بررسی دوچرخه الکتریکی Fiido L3: رفت و آمد شهری راحت به مدت یک هفته با یک بار شارژ

با توجه به فیزیک طراحی، یک دوچرخه تک سرعته و چرخ کوچک در حین رکاب زدن خیلی سریع حرکت نمی کند، و همانطور که در بررسی ویدیوی من می بینید محدودیتی برای سرعت پدال زدن از تپه ها وجود دارد.

Ebike Fiido L3 پارک شده است

همچنین ببینید: دوچرخه برقی Urtopia Carbon یک اثر هنری است که می توانید سوار آن شوید

کارایی

در حالی که لازم نیست نگران فضایی برای نگهداری دوچرخه در خانه خود باشم، از دوچرخه‌های تاشو قدردانی می‌کنم، زیرا فقط خودروهای سدان کوچک و قدیمی‌تری دارم و اینکه بتوانم یک دوچرخه تاشو را در صندوق عقب قرار دهم و آن را به مکانی برای سواری ببرم. فایده فوق العاده توجه داشته باشید که فرمان در حالت تا شده کمی به اطراف می چرخد، زیرا هیچ مکانیزم گیره یا بازدارنده ای برای سفت نگه داشتن وسایل در هنگام جمع شدن دوچرخه وجود ندارد.

جعبه گشایی و طراحی

چند عنصر وجود دارد که باید باز شود تا دوچرخه را برای سواری آماده کند. فیدو همچنین نحوه قرارگیری دوچرخه در حالت تا شده را با یک پایه فلزی اختصاصی در پایین که دوچرخه تا شده روی آن قرار می‌گیرد، در نظر گرفت. از حالت تا شده شروع کنید، برای اینکه دوچرخه را برای سوار شدن آماده کنید، موارد زیر را انجام دهید:

  • قاب اصلی را باز کنید: نیمه جلوی دوچرخه را به جلو بچرخانید و قاب اصلی را تراز کنید. مکانیسم قفل فلزی را بچرخانید و قفل قاب را نزدیک مرکز دوچرخه به پایین بکشید.
  • ساقه جلو: ساقه جلو را با دسته دسته به سمت بالا بچرخانید و در جای خود قفل کنید. فرمان را به سمت بالا بلغزانید و این آزادسازی سریع را در جای خود قفل کنید.
  • فرمان: فرمان را به زاویه ای که ترجیح می دهید بچرخانید و سپس این قفل را قفل کنید. می‌توانید این را تنظیم کنید و آن را برای سواری‌های آینده قفل کنید.
  • میله صندلی را به سمت بالا بکشید: گیره قفل سریع را رها کرده و صندلی را تا سطحی که با قد شما مطابقت دارد بالا بیاورید.
  • پدال ها را پایین بیاورید: پدال‌ها از وسط تا می‌شوند تا دوچرخه هنگام قرار گرفتن فضای کمتری اشغال کند، بنابراین قبل از سوار شدن حتماً آن‌ها را به پایین و در جای خود برگردانید.

علی‌رغم چرخ‌های بسیار کوچک Fiido L3 و ارتفاع من 6 فوت و 1 اینچ، می‌بینم که پایه صندلی و دسته‌های فرمان تا موقعیت سواری بسیار راحت بالا می‌روند. همراه با راحت‌ترین صندلی دوچرخه‌ای که تا به حال آزمایش کرده‌ام، این خودرو با سرعتی حدود 15 مایل در ساعت در Fiido L3 بسیار عالی است. حتی با بالا بردن دسته و پایه صندلی برای قد من، دوچرخه احساس ثبات می‌کند و اصلاً تکان نمی‌خورد، می‌چرخد یا تکان نمی‌خورد.

Fiido L3 در جعبه‌ای نسبتاً کوچک برای دوچرخه برقی وارد شد، بنابراین وقتی نوار را برش می‌دادم مطمئن نبودم چه انتظاری داشته باشم. به نظر می رسد که دوچرخه کاملاً مونتاژ شده است و فقط صندلی و پدال باقی مانده است تا سریع و آسان نصب شود. این سریع‌ترین سرعتی است که من در تجربه‌های تست دوچرخه‌های الکترونیکی خود تجربه کرده‌ام، از ورود تا سوار شدن، بنابراین اگر در مونتاژ دوچرخه چندان راحت نیستید، اصلاً نگران نباشید.

امروزه گزینه های زیادی برای دوچرخه های تاشو موجود است و واضح است که Fiido بر روی ارائه یک دوچرخه الکترونیکی با باتری آنقدر بزرگ متمرکز شده است که شما مجبور نباشید در مورد شارژ برای یک هفته معمولی رفت و آمد خود فکر کنید. همچنین یکی از راحت ترین و لذت بخش ترین سواری های موجود در دوچرخه برقی است.

نیمه پشتی دوچرخه الکترونیکی Fiido L3.

متیو میلر/ZDNET

دسته و صفحه نمایش Fito L3

عنصر تعیین کننده Fiido L3 به وضوح باتری عظیم 48 ولتی 1113 وات ساعتی است که تقریباً دو برابر ظرفیت بیشتر دوچرخه های برقی است. Fiido کار بسیار خوبی در قرار دادن باتری در مرکز دوچرخه در زیر صندلی انجام داد تا دوچرخه به خوبی متعادل بماند، حتی با چنین باتری عظیمی. زین راحت دارای یک اهرم خلاص کننده است که به شما امکان می دهد پشتی صندلی را بلند کنید تا بتوانید باتری را بدون برداشتن کل پایه صندلی خارج و وارد کنید.

همچنین ببینید: بهترین دوچرخه های برقی: دوچرخه های برقی برتر برای رفت و آمد

خط پایین

خوشبختانه، من هیچ خرابی یا خرابی روی دوچرخه نداشته ام، اما تعجب می کنم که تعویض لاستیک پنچر با چنین چرخ های کوچکی چقدر چالش برانگیز خواهد بود. در اسکوترهای برقی که قبلاً آزمایش کرده ام، برداشتن لاستیک های کوچک بسیار چالش برانگیز بود.

صفحه نمایش کوچک اما کاربردی است.

متیو میلر/ZDNET

من شبیه یک دلقک سیرک به نظر می رسیدم که سعی می کند سریع از تپه های شیب دار رکاب بزند و به دلیل فیزیک طراحی سرعت زیادی نداشتم. با وجود این، توانستم تپه‌ها را با موتور 350 واتی فتح کنم، و با پاهایم که من را با سرعت نسبتاً ثابتی حرکت می‌دادند. این دوچرخه ای نیست که به شما کمک کند تا به طور منظم کوهستانی را به چالش بکشید، اما اگر رفت و آمد نسبتاً مسطح دارید، می توانید اطمینان داشته باشید که Fiido L3 بدون نگرانی در مورد شارژ کردن، شما را به سرعت کیلومترها به آنجا می رساند.

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند

منفی

  • برای یک دوچرخه کوچک سنگین است
  • نمایشگر ساده و کوچک

در حالی که حالت تمام دریچه گاز عموماً روش ترجیحی برای دوچرخه سواری است، یک روز کلید را فراموش کردم بنابراین از آن برای رفت و آمد در حالت خاموش استفاده کردم. من متوجه شدم که دوچرخه برای گشت و گذار در خیابان های مسطح با باتری خاموش کاملاً خوب عمل می کند، و اگر می خواهید در وزن خود صرفه جویی کنید، در واقع می توانید باتری را بردارید و بدون باتری سوار دوچرخه شوید.

مشخصات فنی

قاب آلیاژ آلومینیوم
اندازه موتور موتور گیربکس 350 وات براشلس
دستیار پدال سه سطح
دامنه دریچه گاز: 80 مایل. کمک سطح 1: 124 مایل
حداکثر سرعت 16 مایل در ساعت
ظرفیت باتری 48 ولت 1113.6 وات ساعت
نمایش دادن نمایشگر LED کوچک با کنترل های دکمه ای
چراغ ها LED جلو و عقب ارائه شده است
صندلی زین فنری بسیار راحت
ترمز دیسک مکانیکی
گلگیرها جلو و عقب ارائه شده است
مقاومت آب IP54
لاستیک ماشین 14 در 1.95 اینچی با چرخ های ماگ
اندازه تا شده 680 × 660 × 450 میلی متر
سواری، باز شده، اندازه 1240 × 580 × 1040 میلی متر
ظرفیت بار 330 پوند
ارتفاع سوار پشتیبانی می شود قد 5 تا 6.5 فوت
وزن دوچرخه 52 پوند

پشت Fiido L3 بیرون پارک شده است

باطری برای راندن یک سوار 165 پوندی 80 مایل در حالت دریچه گاز یا 120 مایل با کمک پدال 1 درجه بندی شده است. من یک سوارکار 245 پوندی هستم، بنابراین برد کمتر از این خواهد بود. با توجه به رفت و آمد معمولی من با دوچرخه حدود 8 مایل در روز، می توانم تمام هفته را بین شارژ طی کنم. اینکه بتوانید یک دوچرخه مسافرتی را در آخر هفته ها شارژ کنید بدون اینکه به باتری آن بیندیشید، یک استدلال قانع کننده برای Fiido L3 است.

Fiido L3 یک دوچرخه برقی مناسب برای رفت و آمد است.

متیو میلر/ZDNET

چراغ‌های روشن جلو و عقب، یک قفسه بار عقب، گلگیرهای جلو و عقب، یک پایه کوچک و زنجیر چرخ همگی نصب شده و آماده خروج از جعبه هستند. رنگ حرفه‌ای و شیک به نظر می‌رسد در حالی که جوش‌ها، فلز و هر جنبه‌ای از دوچرخه به خوبی ساخته شده‌اند و محکم هستند. تمام عناصر تاشو به طور ایمن در جای خود قفل می شوند و در حداکثر سرعت دوچرخه ثابت می مانند.

همراه با راحت‌ترین صندلی دوچرخه‌ای که تا به حال آزمایش کرده‌ام، این خودرو با سرعتی حدود 15 مایل در ساعت در Fiido L3 بسیار عالی است.

طرفداران

هنگامی که افراد Fiido برای اولین بار در مورد بررسی دوچرخه الکتریکی L3 با من تماس گرفتند، نیشخندی زدم و فکر کردم هیچ راهی وجود ندارد که یک دوچرخه تاشو با چرخ کوچک برای رفت و آمد روزانه من کاربردی باشد. اما مشابه نحوه عملکرد ساعت‌های ورزشی GPS به‌جای ساعت‌ها مانند ساعت‌های هوشمند، دوچرخه‌های برقی برد بلند Fiido L3 برای شما طراحی شده است که بدون نگرانی از باتری سوار شوید. همین موضوع را نمی توان در مورد دوچرخه های الکترونیکی با اندازه مشابه گفت.


منبع: https://www.zdnet.com/article/fiido-l3-electric-bike-review/#ftag=RSSbaffb68 عصر 13 صندلی

L3 بیشتر یک اسکوتر برقی است که شما روی آن می نشینید، و وقتی به عنوان چیزی که بیشتر اوقات در حالت تمام گاز استفاده می شود نزدیک شوید، متوجه خواهید شد که یکی از راحت ترین و سرگرم کننده ترین دوچرخه هایی است که می توانید سوار شوید. اطراف یک شهر

Fiido L3 از وسط تا می شود.

متیو میلر/ZDNET