بسوزانید. هرکسی نیازهای منحصر به فردی دارد و سبک ها و نکات مختلف غذایی ممکن است برای شما متفاوت از دیگران باشد.

  • یک اشتباه به ظاهر ساده می‌تواند باعث شود بیشتر تلاش‌ها و عرق‌ کردن‌هایتان در باشگاه به باد رود.
  • همه ما می دانیم که توصیه های کاهش وزن می تواند بسیار گیج کننده و عجیب غریب باشد.
  • به جای نوشیدنی‌های چاق‌کننده‌ی ذکر شده، آب یا نوشیدنی‌های بدون قند بنوشید تا تشنگیتان برطرف شده و بدنتان هیدراته شود.
  • وقتی متابولیسم پایین بیاید، بدن انرژی استفاده نشده را به صورت چربی ذخیره می‌نماید.

اما به‌تنهایی کافی نیست و اگر همراه با تمرینات بدنی و ورزش باشد بسیار مؤثرتر است. مطالعات نشان داد رژیم‌های غذایی حاوی حبوبات نسبت به رژیم‌هایی که این مواد را نداشتند به طور قابل‌توجهی منجر به کاهش وزن شدند. این توصیه ممکن است تعجب آور به نظر برسد، اما کارایی خود را ثابت کرده است.

۳. میوه ها، عضو اصلی هر رژیم لاغری!

افرادی که مرتب صبحانه می‌خورند بیشتر وزن کم می‌کنند، پس مطمئن شوید که هر روز صبح صبحانه میل می‌کنید تا سوخت و ساز بدنتان فعال شود. اما برای صحانه سراغ هر چیزی هم نروید، سعی کنید وعده صبحانه حاوی فیبر و پروتئین باشد تا در طول روز انرژی پایدار داشته باشید. اما پیگیری رژیم غذایی در کنار ورزش منظم و مخصوص به شما می تواند روند لاغر شدن را تسریع ببخشید بدون اینکه شما کمتر خسته شده و یا دلسرد شوید. مصرف مقدار مناسب قهوه علاوه‌بر کاهش وزن، از خطر ابتلا به دیابت نوع دوم هم می‌کاهد.