هکرها به اطلاعات مشتریان سامسونگ دسترسی پیدا کردند

سامسونگ همچنین گفت که مستقیماً با مشتریان آسیب دیده در مورد این موضوع ارتباط برقرار کرده است. در صورتی که شرکت مشتریان متاثر دیگری را کشف کند، آنها را مطابق با آن مطلع خواهد کرد.

هکرها به سیستم های آمریکایی سامسونگ دسترسی پیدا کردند و اطلاعات مشتریان، غول تلفن همراه را به سرقت بردند گفت جمعه. نقض امنیت سایبری در اواخر جولای رخ داد و تا 4 آگوست، سامسونگ متوجه شد که اطلاعات مشتری گرفته شده است.

این شرکت در اطلاعیه کوتاهی که به صورت آنلاین منتشر شد، گفت: ما اقداماتی را برای ایمن کردن سیستم‌های آسیب‌دیده انجام داده‌ایم و یک شرکت پیشرو در امنیت سایبری خارجی را درگیر کرده‌ایم و در حال هماهنگی با مجریان قانون هستیم.

سامسونگ بلافاصله به سؤالات مربوط به تعداد مشتریانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند پاسخ نداد.

samsung-logo-mwca.jpg

کورین رایشرت/ZDNET

سامسونگ گفت که هکرها به شماره های تامین اجتماعی یا شماره کارت اعتباری یا کارت نقدی دسترسی پیدا نکرده اند. اطلاعات تحت تأثیر شامل نام، اطلاعات تماس و اطلاعات جمعیتی، تاریخ تولد و اطلاعات ثبت محصول بود. سامسونگ همچنین خاطرنشان کرد که دستگاه های مصرف کننده در این حادثه تحت تأثیر قرار نگرفته اند و مشتریان می توانند طبق معمول به استفاده از محصولات و خدمات سامسونگ ادامه دهند.

در اوایل سال، گروه هک آمریکای جنوبی Lapsus$ به کد منبع دستگاه‌های گلکسی دسترسی پیدا کرد، اما هیچ اطلاعات شخصی مشتری در آن حادثه به خطر نیفتاد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/hackers-gained-access-to-samsung-customer-data/#ftag=RSSbaffb68