نحوه ایجاد یک ماشین مجازی لینوکس با VirtualBox

پنجره تنظیمات VirtualBox.

یک ماشین مجازی به شما امکان می دهد یک سیستم عامل مهمان را در بالای هاست خود اجرا کنید، بدون اینکه هیچ تغییری (به غیر از نصب پلت فرم ماشین مجازی) در سیستم عامل اصلی خود ایجاد کنید. پلتفرم ماشین مجازی انتخابی من VirtualBox نام دارد که می تواند بر روی هاست لینوکس، macOS و ویندوز نصب شود. VirtualBox رایگان است و استفاده از آن بسیار آسان است.

من قصد دارم یک ماشین مجازی برای FerenOS که یک توزیع لینوکس است بچرخانم. در اولین پنجره جادوگر (شکل 2) به ماشین مجازی یک نام بدهید، پوشه ای را که فایل ها را در خود جای می دهد انتخاب کنید، نوع سیستم عامل ماشین مجازی جدید و نسخه را انتخاب کنید و سپس روی Next کلیک کنید.

در پنجره بعدی، نوار لغزنده اندازه حافظه را به سمت راست بکشید تا مقدار رمی که می خواهید به دستگاه اختصاص دهید افزایش یابد (شکل 3).

افزودن تصویر ISO برای نصب

تصویر: جک والن

همچنین می تواند روی دسکتاپ شما باشد. لینوکس به عنوان یک سیستم عامل دسکتاپ انتخاب فوق العاده ای است زیرا بسیار قابل اعتماد، ایمن و انعطاف پذیرتر از هر سیستم عامل دیگری در بازار است. اما برای کسانی که ممکن است در نصب لینوکس از طریق macOS یا ویندوز مردد باشند، چه کاری می توانید انجام دهید؟ یکی از مسیرهایی که تست و استفاده از لینوکس را بدون انجام کاری برای سیستم عامل اصلی شما بسیار آسان می کند، مسیر ماشین مجازی است.

ایجاد یک هارد دیسک مجازی جدید برای سیستم عامل مهمان.

تصویر: جک والن

نام گذاری ماشین مجازی جدید ما

تصویر: جک والن

3. رم را پیکربندی کنید

ماشین مجازی را که به تازگی ایجاد کرده اید از قسمت سمت چپ انتخاب کنید و سپس روی تنظیمات کلیک کنید. در پنجره ایجاد شده، روی Storage کلیک کنید و سپس بر روی + سمت چپ مرتبط با Controller کلیک کنید: IDE (شکل 6).

هنگامی که تصویر ISO خود را انتخاب کردید، روی Choose و سپس OK کلیک کنید. اکنون باید خود را در پنجره اصلی VirtualBox بیابید، جایی که آماده اجرای ماشین مجازی هستید.

نصب را شروع کنید

FerenOS به عنوان یک ماشین مجازی آماده نصب است.

پنجره اصلی VirtualBox

پیکربندی رم برای ماشین مجازی جدید ما.

تصویر: جک والن

4. یک هارد دیسک مجازی ایجاد کنید

انتخابگر تصویر VirtualBox.

اندازه هارد دیسک مجازی را متناسب با نیازهای شما تنظیم کنید.

تصویر: جک والن

پنجره ایجاد دیسک VirtualBox.

لینوکس در همه جا وجود دارد – در تلفن‌ها، وسایل هوشمند، سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری، اتومبیل‌ها، ترموستات‌ها و تقریباً همه چیز با یک سیستم تعبیه‌شده یا یک سرویس شخص ثالث اصلی.

اینجاست که شما تمام جنبه های ماشین مجازی خود را پیکربندی می کنید.

تصویر: جک والن

پنجره اصلی VirtualBox نشان می دهد که من قبلاً تعداد زیادی ماشین مجازی ایجاد کرده ام.

تصویر: جک والن

2. سیستم عامل مهمان جدید خود را نام ببرید

در پنجره ایجاد شده (شکل 7)، روی Add کلیک کنید، و وقتی مدیر فایل شما باز شد، به هر جایی که تصویر ISO را برای توزیع لینوکس دانلود کرده اید ذخیره کرده اید بروید.

با این اوصاف، بیایید ماشین مجازی خود را راه اندازی کنیم.

اولین کاری که انجام می دهید باز کردن است VirtualBox از منوی دسکتاپ کامپیوتر شما. پس از باز شدن برنامه، روی Tools و سپس New کلیک کنید (شکل 1).

ایجاد ماشین مجازی

1. VirtualBox را باز کنید

روی Create کلیک کنید تا به پنجره اصلی VirtualBox بازگردید.

سیستم عامل مهمان خود را پیکربندی کنید

مطمئن شوید که مراحل نصب کامل سیستم عامل مهمان را که انتخاب کرده اید انجام داده اید. در بیشتر موارد، برای این کار باید روی نماد Install روی دسکتاپ کلیک کنید.

در دو پنجره بعدی VDI و سپس Dynamically allocated را انتخاب کنید. در پنجره آخر، نوار لغزنده را به سمت راست بلغزانید تا اندازه هارد دیسک مجازی را به هر اندازه که نیاز دارید افزایش دهید و مطمئن شوید که پوشه ای را برای قرار دادن درایو انتخاب کنید (شکل 5).

من قصد دارم شما را در فرآیند ایجاد یک ماشین مجازی لینوکس با VirtualBox راهنمایی کنم تا بتوانید سیستم عامل منبع باز را امتحان کنید. من شما را از طریق فرآیند نصب VirtualBox راهنمایی نمی کنم، زیرا این کار به سادگی نصب هر برنامه ای روی رایانه شما است.

ماشین مجازی را که به تازگی ایجاد کرده اید در ناوبری سمت چپ انتخاب کنید و روی دکمه Start کلیک کنید، که تصویر قابل بوت را اجرا می کند و – بسته به توزیع لینوکسی که انتخاب کرده اید – باید شما را در هر یک از تصاویر زنده (جایی که می توانید سیستم عامل مهمان را تست یا نصب کنید) یا فورا مهمان را نصب کنید (شکل 8).

اکنون می توانید لینوکس را به عنوان سیستم عامل مهمان خود نصب کنید.

تصویر: جک والن

اکنون می توانیم سیستم عامل مهمان خود را پیکربندی کنیم. یکی از مواردی که باید مطمئن شوید (قبل از انجام این مرحله) این است که فایل ISO را برای نسخه لینوکسی که می خواهید نصب کنید دانلود کنید.

1. تصویر ISO را برای نصب اضافه کنید

پنجره نامگذاری ماشین مجازی VirtualBox.

تغییر اندازه حافظه ماشین مجازی VirtualBox.

ابزار تغییر اندازه دیسک مجازی VirtualBox.

روی Next کلیک کنید و در پنجره ایجاد شده (شکل 4، روی Create کلیک کنید تا یک هارد دیسک مجازی جدید ایجاد شود.

تبریک می گویم، شما به تازگی اولین ماشین مجازی خود را با لینوکس به عنوان سیستم عامل مهمان ایجاد کردید. از لگد زدن به لاستیک های پلت فرم منبع باز جدید خود لذت ببرید.


منبع: https://www.zdnet.com/article/how-to-create-linux-virtual-machine-with-virtualbox/#ftag=RSSbaffb68