نصب و پشتیبانی دوربین مداربسته انواع دوربین مداربسته قیمت نصب دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد. دوربین های گردان یا PTZ نیز نمونه ای از دوربین های مداربسته هستند که مانند دوربین های دام قابلیت چرخش و زوم کردن در یک نقطه خاص دارند. با استفاده از این قابلیت می توان به صورت برنامه ریزی و زمان بندی شده، از مکان ها مختلف تصویر دریافت نمود. از نیمه دوم سال ۱۹۹۰ پلیس دوربین های زیادی را در سطح شهرها نصب کرد. شهر “نورفولک” انگلستان نخستین مکانی در این کشور بود که دوربین ها را در خود جای داد .

دوربین های مداربسته مکعبی یا همه کاره قابلیت های بسیاری را در قالب یک سیستم جمع و جور فراهم می کنند. معمولا برای مکان هایی که نیاز به یک سیستم کوچک و ارزان دارند که امکانات بالا هم در اختیارشان قرار دهد، مناسب است. دوربین های مداربسته دام ظاهری شبیه به گنبد یا نیم کره دارند و تشخیص آن ها بسیار راحت است. این نوع دوربین های مداربسته عموما برای فضای داخلی یا مسقف مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین سقفی یا گرد نام های دیگری است که برای این نوع دوربین به کار می رود. در انتخاب کابل این تصاویر باید خیلی دقت کنیم زیرا کیفیت تصاویر این دوربین ها وابسته به سیگنال های آنالوگ هایی است که به سمت دستگاه دی وی آر منتقل می شوند.

دوربین Uniview یکی دیگر از برندهای چینی است که توانسته در سیستم های امنیتی حفاظتی در جهان جایگاه خوبی پیدا کند. این برند یکی از تولید کنندگان و برندهای دوربین مداربسته درحوزه سیستم های امنیتی است. برند یونی ویو همواره در سیستم های IP پیشگام بوده و اولین برندی است که برای اولین بار دوربین مداربسته IP را به جهان معرفی کرد. اسم این دوربین مداربسته اریا سی سی تی وی حاکی از آن است که تنها در مصارف صنعتی کاربرد دارد، در حالی که این گونه نیست. این دوربین­‌ها که در اصل دوربین­‌های بادی body camera هستند، مکعب مستطیل شکل­‌اند و قابلیت نصب لنز به صورت جداگانه روی آنها تعبیه شده است. با توجه به این قابلیت که در اکثر دوربین­‌ها وجود ندارد، بیشتر در جاهایی استفاده می‌­شود که زوم یا فکوس مطلوب باشد.

بهترین دوربین مدار بسته کدام برند است؟

این دوربین ها معمولا تنظیمات گردش، چرخش و زوم را ندارند و برای ضبط تصاویر از یک مکان ثابت و منطقه خاص کاربرد دارند. هر جایی که در فضایی بیرونی و داخلی که نیاز به نظارت تصویری دارد را می توان توسط دوربین های مداربسته دارای استاندارد ضد آب پوشش داد . قیمت ارزان نسبت به دوربین های دیجیتال ، تنوع گسترده در بازار ایران ، نصب آسان نسبت به دوربین های دیجیتال.نکات مهم در هنگام خرید دوربین های مداربسته ارزان قیمت.

  • کاربرد صنعتی دوربین مداربسته در مواردی مانند انواع واحدهای صنعتی تولیدی، پتروشیمی ها و صنایع نفت و گاز، کارخانه های تولید کننده مواد شیمیایی و مواد غذایی و غیره مشاهده می گردد.
  • دوربین های مداربسته ضد آب که محل نصبشان در بیرون ساختمان ها می باشد و احتمال ریزش باران و آب بر روی آن ها وجود دارد ، جهت نظارت و کنترل و پیشگیری از جُرم استفاده می شوند .
  • شما می توانید از طریق گوشی تلفن همراه موبایل pc کامپیوتر لپ تاب تبلت و از طریق شبکه اینترنت تصویر دوربین ip خود را مشاهده کنید همچنین می توانید تصاویر دوربین مدار بسته را با استفاده از پهنای باند محدود اینترنت منتقل نمایید.
  • از مزایا دوربین های HDCVI می توان به کیفیت فیلمبرداری تا چند برابر دوربین های آنالوگ اشاره نمود.
  • پس از فراموش کردن رمز ورود DVR / NVR ، دیگر نمی توانید وارد سیستم شوید ، بنابراین نمی توانید تنظیمات را تغییر دهید و یا حتی فیلم ضبط شده را پخش کنید.
  • پروتکل های متعددی برای هر یک از کاربردهای فوق وجود دارد که مزایا و معایب خودشان را دارند.

از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید ، حتما برای پارکینگ دوربین مداربسته دید در شب تهیه کنید . هم چنین یکی از نکات مهم نصب صحیح دوربین مداربسته است و حتما باید دوربین ها در زوایای مناسب نصب شوند تا نقطه ی کوری باقی نماند . این روزها که تمامی کارها با گوشی تلفن همراه انجام می شود امکان مشاهده تصاویر دوربین مداربسته روی گوشی همراه شما خالی از لطف نیست.

دوربین های مدار بسته صنعتی