چگونه اوکراین ما را امن تر می کند


هفته گذشته، من برای دو رویداد در نیویورک بودم: یکی برای شورای مشورتی لنوو، که نمی توانم در مورد آن صحبت کنم، و دیگری برای کنفرانس امنیتی بلک بری، که می توانم و خواهم گفت.

در رویداد بلک بری، جان چن، مدیر عامل بلک بری، به جای انجام سخنرانی سرگرم کننده معمول خود، با ویکتور ژورا، که مسئولیت دفاع سایبری اوکراین را بر عهده دارد، مصاحبه کرد. گفتگوی جذابی بود.

چیزی که آن را بسیار جالب کرد این بود که اوکراین به دلیل درگیری تاسف بار خود با روسیه، به یک بدافزار و مغناطیس تحلیلگر امنیتی تبدیل شده است. نه تنها برخی از تهاجمی‌ترین محصولات بدافزار توسط روسیه در آنجا مستقر شده‌اند، بلکه برخی از بهترین تحلیل‌گران امنیت سایبری نیز هستند. هزار نفر از بلک بری برای کاهش این حملات تلاش می کنند و این دانش را در سرتاسر جهان گسترش می دهند تا کشورهای دیگر بتوانند از آن بهره ببرند و دلیل قابل توجهی را برای حمایت از اوکراین ارائه می دهند، اما عمدتاً در مورد آن صحبتی نشده است.

به طور خلاصه، در حالی که درگیری در اوکراین برای کسانی که در آنجا زندگی می کنند وحشتناک است، همچنین باعث می شود که ما در آینده توسط حملات مشابه به خطر نیفتیم.

بیایید این پویایی امنیتی منحصر به فرد بین اوکراین و بلک بری را در این هفته بررسی کنیم، زیرا باید BlackBerry را به عنوان شرکت پیشرو برای امنیت سایبری تأیید کند. سپس با محصول هفته خود، لپ‌تاپ مورد علاقه جدیدم، لپ‌تاپ فوق‌العاده منحصربه‌فرد Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 دو صفحه‌نمایش پایان می‌دهیم.

تست میدان جنگ

من خیلی بیشتر از آنچه باید در Quora وقت می گذارم، جایی که ما دائماً در مورد جنگ ها و درگیری های احتمالی آینده بحث می کنیم. برخی از بحث های نظامی در آن پلت فرم جذاب هستند.

یکی از موضوعات رایج این است که مزیت فعلی ایالات متحده در هر درگیری، تجربه واقعی جنگ است. ما با بسیاری از آنها جنگیده ایم و در نتیجه افراد بیشتری داریم که مهارت های مرتبط را توسعه داده اند. شبیه سازی و تمرینات آموزشی خوب هستند، اما همانطور که روسیه در حال کشف است، نحوه رفتار ارتش ها هنگام شلیک گلوله های واقعی می تواند به طور قابل توجهی متفاوت از نحوه رفتار آنها در درگیری های مصنوعی باشد.

این فقط در مورد مردم صادق نیست. سیستم‌های دفاعی که برای یک نوع درگیری ایجاد می‌شوند، مانند تانک‌ها و هواپیماهای جنگنده، ممکن است زمانی که پیشرفت‌های فناوری یا میدان‌های جنگ با آنچه این سیستم‌ها برای انجام آن طراحی شده‌اند متفاوت باشد، اصلاً عملکرد خوبی نداشته باشند. حتی زمانی که طرح‌ها درست باشند، فرآیندهای اطراف آن‌ها ممکن است برای پشتیبانی از این سیستم‌ها یک بار در تضاد کافی نباشد.

بنابراین آزمایش نبرد واقعی زمانی که صحبت از جنگ به میان می آید تبدیل به یک تغییر بازی می شود و جنگ های فعلی به طور فزاینده ای در فضای سایبری درگیر می شوند.

اوکراین و بلک بری

بلک بری برای کمک به اوکراین در همان ابتدا وارد عمل شد و به تهدید روسیه به شدت پاسخ داد زیرا از قبل منابع قابل توجهی در این کشور داشت. اما به گفته ویکتور ژورا، در حالی که بلک بری بخش مهمی از این تلاش است، توسط تعداد زیادی از کارشناسان امنیتی داوطلب در داخل و خارج از اوکراین حمایت می‌شود و بر امنیت بهتر کشور و محافظت در برابر افزایش نرخ حملات سایبری ناموفق متمرکز است.

این همکاری گسترده بین شرکت‌ها و کشورها، یک همکاری دفاع سایبری بی‌نظیر را شکل داده است، که ممکن است بزرگترین دفاع سایبری بلندمدت در سراسر جهان باشد، که در حال حاضر بسیار حیاتی است زیرا سلاح‌ها به مرزها احترام نمی‌گذارند.

سلاح‌های سایبری تمایل بدی برای فراتر رفتن از درگیری و آلوده کردن دولت‌ها و شرکت‌ها در سایر نقاط جهان دارند. بنابراین، این همکاری بی‌سابقه در دفاع، حفاظت بسیار قوی‌تری نسبت به موارد دیگر ایجاد می‌کند.

علاوه بر این، کار گروهی بین شرکت‌ها و کشورها به طور بالقوه برای مجریان قانون حرکتی ایجاد می‌کند تا بتوانند بهتر از مرزها عبور کرده و بازیگران متخاصم را پاسخگو بدانند. ناتوانی در یافتن و مسئول نگه داشتن منبع حمله اغلب بزرگترین مشکل در کاهش حملات، به ویژه باج افزارها است. این تا حدودی من را به یاد مشکلات غرب وحشی در ایالات متحده می اندازد که جنایتکاران می توانند به راحتی از مرزها عبور کنند تا از پیگرد قانونی در امان بمانند. مسائل مشابهی در اروپا قبل از تشکیل اتحادیه اروپا وجود داشت.

به طور خلاصه، این تلاش عظیم در حال افزایش انعطاف‌پذیری سایبری در اوکراین – و در سطح جهانی – با ایجاد یک شبکه امنیت سایبری بی‌سابقه و سیستم واکنش بسیار پیشرفته‌تر و توانمندتر از زمانی است که این درگیری رخ نمی‌داد.

امنیت سایبری و سیاست

پس از ویکتور ژورا، نماینده تونی گونزالسR-Texas روی صحنه رفت. گونزالس، که یک متخصص برجسته امنیت سایبری در ارتش بود، چیزی گفت که من احساس می کنم ارزش تکرار دارد: دو نوع سیاستمدار در ایالات متحده وجود دارد، آنهایی که احزاب خود را در اولویت قرار می دهند و آنهایی که کشور و شغل خود را در اولویت قرار می دهند.

گونزالس عضو کنگره به امنیت سایبری معتقد است. او به جای بدرفتاری با کسی در طرف مقابل، از نیاز به همکاری، همکاری، و درک این موضوع صحبت کرد که آنها برای انجام یک کار آنجا هستند، نه اینکه از افراد در حزب دیگری که برای انجام کار باید با آنها همکاری کنند سوء استفاده کنند. من تحت تأثیر قرار گرفتم و اغلب تحت تأثیر سیاستمداران ایالات متحده قرار نمی‌گیرم.

نکته جالب دیگری که او گفت این بود که در ایالات متحده، وزارت دفاع در امنیت سایبری هم بهترین و هم بدترین است. بهترین به این دلیل است که سرمایه گذاری هنگفتی در زمینه حفاظت انجام می دهد، اما بدتر از آن به این دلیل که تعداد قابل توجهی از سیاست ها دارد که واکنش سریع به یک تهدید را غیرممکن می کند.

درگیری در اوکراین مثال کاملی از این موضوع است که چرا سازمان‌های دفاعی نه تنها با یکدیگر همکاری و سرمایه‌گذاری کنند، بلکه برای شناسایی تهدیدها و کاهش آن‌ها چابک باشند و مسابقه دهند. همانطور که تونی گونزالس دریافته است، تغییر سیاست هایی که وجود داشته است بسیار دشوار است.

یکی از داستان‌هایی که در جوانی شنیدم، مربوط به قیام زولوها بود و اینکه چگونه یک دسته از بومیان با نیزه‌ها بخش خوبی از ارتش بریتانیا را با سلاح‌های مدرن آن زمان بیرون آوردند، زیرا سیاست‌های ارتش بریتانیا آنها را فلج کرد.

ارتش بریتانیا بر مهار هزینه ها تمرکز کرده بود. برای دریافت مهمات باید درخواست تایید شده را تکمیل و ارسال می کردید. افسر مسئول مهمات مجبور شد برای تهیه مهمات یک قلع (بسیار شبیه ظرف ساردین) را با یک کلید مخصوص باز کند و با هزاران جنگجوی زولو که به سمت شما می دویدند، این روند کل ارتش را کشت (به من گفتند که یکی از اولین تلفات، افسران مسئول گلوله ها بودند که توسط افراد خودی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند تا مهمات را سریعتر به دست آورند).

اوکراینی ها برای جان خود می جنگند. بدیهی است که اگر سیاست هایی وجود داشته باشد که به تلاش آنها لطمه بزند، آن سیاست ها متوقف شده است. این درس جنگ زولو را به کشورهایی که اوکراین نیستند – مانند ایالات متحده و کشورهای اروپایی – ارائه می دهد که باید باعث تغییر سیاست هایی شود که این نوع مشکلات را در مورد امنیت سایبری در سراسر جهان کاهش می دهد.

بسته بندی

دیدن اینکه چگونه همکاری نزدیک بین بلک بری و اوکراین به طور قابل توجهی به نفع هر دو نهاد بوده و اینکه چگونه این همکاری بسیار فراگیرتر از آن چیزی بود که من تصور می کردم و ارتش جهانی از متخصصان امنیت سایبری داوطلب را پوشش می داد، بسیار جالب بود.

همچنین، جالب بود که این همکاری رفتارها و سیاست‌ها را در سراسر جهان تغییر می‌داد، و به طور بالقوه جهان را در برابر تهدیدات سایبری بسیار ایمن‌تر از آنچه در غیر این صورت بود، می‌کرد و احتمالاً با توجه به مهاجرت روس‌های توانمند از نظر فنی، تهدیدات سایبری در سرتاسر جهان را کاهش می‌داد.

کار بلک بری در اوکراین وجهه بلک بری را به طور قابل توجهی بالا می برد، زیرا همچنان بر امنیت سایبری و اینترنت اشیا تمرکز می کند تا جایی که به سختی می توان استدلال کرد که تنها شرکتی است که در سطح لازم برای دفاع در برابر تهدیدات دولتی بازی می کند که متأسفانه بخش مهمی از آن هستند. از دنیایی که اکنون در آن زندگی می کنیم

محصول فناوری هفته

لپ تاپ Lenovo ThinkBook Plus Gen 3

مشکل من با لپ تاپ که الان دارم روی آن تایپ می کنم این است که فضای کافی برای صفحه نمایش ندارم. مانیتور اصلی من در دفتر خانه ام یک هیولای 49 اینچی از دل است. بدیهی است که من با مشکلات جدی در کاهش حتی یک لپ تاپ 15 اینچی مواجه هستم.

این ThinkBook Plus Gen 3 نه تنها یک صفحه نمایش بزرگ، بلکه یک صفحه یدکی نیز دارد که در کنار صفحه کلید قرار می گیرد و می توانید فید رسانه های اجتماعی خود را در آن قرار دهید، راحت تر از ورودی قلم استفاده کنید یا کاری را که در صفحه اصلی انجام می دهید گسترش دهید. عمر باتری، مانند همه لپ‌تاپ‌های صفحه‌نمایش بزرگ، محدود است، اما این محصول ایستگاه به ایستگاه است و من اینگونه کار می‌کنم. من به ندرت در جایی کار می کنم که پریز باشد، اما در ازای صفحه نمایش بزرگتر، عمر باتری کمتری مصرف می کنم.

لپ تاپ 17 اینچی Lenovo ThinkBook Plus Gen3

لپ تاپ 17 اینچی ThinkBook Plus Gen3 (اعتبار تصویر: Lenovo)


صفحه نمایش اصلی 17.3 اینچی چشمگیر است و صفحه دوم هشت اینچی است که به طور موثر یک تبلت کوچک و جاسازی شده را با یک لپ تاپ با صفحه نمایش بزرگ ترکیب می کند. برای محصولی به این منحصربفرد، قیمت ورودی بسیار مناسب (تا لحظه نگارش این مقاله) زیر 1400 دلار است.*با توجه به اینکه اکثر محصولات در کلاس صفحه نمایش 17 اینچی می توانند بسیار گران تر باشند، ارزش مناسبی است.

بنابراین، این نه تنها یک پیشنهاد چشمگیر است. مقرون به صرفه نیز هست یکی از همسالان من با آن سفر کرده است و به اشتراک گذاشته است که وقتی آن را در هواپیما باز می کند، شروع کننده بزرگی برای گفتگو بوده است. همچنین این یک راه عالی برای تماشای فیلم در صفحه اصلی و در عین حال نگه داشتن ایمیل در صفحه کوچکتر است.

تحلیلگر دیگری اشاره کرد که اگر دیگر جلسه را تماشا نمی‌کنید، می‌تواند جلسه تیم‌های خود را روی صفحه نمایش کوچک‌تر بگذارد و بازی‌ها را روی صفحه بزرگ بدون اعلان انجام دهد که معمولاً به سایر شرکت‌کنندگان می‌رسد (این برای من شگفت‌زده است که چقدر تعداد کمی از مردم متوجه می‌شوند که ما چه چیزی را می‌دانیم. آنها با یک لپ تاپ یا رایانه رومیزی سنتی تر کار می کنند).

به طور کلی، Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 لپ‌تاپ جدیدی است که من به دنبال آن هستم – و محصول هفته من است.


* توجه: 1400 دلار قیمت هفته گذشته پس از 40 درصد تخفیف بود و اعلام شده بود که این قیمت امروز به 2309 دلار باز خواهد گشت. اما من انتظار دارم که با نزدیک‌تر شدن به جمعه سیاه دوباره به این سطح تخفیف بدهند، بنابراین ممکن است بخواهید منتظر بمانید و به دنبال آن معامله باشید.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات شبکه خبری ECT نیست.


منبع: https://www.technewsworld.com/story/blackberry-how-ukraine-is-making-us-more-secure-177316.html?rss=1