توییتر: بعد از ممنوعیت کار از راه دور، ایلان ماسک به دنبال ناهار رایگان می رود

ماسک به نوبه خود پاسخ داد که ادعاهای هاوکینز “کاذب” است و داده های دسترسی به نشان کارکنان دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو نشان می دهد که “پیک اشغال 25٪ بود، میانگین اشغال کمتر از 10٪”.

هاوکینز همچنین ادعاهای ماسک را رد کرد که «تقریباً خیر [staff]طی 12 ماه گذشته برای کار در دفاتر توییتر آمده است، و پیشنهاد می‌کند که «حضور بین 20 تا 50 درصد در دفاتر است» و ارائه غذا به کارکنان «کارمندان را قادر می‌سازد تا از طریق آن کار کنند». [sic] وقت ناهار & [meetings]”

در توییتر ماسک بعدا ادعا کرد در مبادله با یکی از مدیران سابق توییتر در این پلتفرم، پس از اینکه قبلاً گفته بود که شرکت برای هر ناهار 400 دلار خرج می‌کند، «بیشتر افراد صبحانه را آماده می‌کردند تا خوردن آن».

نادرست توییتر 13 میلیون دلار در سال برای خدمات غذا برای SF HQ هزینه می کند. نشان در سوابق نشان می دهد که اوج اشغال 25 درصد، میانگین اشغال کمتر از 10 درصد است.
تعداد افرادی که صبحانه درست می کنند بیشتر از خوردن صبحانه است.
آنها حتی زحمت سرو شام را هم به خود نمی دهند، چون کسی در ساختمان نیست.

ببینید: Mastodon توییتر نیست اما با شکوه است

— ایلان ماسک (@elonmusk) 13 نوامبر 2022

elon-musk-twitter

گتی/ خبرگزاری آنادولو

وی افزود: تعداد افرادی که صبحانه را تهیه می کنند بیشتر از خوردن صبحانه هستند، حتی به خاطر اینکه در ساختمان کسی نیست، حوصله سرو شام را هم ندارند.

تنها هفته گذشته بود که ماسک اولین ایمیل خود را برای کارکنان توییتر ارسال کرد که در آن ممنوعیت فوری کار از راه دور را در همه موارد به جز مواردی که شخصاً امضا کرده بود، اعلام کرد.

ماسک همچنین هزاران شغل را در این شرکت رسانه‌های اجتماعی حذف کرده است: پس از اخراج تقریباً 50 درصد از کارکنان توییتر در هفته گذشته، مدیر عامل شرکت گزارش داد که 4400 پیمانکار دیگر را در آخر هفته برکنار کرده است.
منبع: https://www.zdnet.com/article/twitter-after-banning-remote-work-elon-musk-takes-away-free-lunches/#ftag=RSSbaffb68

با این حال، تریسی هاوکینز، که تا همین اواخر یکی از معاونان کسب و کار املاک توییتر بود، گفت که ادعاهای ماسک “دروغ” است و هزینه معمول هر کارمند برای صبحانه و ناهار 20 تا 25 دلار در روز است.

ابتدا کار از راه دور بود، حالا ایلان ماسک، رئیس توییتر، به دنبال صرف ناهار رایگان برای کارکنان است.

بر اساس نیویورک تایمزمدیرعامل جدید توییتر و بنیانگذار تسلا/اسپیس ایکس تصمیم گرفته است که توییتر دیگر ناهار رایگان را برای کارکنان در تلاش برای صرفه جویی 13 میلیون دلاری (11 میلیون پوند) در سال شرکت نخواهد کرد.