این دو به‌روزرسانی قدرتمند مدل Mac هنوز MIA هستند. باید اهمیت بدی؟

بنابراین شما بروید. بله، برخی از مدل‌های مک بر اساس وعده تیم کوک مبنی بر انتقال دو ساله در عمل وجود ندارند.

برای ثبت، “mini” تنها صفت مناسب پساثبتی است که اپل بدون حروف بزرگ از کلمه استفاده می کند. اپل از «Pro»، «Max»، «Ultra» و حتی «Air» با حروف بزرگ استفاده می کند. اما “مینی” ضعیف به تنهایی بدون حرف بزرگ باقی می ماند، احتمالاً به این دلیل که کوچک و بامزه است. من به شما می گویم، ZDNET را حفظ کنید. اینها افکار عمیقی است که در ساعت 5 صبح داریم و احساس می کنیم مجبوریم با شما در میان بگذاریم.

به خاطر داشته باشید که حرفه ای ها به رایانه ها متفاوت از کاربران عادی نگاه می کنند. برای حرفه‌ای‌ها، انتخاب رایانه آن‌ها اغلب مربوط به برنامه‌هایی است که روی چه پلتفرمی اجرا می‌شوند، و یک سوئیچ می‌تواند تلاش بزرگی باشد، به‌ویژه زمانی که گردش کار تخصصی زیادی به یک پلتفرم معین گره خورده باشد. بنابراین، در حالی که شخصی که فقط در وب گشت و گذار می کند یا از مایکروسافت آفیس استفاده می کند، می تواند به راحتی از مک به ویندوز بپرد، کسی که پتابایت ویدیو در فاینال کات پرو (که فقط روی مک اجرا می شود) ساخته است، مشکل بسیار چالش برانگیزی دارد.

iMac Pro که در سال 2017 راه اندازی شد، این منحنی قدرت را حتی بیشتر کرد و یک ایستگاه کاری حرفه ای یکپارچه تولید کرد که در قلمرو Mac Pro در حال پخش بود.

حالا بیایید سریع به سمت امروز برویم. پشتیبانی اپل از پلتفرم مک در حال حاضر چشمگیر نیست. خطوط M1 و M2 Apple Silicon عملکردی باورنکردنی دارند. تقریباً همه کسانی که Mac مبتنی بر M1 یا M2 خریداری کرده‌اند، نسبت به پلتفرم قبلی مبتنی بر اینتل جهش‌های عملکردی قابل توجهی یافته‌اند. کاربران حرفه ای دیگر از نظر وجودی نگران نیستند که اپل پلت فرم مکینتاش را کنار بگذارد.

هک، حتی مدل های مک بوک پرو در حال حاضر در بازار، به خصوص واحد 16 اینچی مبتنی بر M1 Max، می تواند سطحی از قدرت را تولید کند که می تواند اکثراً خواستارترین کاربران سطح حرفه ای را راضی کند.

یک بار دیگر باید بپرسیم: چه چیزی این مدل را تعریف می کند؟ DNA ضروری یک آی مک 27 اینچی چیست؟

مک پرو

CNET

در حالی که مک پرو «سطل زباله» قدیمی 2013 از آن وعده بسیار کوتاه بود، مک پرو فعلی اینتل 2019 هنوز هم به همان اندازه که اکثر مردم به آن نیاز دارند، در بالای خط تولید مک ارائه می دهد.

تقریباً هیچ شایعه ای در مورد iMac 27 اینچی سیلیکونی اپل وجود نداشته است، به جز گمانه زنی های گاه و بیگاه مبنی بر اینکه اپل به سادگی این مدل را به نفع ترکیب کردن آن متوقف می کند. صفحه نمایش 27 اینچی استودیو (باز هم محدودیت 27 اینچی وجود دارد!) یا 32 اینچی صفحه نمایش پرو XDR با مک استودیو مک استودیو فضای زیادی روی میز نمی‌گیرد و همانطور که در بالا توضیح دادیم، بسیار قدرتمند است.

اما از آنجایی که اپل چنین طیف وسیعی از محصولات سیلیکونی اپل را در حال حاضر در بازار تولید کرده است، همراه با ادامه عرضه یک مک پرو قدیمی که آنچه لازم است را دارد، کاربران power pro در انتظار این مدل ها در کمین نمی مانند.

چه چیزی یک مک پرو را تعریف می کند؟ اساساً، قرار است مکی باشد که تمام توان مورد نیاز پرقدرت ترین کاربر حرفه ای مک را ارائه می دهد. قرار است همه چیزهایی باشد که تجربه مک ارائه می دهد، بدون هیچ مصالحه ای.

در حالی که تعریف کلاسیک برای «مفقود شدن در عملیات» از یک موقعیت نظامی گرفته شده است، «مفقود شده و نمی‌توان به‌عنوان دستگیری یا کشته شدن در پی اقدام نظامی تأیید کرد،» فرهنگ لغت وبستر همچنین «غیبت در عمل» را به این معنا توصیف می‌کند که «اغلب به صورت مجازی برای کسی یا چیزی به‌طور مشخص یا غیرمنتظره مفقود، غایب یا غیرفعال استفاده می‌شود».

همچنین: مک استودیو در مقابل مک پرو و ​​مک مینی: نحوه انتخاب

بر اساس گزارش مارک گورمن، پیش‌بینی‌کننده فوق‌العاده اپل بلومبرگ، امسال هیچ مک جدیدی معرفی نخواهد شد. این نه تنها شامل MIA Mac Pro و iMac 27 اینچی ما می شود، بلکه M2 Apple Silicon مورد انتظار ارتقا یافته است. مک بوک پرو و مک مینی.

در سال 2018، اپل برنامه‌های آینده‌اش را بیان نکرده بود (بی‌شک روی انتقال سیلیکون اپل کار می‌کرد) و تصمیم‌گیری‌های برنامه‌ریزی را برای حرفه‌ای‌های استفاده‌کننده مک دشوار می‌کرد. اپل حتی برای بسیاری از مک هایش تغییراتی در مشخصات پردازنده انجام نداده بود، که منجر به یک حدس و گمان نسبتاً موجه شد مبنی بر اینکه اپل به تدریج علاقه خود را به مک ها کنار می گذارد.

شما چی فکر میکنید؟ آیا منتظر یک مک پرو یا آی مک بزرگتر هستید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


دو گزینه بسیار خوب وجود دارد که می تواند کاربران رده بالا را به هر کجا که نیاز داشته باشند می برد. این بدان معناست که خوب است منتظر بمانید تا اپل یک مک پرو جدید بدون سازش را بر اساس سیلیکون اپل طراحی کند.

همچنین: Apple Silicon، Rosetta، M1، M2، SoC: چرا این شرایط برای هر خریدار کامپیوتر اهمیت دارد
منبع: https://www.zdnet.com/article/these-two-powerful-mac-model-updates-are-still-mia-should-you-care/#ftag=RSSbaffb68

هنگامی که برای اولین بار عرضه شد، یک صفحه نمایش 27 اینچی یک کیت خوب بود، حتی چیزی لوکس. اما با در دسترس بودن مانیتورهای عریض مانند 34 اینچی 5K 5120 x 2160 ال جی 34BK95U-W و حتی نمایشگرهای فوق عریض مانند 49 اینچی DQHD 5120 x 1440 سامسونگ S95UA، یک مانیتور 27 اینچی در iMac به طور غیر ضروری محدود کننده به نظر می رسد.

مک استودیو مک استودیو بسیار قدرتمند جدید اپل است. این می تواند به تراشه فوق العاده قدرتمند M1 Ultra اپل با پردازنده 20 هسته ای، پردازنده گرافیکی 64 هسته ای و موتور عصبی 32 هسته ای و حداکثر 128 مگابایت رم مجهز شود. مقداری معیارهای اولیه حتی نشان می دهد که Mac Studio بسیار ارزان تر در عملکرد چند هسته ای 20٪ سریع تر و در عملکرد تک هسته ای 56٪ سریعتر از Mac Pro است.

کاربران حرفه‌ای که به برق مک نیاز داشتند، زمانی معلق ماندند و به این فکر می‌کردند که آیا ماندن در پلتفرم مک خودکشی شغلی است یا خیر.

بنابراین، اگر هنوز سال 2018 بود، همانطور که در سال 2018 بود، عدم معرفی جدید مک واقعاً جدی بود. در آن زمان، حرفه‌ای‌های خلاق و کاربران قدرتمندی که به مک‌ها متکی بودند، فضایی برای رشد نداشتند. بحث های زیادی در مورد اینکه آیا زمان آن رسیده است که کاربران مک به رایانه های شخصی ویندوزی بروند یا خیر وجود داشت.

بنابراین، این سوال پیش می آید: آیا اپل حتی یک آی مک 27 اینچی را عرضه می کند؟ اگر قرار است در سال 2023 با یک آل این وان گران‌قیمت عرضه شود، آیا نباید با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر عرضه شود تا کاربران مجبور نشوند برای جبران کاستی‌های نمایشگر 27 اینچی آی‌مک، مانیتورهای عریض را آویزان کنند. ?

برای پاسخ به این، اجازه دهید تقویم های خود را به اواسط سال 2018 برگردانیم. در یک میزگرد، جیسون پرلو، آدریان کینگزلی-هیوز، الیور بریدنباخ، مدیر عامل Boinx Software، و من به آینده مک‌های حرفه‌ای در آن زمان نگاه کردیم. این موضوع مهمی بود زیرا مک پرو پنج سال بود که به روز رسانی نشده بود و مک مینی چهار سال قبل ارتقا یافته بود، اما وحشتناک بود. و حتی مک‌بوک پروهای پیشرو در خط، با صفحه‌کلید وحشتناک «پروانه‌ای» و پورت‌های کمی در بند بودند.

بنابراین، در اواخر سال 2022، زندگی بدون M1 یا M2 Mac Pro و iMac 27 اینچی بر اساس همین فناوری چقدر دشوار است؟ بیایید هر کدام را به ترتیب بررسی کنیم.

مک پرو جدید

و این، بخش “غایب، به طور قابل توجه یا غیرمنتظره” ما را به تیم کوک می رساند.