سیم جوش CO2 گروه فنی مهندسی جوش گستر ایران نوین | foulka

سیم جوش ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها با توجه به ویژگی هایی که دارند برای جوشکاری فلزات با پایه آهنی یا غیر آهنی مناسب هستند. از سیم جوش ها در صنایع خودروسازی، حمل و نقل و ساخت تجهیزاتی مثل مخزن تحت فشار و مبدل های حرارتی استفاده می شود. اگرچه تشکیل مونواکسید کربن و اکسیژن از CO2 سبب اکسیداسیون مختصری در فلز جوش می‌شود؛ اما بهبود بعضی از ویژگی‌های فلز جوش که هم‌زمان اتفاق می افتد برای فولادهای کربنی ساده مفید است و برای فولادهای کربن- منگنزی نیز کاربرد دارد. این قدرت اکسیداسیونی CO2 برای جوشکاری در مواردی که آسترکاری نیز شده‌اند مناسب می¬باشد. اما این خاصیت اکسیدکنندگی مانع استفاده از سیم جوش CO2 برای جوشکاری عناصری که اکسید شونده قوی هستند می‌شود، به‌طوری‌که برای جوشکاری آلومینیوم، مس، منگنز و نیکل و همچنین جوشکاری تیک (جوشکاری با آرگون) نامناسب می‌شود. از آن جایی که ممکن است گازها حین جوشکاری از حوضچه مذاب خارج شوند، نیاز است که از گاز محافظ استفاده کنیم.

بنا بر این، نکته اول در هنگام انتخاب سیم جوش توجه به نوع فلزی است که قصد داریم روی آن، عملیات جوشکاری را انجام دهیم. علاوه بر نوع فلز، توجه به آلیاژ سیم، روش جوشکاری و نحوه استفاده از سیم (قوس الکتریکی، گاز آرگون، اعمال فشار و حرارت به منظور ایجاد جوش و … ) نیز حائز اهمیت است. نکته مهم بعدی، در انتخاب یک سیم استاندارد، توجه به اعتبار تولید کننده سیم است. با انتخاب محصول مناسب، از میان تولیدات شرکت های داخلی و خارجی می توان از کیفیت جوش حاصله، اطمینان کسب کرد. لذا انتخاب سیم مناسب برای جوشکاری، نیازمند دانش فنی و اشراف به نکات جوشکاری است.

با کاربردهای سیم جوش بیشتر آشنا شوید

اگر قرقره شما به خوبی پیچیده نشده باشد و سیم ها به خوبی روی هم قرار نگرفته باشد می تواند در تغدیه تورچ ایجاد مفتول مشکل کند. قرقرم و سیم جوش با کیفیت به صورت منظم پیچیده می شود که سبب تغدیه مناسب می شود. فردی که در حال انجام کار است، باید به میزان جریان الکتریکی توجه کند تا مشکلات ناشی از ایجاد صدا به حداقل برسد.

  • در این حین جوشکار با فشار دادن دکمه تورچ به صورت همزمان سیم جوش CO2 و گاز کربن دی‌اکسید را در فضایی که قوس الکتریکی تشکیل شده وارد می کند.
  • سیم جوش‌ها انواع زیادی دارند و شامل سیم جوش استیل، آلومینیوم، پایه نیکل، فولادی، مس، زیر پودری و توپودری می‌شوند.
  • در این مرحله مجددا فرآیند ترکیب اتفاق می‌افتد که موجب آزاد شدن نیروی فراوانی به سمت بالای قوس ستون می‌شود.
  • این مدل سیم در سه نوع آلیاژی پایه نیکل و فولاد ضد زنگ، کم آلیاژ و بدون آلیاژ عرضه می شود و جوش های حاصل از آن از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند.

سیم جوش CO2 گروه فنی مهندسی جوش گستر ایران نوین | foulka از سیم جوش زیر پودری که در چند نوع بدون آلیاژ، کم آلیاژ و آلیاژی فولاد ضد زنگ ساخته می شود در جوشکاری های سنگین، مثل جوشکاری راه آهن و صنایع کشتی سازی استفاده می شود. ایجاد جوش یکدست و سرعت بالا از مزیت های استفاده از سیم جوش زیر پودری است. جوش جامد فلزی یا GMAW به دلیل ایجاد جوش های صاف و یکدست، بهترین نوع سیم برای اتصال ورقه های فلزی به شمار می رود. در این جوش از گاز محافظ استفاده شده است تا کاربر در حین جوشکاری دچار بیماری های تنفسی نگردد. مواردی چون روش استفاده از این سیم، ترکیب سازنده و نوع گاز محافظ آن می تواند بر نتیجه جوشکاری با این سیم تأثیرگذار باشد.

نکات جوشکاری با سیم جوش CO2

فروشگاه سایش ابزار فروشنده حضوری و آنلاین با قیمت مناسب سیم جوش CO2 1/2 سایز آما می باشد. جوشکاری CO2 روشی عالی برای صنایع تولید فلز است که در این بین برای جوشکاری صفحات نازک و نیمه نازک فولادی و همچنین جوشکاری بدنه خودرو یک روش خوب محسوب می شود. قرار گرفتن کشور در مسیر سازندگی باعث رشد روز افزون تقاضا برای محصولات شرکت گردید . بر همین اساس ظرفیت تولید شرکت در سال 1378 با افزایش صد درصدی به تن در سال رسید . وقتی صحبت از مشکلات تغذیه سیم به میان می‌آید، مراحل زیادی وجود دارد که می‌توانید برای رفع مشکل و بازگرداندن دستگاه به حالت روان انجام دهید.