بررسی میکروفون آبی سونا لاجیتک: سبک و ماهیت

این یک مدل بودجه نیست. در 350 دلار، میکروفون Logitech Blue Sona کاملاً در رده میکروفون های تولید کننده قرار می گیرد. به همین دلیل، چند شرط وجود دارد که من پیشنهاد می کنم قبل از انتخاب یکی از آنها در نظر بگیرید. اول، من این مدل را در درجه اول برای افرادی که انتظار دارند میکروفون آنها دیده شود توصیه می کنم. اگر یک پادکست صوتی خالص را بدون هیچ گونه ضبط ویدیویی اجرا می کنید، گزینه های ارزان تری وجود دارد که به همان اندازه به شما کمک می کنند، حتی اگر در حین انجام آن به زیبایی به نظر نرسند. خرید یک میکروفون به این شیک و هرگز اجازه ندادن به کسی که آن را ببیند صرفاً هدر خواهد بود.

سوئیچ های مخفی فوق الذکر.

مایکل گاریفو/ZDNET

برای زیبایی‌شناسی میکروفون، لاجیتک حتی تا آنجا پیش رفت که کنترل‌های روی دستگاه را زیر یک پوشش مغناطیسی کوچک مخفیانه پنهان کرد که می‌توان آن را برای دسترسی به جفت سوئیچ زیر یا برگرداندن آن برای حفظ برند Logi در حالت عمودی، برداشت.

از آنجایی که این میکروفون تا حدی برای پخش کننده های بازی طراحی شده است، لاجیتک اقدامات متعددی را برای مقابله با نویز پس زمینه ساخته است. خواه این صفحه کلید مکانیکی با صدای بلند، دکمه‌های ماوس پر سر و صدا یا لرزش‌های محیطی باشد، Blue Sona سعی می‌کند از نویز در سطح سخت‌افزار جلوگیری کند. این کار با تنظیمات منحصر به فرد دو دیافراگمی آن انجام می شود، با یک دیافراگم برای ضبط صدای شما در حالی که دیافراگم دیگر معکوس است تا به فیلتر کردن صداها از جهات دیگر کمک کند.

درپوش پایین میکروفون Blue Sona لاجیتک

در زیر این کلاه، یک سوئیچ Bass Cut (همچنین به عنوان فیلتر بالاگذر نیز شناخته می شود) و سوئیچ حضور پیدا خواهید کرد. کلید Bass Cut سعی می‌کند صداهای با فرکانس پایین مانند ارتعاشات آزاردهنده بازوی نصب یا وزوز ناخواسته را مسدود کند. در همین حال، سوئیچ Presence به شما کمک می‌کند تا صدای شما را در پس‌زمینه‌های پر سر و صداتر بدرخشد، زیرا سعی می‌کند شما و فقط شما را در جلو و مرکز ضبط یا استریم قرار دهد.

Rode Procaster یک میکروفون کمی گرمتر (اگرچه واقعا “گرم” نیست) با ظاهر متوسط ​​تر است. اگر میکروفون شما زیاد دیده نمی‌شود و نیازی به فناوری مسدود کردن نویز ندارید، می‌توانید با انتخاب کیفیت صدای مشابه این مدل، مقداری پول پس انداز کنید.

با فشار دادن بالا یا پایین پانل Logi به شما امکان می دهد آن را بردارید تا سوئیچ های زیر آن نمایان شود.

مایکل گاریفو/ZDNET

این مدل – که برای پخش‌کننده‌ها، پادکست‌ها و تولیدکنندگان محتوا طراحی شده است – بلافاصله با ساختار غیرمعمول و مستطیلی خود توجه شما را جلب می‌کند. در داخل، همچنین با قرار دادن شوک داخلی و جهت گیری کپسولی جدید طراحی شده برای کاهش صدای ناخواسته پس زمینه که می تواند بینندگان یا شنوندگان شما را آزار دهد، خود را متمایز می کند.

پایه شوک داخلی نیز کار قابل توجهی در از بین بردن ارتعاشات روی میز انجام داد. درست است، مطمئناً می‌توانید صدای ضربه زدن من به میز کار را در ویدیوی بالا بشنوید، اما فقط صدای واقعی که از طریق هوای اتاق منتقل می‌شود، نه صدای زمزمه‌های عجیب و غریبی که معمولاً هنگام لرزش میکروفون در هنگام نصب روی پایه ضعیف می‌شنوید. بدون محافظت در برابر ضربه

خط پایین

با تکیه بر آن نقطه، من معتقدم که این مدل برای استریمرها بهترین است. فرقی نمی‌کند همیشه در دسته «فقط چت» باشید یا یک گیمر سخت‌هسته و رقابتی، میکروفون شما مورد توجه قرار می‌گیرد و این میکروفن از دریای بزرگ متمایز است. یتیس آبی و Shure SM7Bs به نظر می رسد هر پخش کننده ای در مقابل خود است. شکل جمع و جور آن همچنین کل دوربین چهره شما را اشغال نمی کند و ویژگی های جداسازی نویز می تواند وضوح صدای شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. از این گذشته، اگر نتواند استریم شما را تماشا کند، هیچ کس اهمیت نخواهد داد که درصد هد شات شما چقدر بالا می رود زیرا کلیک بی وقفه بیش از حد او را آزار می دهد.

گاهی اوقات محبوب ترین گزینه به دلایلی محبوب است. همه از یوتیوب‌برهای بزرگی مانند مارکز براونلی گرفته تا پادکست‌های مشهوری مانند جو روگان از Shure SM7B استفاده می‌کنند. این فقط کمی گرانتر از گزینه لاجیتک است، اگرچه کمی منحصر به فردتر است.


منبع: https://www.zdnet.com/home-and-office/smart-office/logitech-blue-sona-microphone-review/#ftag=RSSbaffb68

طبق معمول، من یک تست میکروفون را قرار داده ام تا به شما اجازه دهم میکروفون را خودتان بشنوید. تست فوق با استفاده از نرم افزار OBS Studio برای ضبط و نسبتا ارزان انجام شد رابط USB Scarlett Solo. توانایی Blue Sona برای کار با 24 ولت یا 48 ولت برق فانتوم به این معنی است که تقریباً با هر رابط یا میکسر، حتی مدل های ارزان قیمت، عملکرد خوبی دارد.

همچنین افزایش بیش از حد بهره میکروفون را آسان می کند. من در طول آزمایش تعجب کردم که چقدر میکروفون راندن آسان است و چقدر راحت صدای آن می تواند کمی بیش از حد داغ شود. در حین ضبط مراقب سطوح خود باشید، اما خوب خواهید بود.

در مورد میکروفون هایی که قرار بود دیده شوند، Quadcast S یک نمایش نور RGB و یک میکروفون محکم برای راه اندازی است. در سمت کوچکتر قرار دارد بنابراین دوربین چهره شما را مسدود نمی کند، اما به جای XLR به صدای USB متکی است.

با این اوصاف، عملی بودن طراحی نیز می درخشد. از آنجایی که Blue Sona از یک پایه ضربه‌گیر داخلی استفاده می‌کند، از طریق حلقه معمولی فلزی الاستیک و پرشده به پایه‌ها متصل نمی‌شود. در عوض، چندین ویژگی در سراسر سیستم نصب خود دارد که هم انعطاف‌پذیرتر و هم استفاده از آن را آسان‌تر از بسیاری از راه‌حل‌های نصب رقیب می‌کند.

کنترل‌های روی دستگاه Logitech Blue Sona

وارد میکروفون جدید لاجیتک Blue Sona.

بیشتر: 190+ معاملات بازی جمعه سیاه در حال حاضر

کیفیت صدا

کپسول میکروفون دو دیافراگمی منحصر به فرد که با حذف شیشه جلو دیده می شود.

مایکل گاریفو/ZDNET

نمی‌توانم بگویم که Blue Sona در یک محیط پر سر و صدا، سکوت مطلق ایجاد می‌کند، اما من توانایی آن در کاهش نویزهای متوسط، مانند صداهای تایپ و ماوس فوق‌الذکر، بسیار چشمگیر بود، به خصوص بدون هیچ نرم‌افزاری.

شکل پیوسته از روی شیشه جلوی سفارشی و قابل تعویض عبور می کند. این فیلتر پاپ که دارای کانکتورهای مغناطیسی در پایه خود است تا آن را در جای خود نگه دارد، می توان آن را با رنگ های مختلف تعویض کرد تا ظاهر متضاد تری به دستگاه بدهد. واضح است که زمانی که لاجیتک این میکروفون را طراحی می‌کرد، زیبایی‌شناسی در فهرست بالایی قرار داشت.

حلقه نصب میکروفون Blue Sona لاجیتک

بیشتر: لاجیتک نور کلید قابل تنظیم و میکروفون ممتاز را در پادکست ها هدف قرار داده است

کپسول میکروفون در میکروفون Logitech Blue Sona

منفی

  • نمایه صدا ممکن است کمی سرد باشد
  • به فیلترهای پاپ جایگزین اختصاصی نیاز دارد
  • گران تر از برخی از مدل های مشابه صدا

برای مثال، حلقه رزوه‌دار در بالا، به شما امکان می‌دهد به راحتی آن را با نخ‌های ثابت روی بازوهای بوم پیچ کنید، بدون اینکه نیازی به چرخاندن کل میکروفون باشد. خود میکروفون همچنین می‌تواند به‌خوبی در حالت آویزان به سمت پایین از بازو یا عمودی از پایه قرار گیرد، به لطف دستگیره محوری داخلی که آن را در هر جایی در امتداد شیب 360 درجه‌اش قفل می‌کند.

اکثر پایه‌های شوک هنگام نصب آن‌ها روی یک بازوی سفت مانند آنچه در اینجا مشاهده می‌کنید، نیاز دارند که کل میکروفون را بچرخانید. پایه لاجیتک با قرار دادن یک حلقه چرخان متصل به طور دائم از آن جلوگیری می کند.

مایکل گاریفو/ZDNET

سونای آبی لاجیتک متفاوت به نظر می رسد. اکثر میکروفون‌های XLR در اشکال استوانه‌ای با اندازه‌های مختلف، مانند میکروفون‌های Procaster XLR Rode یا میکروفون‌های Procast XLR HyperX که اخیراً آزمایش کرده‌ام، ارائه می‌شوند. لاجیتک با مربع کردن دستگاه خود در یک منشور مستطیلی نرم شده از این روند صرف نظر کرد.

برای استریمر آگاه، پادکست‌های ویدیویی، یا تولیدکنندگان محتوای ویدیویی که انتظار دارند زیاد جلوی دوربین باشند، Blue Sona گزینه‌ای عالی و منحصربه‌فرد است که هم صدا و هم تصاویر شما را در یک میدان شلوغ برجسته می‌کند.

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند

طرفداران

من همچنین تحت تأثیر توانایی آن در انجام این کار بدون «بریدن» صدای مورد نظر، یا تأثیر منفی بر گفتار واقعی شما، همانطور که گیت‌های نویز دیجیتال اغلب می‌توانند، قرار گرفتم.

میکروفون Blue Sona لاجیتک با چراغ های RGB پشت آن

Blue Sona یک گزینه عالی و منحصر به فرد است که باعث می شود هم صدا و هم تصاویر بصری شما در یک میدان شلوغ به طور فزاینده برجسته شود.

سیستم نصب هم غیرعادی و هم انعطاف پذیر است.

مایکل گاریفو/ZDNET

چند سال پیش، اکثر مردم احتمالاً نمی‌دانستند میکروفون‌های XLR چیست و چگونه توسط محبوب‌ترین خواننده‌ها به‌طور گسترده از آن‌ها استفاده می‌شود. اکنون، با شروع پادکست همه و برادرشان، میکروفون های XLR در حال افزایش محبوبیت هستند. چیزی که زمانی حوزه مهندسین صدا بود، اکنون حرفه امیدهای Twitch و سازندگان محتوا را در همه جا راه اندازی کرده است. به همین دلیل است که برای میکروفون‌های استریم در بازاری که اکثر ورودی‌های جدید دقیقاً شبیه به هم هستند، سخت‌تر می‌شود.