معرفی انواع باتری-مستر انرژی پلاس

در باتری قابل شارژ نیکل-کادمیوم، از نیکل اکسید هیدروکسید و کادمیوم فلزی به عنوان الکترود استفاده می‌‌شود. این باتری هنگامی که مورد استفاده قرار نمی‌‌گیرد، قادر است ولتاژ و شارژ الکتریکی را نگه دارد و از این مستر انرژی پلاس نظر مفید است. ایراد اصلی باتری نیکل-کادمیوم که ممکن است بعداً باعث پایین آمدن ظرفیت باتری شود این است که اگر باتریِ دارای شارژِ اندک دوباره شارژ شود، ممکن است نقطه شارژ مجدد در حافظه باتری نگه داشته شود.

باتری نیکل – کادمیوم را معمولاً در Battery room یا باتری خانه نگهداری می‌کنند. این باتری‌ها دوست دار محیط زیست محسوب می‌شوند و دارای کاربردهای فراوانی هستند. آن‌ها همچنین انرژی کمتری مصرف می‌کنند زیرا شارژ مجدد باتری‌ها با شارژر باتری از نظر هزینه و انرژی ساخت باتری‌های جدید از نظر مصرف انرژی بیشتر است. باتری‌های قابل شارژ زباله کمتری تولید می‌کنند، زیرا می‌توان آن‌ها را با یک شارژر ساده شارژ کرد و صدها بار دوباره استفاده کرد.

امروزه، همه به دنبال دستگاه‌‌های قابل حمل هستند تا کارهای روزانه خود را آسان‌‌تر انجام دهند. در این صورت، باتری‌‌ها قادر به رفع نیاز تولید انرژی در کاربردهای قابل حمل هستند. شاید باتری‌‌ها نسبتاً کوچک و کند به نظر بیایند، اما همین باتری‌های می‌‌توانند به یک نیروگاه کوچک تبدیل شوند.

شارژ شدن زیاد ممکن است باعث ایجاد گاز اضافی در باتری شود، یا ممکن است منجر به آسیب دیدن واکنش های جانبی شود که ظرفیت باتری را به طور دائم کاهش می دهد. باتری‌‌های نقره اکسید باتری‌‌هایی کم‌توان با ظرفیت بالا هستند. این باتری‌ها در واقع اولین باتری‌های خشک تجاری هستند که به آن‌ها پیل خشک نیز گفته می‌شود. کاربرد باتری روی کربن معمولاً برای رادیو و ساعت‌های دیواری مطرح شده است. متداول‌‌ترین باتری‌‌ها در اتومبیل‌های مدرن، باتری لیتیوم-یون و لیتیوم-پلیمر است.

  • بگذارید فرآیند شیمیایی که در باتری‌ها اتفاق می‌افتد را به گونه‌ای ساده برای شما بیان کنیم.
  • گاهی چندین بار گذراندن پریود شارژ اولیه طول می‌کشد تا یک باتری نیکل کادمیوم به وضعیت بهینه شده و ایده‌آل شارژدهی خود برسد.
  • مموری افکت Memory Effect باتری یا اثر حافظه ای به روند ذخیره و سیو شدن عادت شارژ در یک باتری گفته می‌شود.
  • وجود 2 عدد باتری در جعبه و کارتن برخی دستگاه‌های شارژی مثل دریل که بیشتر آنها به صورت کیت و پکیج شامل جعبه، شارژر و باتری شارژی مشاهده می‌شود، به معنای امکان نگهداشتن و استفاده نکردن یکی از آنها نیست.
  • این باتری ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که از آن جمله می ‌توان به کاتالیزور، آند، کاتد و الکترولیت اشاره نمود.

در این مقاله تیم تحریریه انتاکالا قصد دارد به معرفی باتری‌های صنعتی و بررسی انواع و کاربردهای آن‌ها بپردازد. باتریهای قابل شارژ را می‌توان به دو دسته کلی اسیدی و بازی تقسیم‌بندی نمود که هر کدام براساس جنس الکترودهای مثبت و منفی به انواع گوناگون تقسیم‌بندی می‌شوند. برای کاربردهای صنعتی ساکن در اکثر موارد از باتریهای نیکل–کادمیوم (بازی) و برای کاربردهای که در آن لرزش وجود دارد معمولاً از باتری سرب – اسید استفاده می‌گردد. از ویژگی‌های باتریهای قابل شارژ علاوه بر قابلیت شارژ مجدد، توان بالا، نرخ دشارژ سریع و مشخصه عملکرد بهتر دمای پائین می‌باشد.

معرفی انواع باتری-مستر انرژی پلاس از ویژگی‌های باتری‌های قابل شارژ علاوه بر قابلیت شارژ مجدد، توان بالا، نرخ دشارژ سریع و مشخصه عملکرد بهتر دمای پائین می‌باشد. باتری نیکل – کادمیوم را معمولا در Battery room یا باتری خانه نگهداری می‌کنند. در این بخش از فروشگاه اینترنتی چیستا خریداران می‌توانند جهت خرید انواع باتری قلمی، نیم قلم، باتری C و باتری D ، باتری کتابی و باطری سکه‌ای، باتری خشک، باتری لیتیومی، چراغ پلیسی، باطری شارژی و …

باتری کتابی 9 ولت DBK مدل Super Heavy Duty

این باتری در مواردی مانند دستگاه‌‌های سنجش زمان و فشار، باتری‌‌های اتومبیل و سایر وسایل نقلیه و سیستم‌‌های تسلیحاتی کاربرد دارد. این جریان همواره یک طرفه از آند به کاتد خواهد بود، زیرا یون‌‌ها فقط از طریق جداکننده جریان پیدا می‌کند و الکترولیت حرکات از آند به کاتد را می‌بندد و از این طریق راه دریافت جریان خارجی، از طریق پایانه‌‌های باتری است. باتری‌ها کاربرد ها و انواع متنوع و مختلفی دارند که با تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی کار می‌‌کنند.

این اختلاف در تراکم الکترون دو فلز، بین فلزها اختلاف پتانسیل الکتریکی ایجاد می‌‌کند. این اختلاف پتانسیل می‌‌تواند به عنوان منبع ولتاژ در هر وسیله الکتریکی استفاده شود. یون‌‌ها فقط از طریق جداکننده جریان می‌‌یابند و جداکننده تمام حرکات از آند به کاتد را مسدود می‌‌کند. بنابراین، تنها راه دریافت جریان خارجی، از طریق پایانه‌‌های باتری است. با این حال بسیار مراقب باشید که به‌صورت کامل شارژ خالی نکنند؛ زیرا در صورت دشارژ شدن، متریال آن معیوب شده و خاصیت خود را از دست می‌دهند.

انواع باتری الکتریکی

در این نوع باتری در زمان تخلیه، یون‌‌های لیتیوم از الکترود منفی به سمت الکترود مثبت و در خلاف جهت حرکت می‌‌کنند. این باتری‌‌ها به دلیل چگالی بالا، توان بالایی دارند، به همین سبب، در الکترونیک کاربرد فراوانی دارند، اما بابدی دقت کرد که داغ شدن باتری باعث آسیب‌‌دیدگی و آتش سوزی می‌شود. باتری‌های نیم قلمی که نام دیگرشان AAA است از نظر اندازه در مقایسه با باتریهای قلمی AA کوچکتر هستند. باتری نیم قلمی در دستگاه هایی به کار می رود که به دلیل محدودیت طراحی، نمی توانند از باتری قلمی استفاده کنند. باتری‌های پولیمر لیتیوم ـ یون بسیار سبک نیز هستند و در برابر شارژ بیش از حد و نشت مواد شیمیایی نیز مقاوم‌ترند؛ اما تولید آن‌ها گران‌تر از باتری‌های لیتیوم ـ یون تمام می‌شود و چگالی انرژی پایین‌تری دارند.

از دیگر ویژگی‌های آن‌ها به آب‌بندی منحصر به‌فردشان اشاره می‌کنیم که در برابر نشت بسیار مقاوم است. همچنین چگالی بسیار بالایی دارند، اما کاربردشان بسیار محدودی است، زیرا نقره از فلزات گران‌قیمت محسوب می‌شود. این باتری در وسایل پزشکی، ابزارهای دقیق و ساعت‌های الکتریکی به کار می‌رود. این روزها در بسیاری از صنایع مدرن که محصولات خویش را با بهره گیری از جدیدترین دانش و تکنولوژی روز دنیا تولید می‌کنند شاهد استفاده از این باتری‌ها هستیم.

فرمول سیم پیچی موتور الکتریکی