نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود در اندروید: 3 روشی که با آیفون نیز کار می کند

نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود در اندروید: 3 روشی که با آیفون نیز کار می کند

شش جوان که روی دایره های رنگی راه می روند.

برنهارد لانگ/استون از طریق گتی ایماژ

آیا تا به حال برای دیدن یکی از دوستانتان به سفر رفته اید و مجبور شده اید زمانی که به ترافیک یا مشکلات دیگر برخورد کرده اید چندین زمان به روز رسانی به مقصد را ارسال کنید؟ یا شاید فکر کرده اید که والدین پیر شما کجا هستند زیرا به تماس های تلفنی مکرر پاسخ نداده اند. این موقعیت‌ها می‌توانند اضطراب غیرضروری ایجاد کنند و اشتراک‌گذاری مکان‌ها با عزیزان می‌تواند کمک کند.

چگونه موقعیت مکانی خود را در اندروید به اشتراک بگذارید

چند راه برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی شما از تلفن اندرویدی شما وجود دارد، و اکثر آنها می توانند از طریق Android یا iOS انجام شوند. Google Maps یکی از بهترین راه‌ها برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما با دیگران است. سریع و سرراست است.

برنامه Google Maps را پیدا کنید و برای دسترسی به اطلاعات موقعیت مکانی خود آن را اجرا کنید.

پیکانی که به نماد Google Maps اشاره دارد

اسکرین شات توسط ماریا دیاز/ZDNET

برای دسترسی به تنظیمات و اطلاعات نمایه خود، روی نماد سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. اگر هنوز وارد سیستم نشده اید، اکنون زمان خوبی برای انجام این کار است.

پیکانی که به نماد عکس نمایه در سمت راست بالا اشاره می کند

روی اطلاعات نمایه یا تصویر خود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

اسکرین شات توسط ماریا دیاز/ZDNET

گزینه اشتراک گذاری موقعیت مکانی در منوی حساب شما قرار دارد. برای دسترسی به تنظیمات اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی آن را انتخاب کنید.

فلش نشان‌دهنده اشتراک‌گذاری مکان

اسکرین شات توسط ماریا دیاز/ZDNET

روی دکمه آبی که می گوید ضربه بزنید مکان را به اشتراک بگذارید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، افرادی که موقعیت مکانی خود را با آنها به اشتراک می‌گذارید، می‌توانند عکس و نام و همچنین موقعیت مکانی شما را در زمان واقعی ببینند، چه نقشه‌های گوگل را ببندید یا نه.

فلش نشان‌دهنده دکمه اشتراک‌گذاری مکان

اسکرین شات توسط ماریا دیاز/ZDNET

Google Maps چند گزینه برای مدت زمان اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما ارائه می‌دهد: 15 دقیقه، 30 دقیقه، 45 دقیقه، 1 ساعت یا هر چند ساعت که شما ترجیح می‌دهید. همچنین می‌توانید «تا زمانی که این را خاموش نکنید» را انتخاب کنید.

پس از آن، یکی از مخاطبین خود را برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود انتخاب کنید. آنها یک پیوند اعلان با اطلاعات موقعیت مکانی شما، و همچنین برخی از جزئیات حساب، مانند عکس و نام نمایه شما، دریافت خواهند کرد.

فلش نشان دهنده انتخاب مدت زمان است

اسکرین شات توسط ماریا دیاز/ZDNET

وقتی عکس نمایه یا حروف اول با یک علامت بررسی جایگزین شود، می‌دانید که موقعیت مکانی شما با مخاطبی به اشتراک گذاشته شده است.

بهتر است مراقب نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود باشید و آن را با چه کسانی به اشتراک می گذارید. دانستن مکان واقعی شما توسط طرف اشتباه می تواند یک خطر امنیتی باشد.

همچنین: بهترین گوشی های اندرویدی که می توانید بخرید

توجه داشته باشید که اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود با دیگران از طریق Google Maps ممکن است در صورت رانندگی یا پیاده‌روی، مکان‌هایی که اخیراً در آن‌جا بوده‌اید و همچنین مکان‌های ذخیره‌شده یا مورد علاقه‌تان، مانند خانه یا محل کار، به اشتراک گذاشته شود.

راه های دیگر برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود در اندروید

اگرچه Google Maps استاندارد طلایی برای خدمات مکان در اندروید است، برنامه‌های دیگری نیز وجود دارند که به شما امکان می‌دهند موقعیت مکانی خود را با استفاده از تلفن Android خود به اشتراک بگذارید.

واتس اپ برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی

واتس اپ در واقع اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود را با دیگران و مشاهده لیستی از افرادی که در حال حاضر موقعیت مکانی خود را با آنها به اشتراک می گذارید را بسیار آسان می کند. برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود از طریق واتس‌اپ، این مراحل را دنبال کنید:

1. باز کنید چت کردن در واتس اپ که می خواهید موقعیت مکانی خود را در آن به اشتراک بگذارید.

2. بر روی ضربه بزنید + (به علاوه) امضا کردن.

3. انتخاب کنید محل.

4. گزینه مکان را برای ارسال انتخاب کنید:

  • مکان فعلی خود را ارسال کنید: این یک گزینه یکبار برای ارسال موقعیت مکانی شما در زمانی است که شما آن را ارسال کرده اید. برای مثال اگر بخواهید به کسی راهنمایی کنید که کجا هستید عالی است.
  • مکان زنده را به اشتراک بگذارید: این در زمان واقعی با توجه به مکان زنده شما به روز می شود. می توانید مکان زنده خود را از طریق واتس اپ به مدت 15 دقیقه، 1 ساعت یا 8 ساعت به اشتراک بگذارید.

برای اینکه ببینید آیا در حال حاضر موقعیت مکانی خود را از طریق واتس اپ با کسی به اشتراک می گذارید یا خیر، کافی است به تنظیمات برنامه WhatsApp بروید و Privacy را انتخاب کنید. با این کار لیستی از مخاطبینی که در حال حاضر موقعیت مکانی خود را با آنها به اشتراک می گذارید به شما نشان می دهد.

مکان از طریق واتساپ به اشتراک گذاشته شد

اسکرین شات توسط ماریا دیاز/ZDNET

مکان خود را از طریق مسنجر فیس بوک به اشتراک بگذارید

متا ممکن است شرکتی نباشد که شما بخواهید با اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی مرتبط باشد، اما بسیاری از افراد دوستان و اعضای خانواده دارند که منحصراً از پیام‌های فیس‌بوک برای حفظ ارتباط استفاده می‌کنند.

اگر می خواهید موقعیت مکانی خود را از طریق مسنجر فیس بوک با شخصی به اشتراک بگذارید، کافی است این مراحل را دنبال کنید:

1. مکالمه ای را که می خواهید برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود استفاده کنید باز کنید.

2. روی دکمه سمت چپ پایین ضربه بزنید.

3. مکان را انتخاب کنید فلش در سمت راست

4. روی آن ضربه بزنید شروع به اشتراک گذاری مکان زنده.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود با شخصی از طریق مسنجر فیس بوک تنها در صورتی کار می کند که به برنامه اجازه دسترسی به موقعیت مکانی شما را در تنظیمات خود داده باشید.

مکان از طریق مسنجر فیس بوک به اشتراک گذاشته شد

اسکرین شات توسط ماریا دیاز/ZDNET

سوالات متداول

چگونه اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود را در Android متوقف کنم؟

Google Maps موقعیت مکانی شما را برای مدت زمانی که هنگام تنظیم انتخاب کرده اید با طرف تعیین شده به اشتراک می گذارد، با گزینه هایی که شامل اشتراک گذاری به طور نامحدود است. اگر می‌خواهید اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود را با دیگران متوقف کنید، برنامه Google Maps را باز کنید، سپس:

1. با ضربه زدن روی عکس نمایه خود به حساب کاربری خود بروید.

2. انتخاب کنید اشتراک گذاری موقعیت مکانی.

3. مخاطبی را که می‌خواهید اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود را با آن متوقف کنید، انتخاب کنید.

4. روی آن ضربه بزنید متوقف کردن.

آیا می توانید مکان را بین iOS و Android به اشتراک بگذارید؟

می‌توانید مکان را بین آیفون و دستگاه اندرویدی به اشتراک بگذارید، و چندین راه ساده برای انجام این کار وجود دارد: Google Maps، WhatsApp، و حتی Facebook Messenger به شما این امکان را می‌دهند.

وقتی مکان خود را با استفاده از این سه پلتفرم به اشتراک می گذارید، فرقی نمی کند گیرنده از Android یا iOS استفاده کند. اشتراک گذاری مکان در هر دو کار می کند.

آیا می توانم ETA خود را در Android به اشتراک بگذارم؟

یک ویژگی جالب برای طرفداران ناوبری این است که کاربران اندروید و iOS می توانند زمان تخمینی ورود خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. Google Maps به کاربران این امکان را می‌دهد تا زمانی که ناوبری را شروع می‌کنید، ETA بی‌درنگ خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارند، که هنگام ملاقات یا انتخاب شخصی مفید است. برای به اشتراک گذاشتن ETA خود در Google Maps:

1. ناوبری را به مقصد مورد نظر خود شروع کنید.

2. در صورت لزوم گزینه More را انتخاب کنید، سپس روی ضربه بزنید سفر را به اشتراک بگذارید.

3. مخاطبی را که می خواهید ETA خود را بدانید انتخاب کنید.

4. انتخاب کنید اشتراک گذاری.

این باعث می‌شود که فرد از زمان ورود شما آگاه باشد، اما اگر ناوبری را متوقف کنید، به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با او متوقف می‌شود.منبع: https://www.zdnet.com/article/how-to-share-your-location-on-android-3-ways-that-also-work-with-iphones/#ftag=RSSbaffb68