صفحه کلیدهای جدید Apex 9 SteelSeries با تایپیست ها و گیمرها کلیک می کنند


طرفداران

  • سوئیچ های OptiPoint به طور قابل توجهی سریعتر و پاسخگوتر هستند
  • کلیدهای همراه دارای بافت خوب، بدون درخشندگی هستند
  • نور داخلی ظریف و به خوبی اشباع شده است

منفی

  • کلاهک ها در سمت نازک تر قرار دارند
  • افسانه های چاپ شده در کنار در اتاق های تاریک به سختی دیده می شوند
  • نرم افزار GG هنوز بیش از حد متورم به نظر می رسد

SteelSeries دوباره با یک جفت صفحه کلید بازی جدید بازگشته است که برخی از ویژگی های منحصر به فرد را در دو مورد از محبوب ترین عوامل شکل در بین گیمرها ارائه می دهد. بزرگتر Apex 9 TKL همانطور که از نامش پیداست، یک برد به اندازه TKL است، در حالی که Apex 9 Mini یک واحد 60 درصدی است. هر دو دستگاه از سوئیچ‌های نوری جدید سری SteelSeries بهره می‌برند که به پرتوهای کوچک نور برای فعال کردن آنها متکی هستند.

این سوئیچ ها در قلب چیزی هستند که این بردها را منحصر به فرد می کند: یک سیستم فعال سازی دو نقطه ای. در حالی که تایپیست ها برای جلوگیری از فشردن تصادفی کلید، محرک عمیق تری را ترجیح می دهند، گیمرها تمایل دارند نقطه تحریک خود را برای کنترل های پاسخگوتر بالاتر بخواهند. پیش از این، بهترین کاری که می‌توانستید در یک تابلوی همه‌کار انجام دهید، یافتن حد وسطی بین فعال‌سازی سطحی و کندتر عمیق‌تر بود. اکنون سوئیچ‌های SteelSeries OptiPoint به کاربران اجازه می‌دهند تا بین عمق ایده‌آل برای هر دو سناریو جابه‌جا شوند.

ترکیبی از نقاط فعال قابل تنظیم و برخی از ویژگی‌های شگفت‌آور رضایت‌بخش در این بردها، یک جفت گزینه جذاب برای کسانی که به صفحه کلید نیاز دارند ایجاد کرده است تا به آنها کمک کند کار خود را انجام دهند و سپس به تجارت واقعی بازی بپردازند. بیایید به برخی از آن ویژگی‌های منحصر به فرد، و آنچه که هر دوی این تابلوها را مدخل‌های برجسته می‌کند، مرور کنیم.

مشخصات فنی

سوئیچ ها سوئیچ های نوری خطی OptiPoint
ارتفاع برش 1.0 میلی متر یا 1.5 میلی متر
زمان پاسخ 0.2 میلی‌ثانیه
نورپردازی RGB هر کلید، قابل تنظیم
ذخیره سازی نمایه داخلی آره
قابلیت اتصال کابل USB-C به USB-A
مواد پلاستیک و آلومینیوم
تنظیم ارتفاع آره
فاکتور فرم TKL یا 60٪

ویژگی های منحصر به فرد

بر کسی پوشیده نیست که بازار کیبوردهای مکانیکی بازی پر شده است. برای متمایز شدن، تولیدکنندگان تمایل دارند حداقل یک یا دو ویژگی منحصر به فرد را در نظر بگیرند که تابلوهای آنها را بالاتر از بقیه قرار می دهد. در این بخش، به این خواهیم پرداخت که این ویژگی های برجسته برای هر دوی این تابلوها چیست.

بیشتر: کیبوردهای مکانیکی بازی: چگونه انتخاب کنیم و آیا واقعاً ارزش آن را دارند؟

از آنجایی که تنها تفاوت واقعی بین این دو اندازه، کلیدهای اضافی در مدل Apex 9 TKL و گنجاندن یک غلتک ولوم در آن است، اساساً همه چیزهایی که در اینجا گفته شد را می توان برای Apex 9 Mini و TKL اعمال کرد.

سوئیچ های نوری OptiPoint

هر دو برد از سوئیچ های نوری SteelSeries OptiPoint، نسخه Linear، به طور خاص استفاده می کنند. اینها مانند بسیاری دیگر از سوئیچ های مکانیکی خطی که من استفاده کرده ام، از جمله Cherry MX Reds یا Silvers هستند. با این حال، به جای استفاده از کنتاکت‌های فلزی، از پرتوهای کوچک نور استفاده می‌کنند که در صورت قطع شدن، فشار دادن کلید را آغاز می‌کنند. این امر سایش احتمالی ناشی از تماس فیزیکی را کاهش می‌دهد و زمان پاسخگویی را به همان سرعتی که هر سخت‌افزار مدرنی می‌تواند ارائه دهد، فراهم می‌کند. در زیر در مورد نحوه عملکرد این سوئیچ ها بیشتر توضیح خواهم داد.

سوئیچ های SteelSeries OptiPoint

سوئیچ های نوری OptiPoint مانند بسیاری دیگر از سوئیچ های مکانیکی که استفاده کرده اید احساس می شود، اما آنها از پرتوهای نور به جای کنتاکت های فلزی استفاده می کنند.

مایکل گاریفو/ZDNET

کلیدهای PBT Double Shot

من در پرایمر خود روی کیبوردهای مکانیکی هم کلاهک‌های «دو شات» و هم پلاستیک PBT را توضیح داده‌ام، اما به‌سرعت می‌گویم که این به ترتیب به تکنیک دو لایه‌ای که برای ساخت کلیدها و پلاستیک با احساس خشن‌تر استفاده می‌شود مربوط می‌شود. دوباره ساخته شده از. اولی تضمین می‌کند که افسانه‌ها هرگز از بین نمی‌روند، در حالی که دومی سطح تایپ خوبی را فراهم می‌کند که در برابر درخشش ناخوشایند مقاومت می‌کند که بسیاری از صفحه‌کلیدها در نهایت از روغن انگشتان و سایش ایجاد می‌شوند.

بیشتر: بررسی صفحه کلید SteelSeries Apex Pro Mini: یک ابزار بازی کوچک اما قدرتمند

این کلاهک‌ها در سمت نازک برای PBT دو شات قرار دارند، اما همچنان باعث می‌شوند که سطح خشن PBT به آن معروف باشد.

نورپردازی RGB

SteelSeries Apex 9 TKL با RGB روشن

مایکل گاریفو/ZDNET

RGB در هر دو برد بسیار اشباع و ظریف است، در حالی که هنوز به اندازه کافی روشن است که در اتاق های با نور خوب دیده شود. با این حال، افسانه‌های چاپ‌شده کناری روی کلاه‌کلیدها در موقعیت‌های تیره‌تر به راحتی قابل تشخیص نیستند.

موارد اضافی کوچک

ابزار کلید گیر SteelSeries Apex 9

هر دو تخته راز کوچکی را زیر دریچه لاستیکی در طرفین پایین خود پنهان می کنند

مایکل گاریفو/ZDNET

SteelSeries چند مورد اضافی کوچک قرار داده است که من واقعاً از آنها قدردانی کردم. مواردی مانند کنترل‌های تنظیم صدا با چرخش روان و در عین حال جمع‌وجور در مدل TKL، پایه‌های قابل تنظیم با ارتفاع دوگانه، و ابزار مخفی کشنده کلاهک کلید (نشان داده شده در بالا). همه نشان از تلاش مضاعف دارند که این تابلوها را به همان اندازه که سوئیچ های جدیدشان دوست داشتند برای من دوست داشتند.

کارایی

جایگزین-this-image.jpg

Apex 9 TKL (بالا) و Apex 9 Mini (پایین)

مایکل گاریفو/ZDNET

همانطور که در بالا ذکر شد، هر دو برد دارای سوئیچ های OptiPoint SteelSeries هستند. در حالی که این سوئیچ های نوری مزایای معمول فعال سازی مبتنی بر نور را ارائه می دهند، آنها همچنین شامل دو عمق فعال سازی متفاوت هستند. این ویژگی “فعال سازی 2 نقطه” چیزی است که واقعاً باعث درخشش این تابلوها می شود.

بیشتر: 5 بهترین میز بازی 2022

عمق سفر کامل خطوط خطی OptiPoint از قبل کمتر از بسیاری از کلیدهای تمام ارتفاع به نظر می رسد. علاوه بر این، نقطه تحریک را می توان تا 0.5 میلی متر از موقعیت استراحت خود بالا برد. این یکی از بی‌درنگ‌ترین ورودی‌های صفحه‌کلید را فراهم می‌کند که تا به حال تجربه کرده‌ام. فعال سازی مهارت در لیگ افسانه هااحساس فوری‌تر می‌شود، و strafing در هر FPS پاسخگوتر است. آیا تفاوت فاحشی است؟ نه. اما، در بازی‌هایی که میلی‌ثانیه‌ها تصمیم می‌گیرند که زنده بمانید یا بمیرید، خم کردن ترازو بسیار کم است.

البته پیش از این نیز کلیدهایی با فواصل فعال سازی کوتاه وجود داشته است. متأسفانه، فشارهای تصادفی که معمولاً ایجاد می کنند، در دقت تایپ جهنمی هستند. اینجاست که دومین تنظیم 2 Point Actuation وارد می‌شود. وقتی روی عمق تحریک 1.5 میلی‌متری تنظیم می‌شود، این سوئیچ‌ها به همان دقتی هستند که من در بردهای درایور روزانه خود استفاده می‌کنم و هیچ خطای قابل توجهی افزایش نمی‌یابد.

بیشتر: مانیتورهای بازی عالی که هزینه زیادی ندارند

صفحه کلیدها با عملکرد بازی و تایپ خود زنده می شوند یا می میرند. هر دوی این مدل ها به لطف سوئیچ های OptiPoint در هر یک از وظایف عالی هستند. بردهای Apex 9 برخی از پاسخگوترین بازی ها و تایپ بهینه دقیق را که من تجربه کرده ام ارائه می دهند.

خط پایین

ابزارهای جانبی بازی همه چیز در مورد این هستند که به شما برتری نسبت به حریف خود بدهید، خواه نرخ نظرسنجی سریع‌تر روی ماوس، نرخ تازه‌سازی سریع‌تر در مانیتور یا نرخ فریم بالاتر از GPU شما باشد. ما اغلب صفحه کلیدها را در این معادله نادیده می گیریم. SteelSeries در اینجا یک مورد محکم برای اینکه چرا ما نباید این کار را انجام دهیم ایجاد می کند.

بررسی بیشتر: SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless: یک رقیب میان رده برای هر اندازه سر

این تابلوها نوب متوسط ​​شما را به یک گیمر حرفه ای تبدیل نمی کنند. اما، آن‌ها می‌توانند با تراشیدن چند میلی‌ثانیه بسیار مهم برای هر فشردن کلید، حتی اندکی از مهارت را در اختیار افراد بگذارند. بهتر از آن، آنها می توانند بدون اینکه شما را مجبور به ارائه مقاله ای پر از اشتباهات تایپی کنند این کار را انجام دهند زیرا شما عمق تحریک را فدای دقت کرده اید.

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند

Razer یکی از اولین شرکت هایی بود که سوئیچ های نوری را در بردهای خود ادغام کرد و هانتسمن مینی به طور کلی یکی از محبوب ترین صفحه کلیدهای بازی 60 درصدی است. این شامل عمق فعال سازی قابل تنظیم یا کابل قابل تعویض نیست، اما اگر بودجه کمی دارید، ارزان تر از هر کدام از ورودی های SteelSeries است.

با وجود نام K65، Corsair K65 Mini در واقع یک برد 60 درصدی است. برای کسانی که به زیبایی گیمرهای بدون محدودیت علاقه دارند عالی است. همچنین گزینه‌ای برای هر کسی است که سوئیچ‌های بازی بسیار سریع را ترجیح می‌دهد که ترجیح می‌دهند به مکانیک‌های سنتی (Cherry MX Speed) پایبند باشند.

اگر می‌خواهید سوئیچ‌های سریع‌تری داشته باشید، به لطف مسافت کوتاه‌تر آن، می‌توانید با مشخصات پایین بروید. لاجیتک G915 TKL Lightspeed یکی از پر بارترین صفحه کلیدهای بازی بی سیم و کم حاشیه است. البته، انتظار نداشته باشید که همه این ویژگی ها ارزان شوند…


منبع: https://www.zdnet.com/home-and-office/home-entertainment/steelseries-apex-9-mini-and-tkl-review/#ftag=RSSbaffb68