مایکروسافت ایده جدیدی دارد تا جلسات را کمی وحشتناک تر کند

زنی در حال لبخند زدن به لپ‌تاپ با گوشی در داخل

iStockphoto/Getty Images

ایده این است که به سازمان دهندگان جلسه اجازه داده شود تا صندلی هایی را به شرکت کنندگان اختصاص دهند. بله، صندلی های مجازی، زیرا آنها در واقع آنجا نیستند.

شاید این شرکت می خواهد به سازمان دهنده جلسه اجازه دهد تا احساس قدرت بیشتری کند. شاید می‌خواهد به سازمان‌دهنده آژانس بدهد تا افراد خاصی را که واقعاً (هرگز) نمی‌خواهند با هم باشند، کنار هم بگذارد.

همچنین: کار از راه دور همه چیز را تغییر داده است. و هنوز هم عجیب تر می شود

به هر حال، جلساتی که من در آنها می نشینم، به طور کلی امور ساده ای هستند. تعداد افراد کنترل شده ای وجود دارد که معمولا کمتر از 10 نفر هستند.

برخی چیزها در فناوری کاملاً منطقی هستند. به نظر من خیلی زیاد نیست. اما سرگرم کردن یک سازمان‌دهنده جلسه با دادن یک قدرت کاملاً مصنوعی به آن‌ها تنها به این می‌انجامد که شرکت‌کنندگان فکر کنند: “چرا او را در کنار او قرار داده است؟”

و “چرا او را در کنار خود قرار داده است؟” یا حتی: “چرا کسی کنارش نمی نشیند؟”

اکثراً، من تیم‌ها را کاملاً کاربردی می‌دانم، اگر گهگاهی غیر شهودی باشند.

همچنین: هفته چهار روزه دنیای کار را تکان می دهد

پس اینجاست. لطفا از آن لذت ببرید. این فقط می تواند جلسات را بسیار کمی بدتر کند.


منبع: https://www.zdnet.com/article/microsoft-has-a-new-idea-to-make-meetings-a-little-more-awful/#ftag=RSSbaffb68

گاهی حتی یک سهم ناعادلانه.

می ترسم بدانم این ایده چگونه شکل گرفت. شخصی در مایکروسافت فکر می‌کرد که شخص دیگری را در مایکروسافت تحت تأثیر قرار می‌دهد. و شخص دیگری در مایکروسافت گفت: “وای. این عالی است.”

اما من می‌نشینم، گوش می‌دهم و سعی می‌کنم تا جایی که می‌توانم در مقابل صحبت کردن مقاومت نکنم.

بنابراین در اینجا باید هر منطقی را که ممکن است در کمین ذهن مایکروسافت باشد، مطرح کنم.

این کار افراد را در یک اتاق شبیه‌سازی می‌کند، حتی اگر هرگز در یک صفحه قرار نگیرند.

ناراحت کننده، مایکروسافت اعلامیه توضیح نمی دهد که چرا این ایده خوبی است.

البته من می‌توانم تصور کنم که مدیران خرده‌گیر و نوجوان – در اینجا به طور خاص به هیچ یک از مدیران فعلی یا سابق توییتر اشاره نمی‌کنم – که از این ویژگی بهره‌مند شوند.

این یک تلاش کاملا مهربانانه برای رفاقت مجازی است. یا حداقل شبیه سازی ملاقات در زندگی واقعی.

برخی پس از شروع جلسه دوربین های خود را خاموش می کنند، در حالی که برخی دیگر همزمان می نشینند و کار دیگری انجام می دهند – مانند چک کردن ایمیل های خود یا شرط بندی روی مسابقه 3.30 در دل مار.

اگر هرگز حالت Together را تجربه نکرده‌اید، می‌توانید سر و نیمه بالایی شرکت‌کنندگان را با هم در مکان‌های مختلف نشان دهید – به عنوان مثال، در یک سینمای بعدازظهر که در صندلی‌های کاملاً راحت نشسته‌اند. بله، حتی اگر آنها واقعاً روی یک صندلی پلاستیکی در آشپزخانه خود نشسته باشند.

یا ممکن است این یک راه حیله گر برای ایجاد یک یا دو بازی کوچک قدرت باشد؟

من در جلسات تیم های مایکروسافت حضور دارم.

بیشتر از نظر فنی نادرست است

اما در حال حاضر، مایکروسافت با یک پیچیدگی کاملاً پیچیده روبرو شده است که تفاوت های ظریف آن تفاوت های ظریف خاص خود را دارد.

اما، ممکن است به شما یادآوری کنم، این افراد واقعاً آنجا نیستند. چرا آنها اهمیت می دهند که در کنار چه کسی روی یک صفحه نمایش هستند؟ در واقع، چرا مایکروسافت چنین پیچیدگی را سرهم می کند و به سازمان دهندگان جلسات قدرت می دهد؟

آیا این امر به سازمان‌دهنده اجازه می‌دهد تا کارکنان کاملاً از راه دور را در کنار کسانی قرار دهد که صرفاً ترکیبی هستند تا حس رفاقت (بصری) را تقویت کنند؟

با این حال، من هرگز به این فکر نکردم که آیا یک سلسله مراتب فضایی وجود دارد یا خیر. باز هم، من به جلسات در حالت Together دعوت نمی شوم.