لیست قیمت انواع اتصالات مانیسمان 1402 اتصالات آنلاین | kasrasaran

قسمتی از گیت ولو که در بالای بدنه قرار گرفته است و به وسیله فلنج و پیچ و مهره به بدنه اتصال پیدا کرده است سرپوش فلزی یا (Bonnet) نامیده می شود. همچنین برای استحکام و آببندی بین بدنه و سرپوش از واشر استفاده می شود. بزرگترین مزیت شیرهای دروازه ای، این است که در حالت کاملا باز افت فشار کمی ایجاد کرده و در حالت کاملا بسته، عبور جریان را به صورت کامل متوقف می نماید.

در این نوع ولو، معمولا از یک دیسک به عنوان المان مسدود کننده در مسیر مستقیم جریان استفاده می‌شود. در اغلب موارد، چرخش یک چهارم یا 90 درجه‌ای عملگر، دیسک را در وضعیت باز یا بسته قرار می‌دهد. البته برخی از انواع valve با حرکتی دورانی در بازه کمتر یا بیشتر از 90 درجه تغییر وضعیت می‌دهند. در این نوع شیر می‌توان از عملگرهای دستگیره‌ای یا فلکه‌ای استفاده کرد.

از دو شاخه برای بستن دهانه لوله در زمان بازرسی یا نگهداری و تعمیر لوله کشی آب ساختمان استفاده می آن را اینجا ببینید شود. اتصال لوله ها به تجهیزات دیگر از جمله شیرآلات به روش رزوه ای، جوشی یا سوکتی انجام می شود. این نوع کوپلینگ بین دو لوله قرار می گیرد و آب بندی آن با استفاده از واشر و در مدل های خاصی با چسب انجام می شود. در لوله کشی سیستم اسپرینکلر (sprinkler) آتش نشانی معمولا از چهارراهی استفاده می شود. بر خلاف سایر اتصال ها، اتصال رزوه­ای به اجزای کوچک( پیچ و مهره) نیاز ندارد و باعث صرفه جویی در هزینه می شود. شیرهای با اندازه کمتر از ۲ اینچ و سطح فشار کمتر از ۱ MPa یا کمتر.

  • شرکت سولزر در زمینه مهندسی فرآیند به ویژه در تامین تجهیزات صنعت نفت و گاز و پتروشیمی فعال است و در حوزه تامین تکنولوژی در حوزه بالادستی و پایین‌دستی و همچنین آب و پتروشیمی فعالیت دارد.
  • نوع اول معمولا برای لوله هایی با قطر کم و نوع دوم برای لوله های بزرگ تر استفاده می شوند.
  • اتصالات سیم ها به دو دسته اتصالات لحیمی و اتصالات غیر لحیمی تقسیم می شود.
  • معمولا از شیر دروازه ای در مکان هایی استفاده می شود که باز و بسته شدن به ندرت صورت می پذیرد.
  • توجه داشته باشید که این لیست جامع نیست اما حداقل باید مهندسان و تامین کنندگان شما را به مسیر درست هدایت کند.

شیرهای متصل به لوله‌های گاز درون ساختمان‌ها معمولا از نوع شیرهای توپی هستند. در پایپینگ یا لوله کشی صنعتی، شیرهای دروازه ای اغلب در شرایطی که حداقل افت فشار و یک مسیر آزاد برای عبور جریان مدنظر باشد مورد استفاده قرار می گیرند. وقتی که شیر کشویی کاملاً باز است، هیچ مانعی در مسیر جریان وجود نداشته و میزان افت جریان بسیار ناچیز می شود.

خدمات فنی

لیست قیمت انواع اتصالات مانیسمان 1402 اتصالات آنلاین | kasrasaran کاهش فشار بیشتر محفظه بالایی، باعث ایجاد اختلاف فشار بیشتر با محفظه پایین و بالا رفتن دیافراگم و باز شدن ولو خواهد شد. برای بستن شیر، جریان برق سلونید قطع می شود و این عمل باعث می شود که پیستون پایین برود و دیافراگم را به کمک فنر به سمت پایین فشار دهد. همانطور که پیستون پایین می رود، پورت اتصال محفظه بالا به خروجی بسته می شود، که این امر باعث باعث افزایش فشار محفظه بالا می شود. این مدل را می توان دارای ترکیبی از ویژگی های نوع با عملکرد مستقیم و غیر مستقیم که در دو قسمت قبل مورد بحث قرار گرفت دانست.

اتصالات چهار راهی