مایکروسافت و انویدیا برای ساخت یک ابر کامپیوتر عظیم هوش مصنوعی در فضای ابری شریک هستند

مشتریان شرکتی Azure همچنین به مجموعه کامل گردش‌های کاری هوش مصنوعی و کیت‌های توسعه نرم‌افزار Nvidia که برای Azure بهینه‌سازی شده‌اند، دسترسی خواهند داشت. این شرکت ها همچنین برای بهینه سازی نرم افزار بهینه سازی یادگیری عمیق DeepSpeed ​​مایکروسافت همکاری خواهند کرد.

نمونه‌های Azure قبلاً دارای پردازنده‌های گرافیکی Nvidia A100 هستند که با شبکه Nvidia Quantum 200Gb/s InfiniBand جفت شده‌اند. نمونه‌های آینده با پردازنده‌های گرافیکی Nvidia H100 و Nvidia Quantum-2 400Gb/s شبکه InfiniBand یکپارچه خواهند شد. در همین حال، مجموعه نرم افزاری انویدیا، Nvidia AI Enterprise، در نمونه های Microsoft Azure با پردازنده های گرافیکی A100 گواهی و پشتیبانی می شود. پشتیبانی از نمونه‌های Azure با پردازنده‌های گرافیکی H100 در نسخه‌های نرم‌افزاری آینده اضافه خواهد شد.

با تقویت زیرساخت‌های Azure با مجموعه کامل هوش مصنوعی انویدیا، شرکت‌های بیشتری می‌توانند هوش مصنوعی را آموزش دهند، مستقر کرده و مقیاس‌بندی کنند – از جمله مدل‌های بزرگ و پیشرفته.

Manuvir Das، معاون محاسبات سازمانی انویدیا در بیانیه‌ای گفت: «پیشرفت‌های فناوری هوش مصنوعی و همچنین پذیرش صنعت در حال افزایش است. «پیشرفت مدل‌های بنیادی موجی از تحقیقات را برانگیخت، استارت‌آپ‌های جدید را تقویت کرد و برنامه‌های کاربردی جدید سازمانی را فعال کرد.»

zdnet-azure-bundle.jpg

میمی تیان / Unsplash
انویدیا و مایکروسافت روز چهارشنبه از همکاری چند ساله خود برای ساخت یک ابررایانه هوش مصنوعی در فضای ابری خبر دادند و ده‌ها هزار پردازنده گرافیکی انویدیا را به Microsoft Azure اضافه کردند. توافق جدید Azure را به اولین ابر عمومی تبدیل می‌کند که پشته کامل هوش مصنوعی انویدیا – پردازنده‌های گرافیکی، شبکه و نرم‌افزار هوش مصنوعی را در خود جای داده است.

قرارداد جدید همچنین به انویدیا این شانس را می دهد که از ماشین های مجازی Azure برای پیشبرد تحقیقات خود در زمینه هوش مصنوعی مولد استفاده کند.


منبع: https://www.zdnet.com/article/microsoft-nvidia-partner-to-build-a-massive-ai-supercomputer-in-the-cloud/#ftag=RSSbaffb68