بهترین نرم افزار آنتی ویروس سال 2024

بهترین نرم افزار آنتی ویروس سال 2024

ویروس ها تنها چیزی نیستند که برنامه های آنتی ویروس در برابر آن محافظت می کنند. همچنین کرم‌هایی وجود دارند که به دستگاه شما حمله می‌کنند و سعی می‌کنند در شبکه‌ها منتشر شوند، و تروجان‌هایی که به نظر برنامه‌های امنی هستند اما هر چیزی غیر از این هستند — زیرا در کمین دستگاه شما هستند و سعی می‌کنند حساب و اطلاعات مالی شما را به سرقت ببرند.

شما اغلب ویروس‌ها، کرم‌ها و تروجان‌ها را در نرم‌افزارهای به ظاهر قانونی پنهان می‌یابید، یا اگر محتوای غیرقانونی دانلود می‌کنید، خود را در معرض خطر اجرای تصادفی بدافزار بر روی دستگاه خود قرار می‌دهید.

باج افزارها نیز امروزه تهدیدی جدی برای مصرف کنندگان و کسب و کارها هستند. برنامه‌های آنتی‌ویروس مدرن اغلب می‌توانند قبل از اینکه دستگاه شما را رمزگذاری کند و در ازای یک کلید رمزگشایی درخواست پرداخت باج کند، آن را متوقف کنند.

نرم افزارهای جاسوسی که به شکل هایی از جمله برنامه های اجرایی نرم افزار و برنامه های موبایل عرضه می شوند، می توانند به شدت بر حریم خصوصی شما تأثیر بگذارند. نرم افزارهای جاسوسی بر فعالیت های شما نظارت می کنند و داده های شما را جمع آوری می کنند و در موارد نرم افزارهای مخرب، ممکن است تماس های تلفنی، پیام های متنی، فعالیت رسانه های اجتماعی و موقعیت مکانی GPS شما را نیز ثبت کنند.

برنامه‌ها و برنامه‌های آنتی‌ویروس همچنین در برابر نرم‌افزارهای تبلیغاتی که می‌توانند به تاریخچه وب شما نفوذ کنند و آگهی‌ها یا اعلان‌های مزاحم و بالقوه خطرناک شما را پر کنند، محافظت می‌کنند. ابزار مزاحم که به عنوان ابزار مزاحم نیز شناخته می شود، اگرچه معمولاً خطرناک نیست، اما می تواند دستگاه شما را کند کند، برق را تخلیه کند و مرور عادی اینترنت را تقریباً غیرممکن کند.

باید به خاطر داشته باشید که امروزه بسیاری از انواع بدافزارها به حملات علیه رایانه های شخصی محدود نمی شوند — نرم افزارهای مخرب را می توان در برنامه های تلفن همراه به ظاهر خوش خیم نیز یافت.منبع: https://www.zdnet.com/article/best-antivirus/#ftag=RSSbaffb68