سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری اپل، سیستم SOS ماهواره‌ای را به جدیدترین آیفون‌ها می‌آورد

ایستگاه زمینی شبکه ماهواره ای پیشرفته گلوبالاستار.

سیب

جف ویلیامز، مدیر عامل اپل گفت: «SOS اضطراری از طریق ماهواره نمونه کاملی از این است که چگونه نبوغ و فناوری آمریکایی می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد». ما مفتخریم که این سرویس توسط شرکت‌های پیشرو ایالات متحده فعال شده است و کاربران ما می‌توانند مناطق خارج از شبکه را کاوش کنند و بدانند که در صورت نیاز هنوز در دسترس خدمات اضطراری هستند.

همچنین: در اینجا همه چیزهایی است که اپل در جریان رویداد “Far Out” خود اعلام کرد

هنگامی که یک کاربر آیفون 14 از طریق درخواست ماهواره ای SOS اضطراری می کند، این پیام توسط یکی از 24 ماهواره Globalstar در مدار پایین زمین دریافت می شود. به گفته اپل، این پیام سپس به ایستگاه های زمینی واقع در سراسر جهان ارسال می شود.

Emergency SOS از طریق سرویس ماهواره‌ای، آیفون 14 را قادر می‌سازد تا با خدمات اضطراری، حتی زمانی که خارج از پوشش تلفن همراه و Wi-Fi، با اتصال مستقیم به ماهواره، ارتباط برقرار کند.

ایستگاه های زمینی سیگنال ها را با آنتن های پرقدرت دریافت خواهند کرد که به طور خاص توسط Cobham Satcom در کنکورد، کالیفرنیا برای اپل طراحی شده است. این آنتن ها در تمام ایستگاه های زمینی Globalstar در سراسر جهان برای اطمینان از پوشش مطمئن نصب شده اند.

اپل یک قدم به ارائه خدمات اضطراری مبتنی بر ماهواره به آیفون شما نزدیکتر شده است. این غول فناوری 450 میلیون دلار در زیرساخت های ایالات متحده برای پشتیبانی از سرویس جدید Emergency SOS سرمایه گذاری کرده است. اعلام کرد پنج شنبه. این سرویس جدید که اولین بار در ماه سپتامبر رونمایی شد، اواخر این ماه برای مشتریان آمریکایی و کانادایی راه اندازی می شود و در آیفون 14 و آیفون 14 پرو در دسترس خواهد بود.

هنگامی که پیام در ایستگاه زمینی دریافت شد، پیام به خدمات اضطراری یا به یک مرکز رله با متخصصان اورژانس آموزش دیده توسط اپل برای ارسال کمک فرستاده می شود.

کارخانه ماهواره SOS اضطراری اپل

علاوه بر پیام‌رسانی خدمات اضطراری، کاربران آیفون 14 می‌توانند با راه‌اندازی برنامه «Find my» موقعیت فعلی خود را از طریق ماهواره به اشتراک بگذارند، حتی زمانی که کاملاً از شبکه خارج هستند.


منبع: https://www.zdnet.com/article/a-450-million-apple-investment-brings-satellite-powered-sos-system-to-latest-iphones/#ftag=RSSbaffb68

بیشتر بودجه جدید به Globalstar اختصاص می‌یابد، یک سرویس ماهواره‌ای جهانی که دفتر مرکزی آن در Covington، لوئیزیانا قرار دارد و امکاناتی در سراسر ایالات متحده دارد.