این دو به‌روزرسانی قدرتمند مدل Mac هنوز MIA هستند. باید اهمیت بدی؟


مک پرو

CNET

در حالی که تعریف کلاسیک برای «مفقود شدن در عملیات» از یک موقعیت نظامی گرفته شده است، «مفقود شده و نمی‌توان به‌عنوان دستگیری یا کشته شدن در پی اقدام نظامی تأیید کرد،» فرهنگ لغت وبستر همچنین «غیبت در عمل» را به این معنا توصیف می‌کند که «اغلب به صورت مجازی برای کسی یا چیزی به‌طور مشخص یا غیرمنتظره مفقود، غایب یا غیرفعال استفاده می‌شود».

و این، بخش “غایب، به طور قابل توجه یا غیرمنتظره” ما را به تیم کوک می رساند.

در ژوئن 2020، اپل از انتقال خود به پردازنده های سیلیکونی اپل خبر داد، گفت: “نخستین سیستم تا پایان سال ارسال می شود و یک انتقال دو ساله آغاز می شود.” همه مدل های مک به جز مدل های اپل به سیلیکون اپل منتقل شده اند مک پرو و آی مک 27 اینچی. اگر جدول زمانی اپل را باور کنیم، دوره دو ساله در ژوئن گذشته به پایان رسیده است. اما حتی اگر سخاوتمند بودیم و تا پایان سال تقویمی اجازه می‌دادیم، دو مک از دست رفته در اکشن باید حداکثر تا پایان دسامبر امسال در دسترس باشند.

همچنین: مک استودیو در مقابل مک پرو و ​​مک مینی: نحوه انتخاب

بر اساس گزارش مارک گورمن، پیش‌بینی‌کننده فوق‌العاده اپل بلومبرگ، امسال هیچ مک جدیدی معرفی نخواهد شد. این نه تنها شامل MIA Mac Pro و iMac 27 اینچی ما می شود، بلکه M2 Apple Silicon مورد انتظار ارتقا یافته است. مک بوک پرو و مک مینی.

برای ثبت، “mini” تنها صفت مناسب پساثبتی است که اپل بدون حروف بزرگ از کلمه استفاده می کند. اپل از «Pro»، «Max»، «Ultra» و حتی «Air» با حروف بزرگ استفاده می کند. اما “مینی” ضعیف به تنهایی بدون حرف بزرگ باقی می ماند، احتمالاً به این دلیل که کوچک و بامزه است. من به شما می گویم، ZDNET را حفظ کنید. اینها افکار عمیقی است که در ساعت 5 صبح داریم و احساس می کنیم مجبوریم با شما در میان بگذاریم.

در هر صورت، روی Apple Silicon Mac Pro یا iMac 27 اینچی در سال 2022 حساب نکنید.

چقدر این غیبت ناراحت کننده است؟

برای پاسخ به این، اجازه دهید تقویم های خود را به اواسط سال 2018 برگردانیم. در یک میزگرد، جیسون پرلو، آدریان کینگزلی-هیوز، الیور بریدنباخ، مدیر عامل Boinx Software، و من به آینده مک‌های حرفه‌ای در آن زمان نگاه کردیم. این موضوع مهمی بود زیرا مک پرو پنج سال بود که به روز رسانی نشده بود و مک مینی چهار سال قبل ارتقا یافته بود، اما وحشتناک بود. و حتی مک‌بوک پروهای پیشرو در خط، با صفحه‌کلید وحشتناک «پروانه‌ای» و پورت‌های کمی در بند بودند.

همانطور که بحث ما نشان داد، ما واقعا نگران بودیم که متخصصان جدی نتوانند اسب بخار مورد نیاز برای ادامه کار خود را از خط تولید اپل که به وضوح در حال منسوخ شدن بود، بیابند.

در اواخر سال اوضاع بهتر شد. به یاد داشته باشید که اپل هنوز فقط مک های اینتل را ارسال می کرد. اپل پس از آن مک مینی بسیار توانمندتری را معرفی کرد سال ها از نادیده گرفتن آن یک سال بعد، اپل مک پرو را به یک مدل بسیار قدرتمند اما فوق العاده گران قیمت ارتقا داد. و یک سال پس از آن، در سال 2020، اپل صفحه کلید پروانه ای را با چیزی که اکنون آن را کیبورد مجیک می نامند جایگزین کرد (احتمالاً این صفحه کلید Magic بود، زیرا دائماً کاربران خود را عصبانی نمی کرد).

همچنین: مهاجرت به M1 Mac: چگونه ناوگان کوچک رایانه های رومیزی و لپ تاپ های قدیمی اپل را ارتقا می دهم

بنابراین، اگر هنوز سال 2018 بود، همانطور که در سال 2018 بود، عدم معرفی جدید مک واقعاً جدی بود. در آن زمان، حرفه‌ای‌های خلاق و کاربران قدرتمندی که به مک‌ها متکی بودند، فضایی برای رشد نداشتند. بحث های زیادی در مورد اینکه آیا زمان آن رسیده است که کاربران مک به رایانه های شخصی ویندوزی بروند یا خیر وجود داشت.

به خاطر داشته باشید که حرفه ای ها به رایانه ها متفاوت از کاربران عادی نگاه می کنند. برای حرفه‌ای‌ها، انتخاب رایانه آن‌ها اغلب مربوط به برنامه‌هایی است که روی چه پلتفرمی اجرا می‌شوند، و یک سوئیچ می‌تواند تلاش بزرگی باشد، به‌ویژه زمانی که گردش کار تخصصی زیادی به یک پلتفرم معین گره خورده باشد. بنابراین، در حالی که شخصی که فقط در وب گشت و گذار می کند یا از مایکروسافت آفیس استفاده می کند، می تواند به راحتی از مک به ویندوز بپرد، کسی که پتابایت ویدیو در فاینال کات پرو (که فقط روی مک اجرا می شود) ساخته است، مشکل بسیار چالش برانگیزی دارد.

در سال 2018، اپل برنامه‌های آینده‌اش را بیان نکرده بود (بی‌شک روی انتقال سیلیکون اپل کار می‌کرد) و تصمیم‌گیری‌های برنامه‌ریزی را برای حرفه‌ای‌های استفاده‌کننده مک دشوار می‌کرد. اپل حتی برای بسیاری از مک هایش تغییراتی در مشخصات پردازنده انجام نداده بود، که منجر به یک حدس و گمان نسبتاً موجه شد مبنی بر اینکه اپل به تدریج علاقه خود را به مک ها کنار می گذارد.

همچنین: Apple Silicon، Rosetta، M1، M2، SoC: چرا این شرایط برای هر خریدار کامپیوتر اهمیت دارد

حالا بیایید سریع به سمت امروز برویم. پشتیبانی اپل از پلتفرم مک در حال حاضر چشمگیر نیست. خطوط M1 و M2 Apple Silicon عملکردی باورنکردنی دارند. تقریباً همه کسانی که Mac مبتنی بر M1 یا M2 خریداری کرده‌اند، نسبت به پلتفرم قبلی مبتنی بر اینتل جهش‌های عملکردی قابل توجهی یافته‌اند. کاربران حرفه ای دیگر از نظر وجودی نگران نیستند که اپل پلت فرم مکینتاش را کنار بگذارد.

بنابراین، در اواخر سال 2022، زندگی بدون M1 یا M2 Mac Pro و iMac 27 اینچی بر اساس همین فناوری چقدر دشوار است؟ بیایید هر کدام را به ترتیب بررسی کنیم.

مک پرو جدید

چه چیزی یک مک پرو را تعریف می کند؟ اساساً، قرار است مکی باشد که تمام توان مورد نیاز پرقدرت ترین کاربر حرفه ای مک را ارائه می دهد. قرار است همه چیزهایی باشد که تجربه مک ارائه می دهد، بدون هیچ مصالحه ای.

همچنین: معرفی طرح من برای مک پرو مبتنی بر سیلیکون اپل

در حالی که مک پرو «سطل زباله» قدیمی 2013 از آن وعده بسیار کوتاه بود، مک پرو فعلی اینتل 2019 هنوز هم به همان اندازه که اکثر مردم به آن نیاز دارند، در بالای خط تولید مک ارائه می دهد.

بله، کاملا مجهز است، بسیار گران است. اما با تجهیزات کامل، از 1.5 ترابایت رم پشتیبانی می کند. پردازنده‌های 8 تا 28 هسته‌ای Cascade Lake Xeon-W قدیمی هستند، زیرا نسل‌های پردازنده‌های Comet Lake، Rocket Lake و Ice Lake از زمان Cascade Lake منتشر شده‌اند. اما دریاچه آبشار هنوز هم جا افتاده است. گزینه های گرافیکی هم نیستند. در حالی که پردازنده پایه AMD Radeon Pro W5500X نیمی از آن بد نیست، زمانی که شما به دو پردازنده گرافیکی Radeon Pro W6800X Duo ارتقا دهید، کمی هیجان جدی خواهید داشت.

بنابراین، کاربران مک که نیاز مبرمی به عملکرد دارند، همچنان می توانند به مک پرو 2019 مراجعه کنند و نیازهای خود را برآورده کنند. حتی بهتر از آن، گزینه دوم است: مک استودیو.

مک استودیو مک استودیو بسیار قدرتمند جدید اپل است. این می تواند به تراشه فوق العاده قدرتمند M1 Ultra اپل با پردازنده 20 هسته ای، پردازنده گرافیکی 64 هسته ای و موتور عصبی 32 هسته ای و حداکثر 128 مگابایت رم مجهز شود. مقداری معیارهای اولیه حتی نشان می دهد که Mac Studio بسیار ارزان تر در عملکرد چند هسته ای 20٪ سریع تر و در عملکرد تک هسته ای 56٪ سریعتر از Mac Pro است.

واقعیت این است که کاربران حرفه‌ای که به برق مک نیاز دارند دیگر معلق نمی‌مانند و نمی‌دانند که آیا ماندن در پلتفرم مک خودکشی شغلی است یا خیر. در عوض، دو گزینه بسیار خوب وجود دارد که می‌تواند این کاربران برتر را به هر کجا که لازم است ببرد.

این بدان معناست که خوب است منتظر بمانید تا اپل یک مک پرو جدید بدون سازش را بر اساس سیلیکون اپل طراحی کند.

آیا زمان آن رسیده است که تعداد زیادی از هسته های CPU و GPU را مجاز کنید، همانطور که برخی از شایعات فعلی به این معنی است که یا طراحی من برای یک سیستم تیغه ای فوق ماژولار و مقیاس پذیر، در حال حاضر انرژی کافی در دسترس است که به اپل فرصت می دهد تا Mac Pro جدید را درست و به درستی تهیه کند.

آی مک 27 اینچی جدید

یک بار دیگر باید بپرسیم: چه چیزی این مدل را تعریف می کند؟ DNA ضروری یک آی مک 27 اینچی چیست؟

پاسخ ساده، البته، نمایشگر است. آی مک 27 اینچی همیشه یک صفحه نمایش استثنایی در کامپیوتر همه کاره اپل با امضای خود داشته است. اما iMac 27 اینچی از گزینه های پیکربندی پشتیبانی می کند که آن را در بالای منحنی قدرت یا نزدیک به آن قرار می دهد (البته بدون احتساب Mac Pro).

iMac Pro که در سال 2017 راه اندازی شد، این منحنی قدرت را حتی بیشتر کرد و یک ایستگاه کاری حرفه ای یکپارچه تولید کرد که در قلمرو Mac Pro در حال پخش بود.

هنگامی که برای اولین بار عرضه شد، یک صفحه نمایش 27 اینچی یک کیت خوب بود، حتی چیزی لوکس. اما با در دسترس بودن مانیتورهای عریض مانند 34 اینچی 5K 5120 x 2160 ال جی 34BK95U-W و حتی نمایشگرهای فوق عریض مانند 49 اینچی DQHD 5120 x 1440 سامسونگ S95UA، یک مانیتور 27 اینچی در iMac به طور غیر ضروری محدود کننده به نظر می رسد.

من شخصاً 38 اینچ را تکان می دهم مانیتور ال جی 38UC99-W من با مک مینی فریب خورده خود در سال 2018 خریدم و این یک موهبت الهی برای ویرایش ویدیو است. میدانم. می توانید نمایشگرهای اضافی را به iMac اضافه کنید. من سه مانیتور اضافی را از iMac 27 اینچی 2013 قدیمی خود آویزان کردم. در حالی که من نمی توانستم یک صفحه نمایش 38 اینچی را از آن iMac قدیمی آویزان کنم، iMac های مدل فعلی مطمئناً از نمایشگرهای خارجی صفحه گسترده پشتیبانی می کنند.

بنابراین، این سوال پیش می آید: آیا اپل حتی یک آی مک 27 اینچی را عرضه می کند؟ اگر قرار است در سال 2023 با یک آل این وان گران‌قیمت عرضه شود، آیا نباید با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر عرضه شود تا کاربران مجبور نشوند برای جبران کاستی‌های نمایشگر 27 اینچی آی‌مک، مانیتورهای عریض را آویزان کنند. ?

تقریباً هیچ شایعه ای در مورد iMac 27 اینچی سیلیکونی اپل وجود نداشته است، به جز گمانه زنی های گاه و بیگاه مبنی بر اینکه اپل به سادگی این مدل را به نفع ترکیب کردن آن متوقف می کند. صفحه نمایش 27 اینچی استودیو (باز هم محدودیت 27 اینچی وجود دارد!) یا 32 اینچی صفحه نمایش پرو XDR با مک استودیو مک استودیو فضای زیادی روی میز نمی‌گیرد و همانطور که در بالا توضیح دادیم، بسیار قدرتمند است.

در مورد نیازهای فعلی کاربران حرفه ای، ترکیب یک مک استودیو با یکی از نمایشگرهای اپل یا یکی از بسیاری از نمایشگرهای عریض موجود در بازار راه حلی کاملاً کاربردی (و به نظر من بهتر از iMac) است.

خیلی مطمئن. اپل ممکن است با یک iMac با صفحه نمایش بزرگتر از صفحه نمایش 24 اینچی فعلی عرضه شود، اما تا زمانی که این کار را انجام ندهد، راه حل های جایگزین عالی دیگری وجود دارد که کار را انجام می دهد.

افکار نهایی

بنابراین شما بروید. بله، برخی از مدل‌های مک بر اساس وعده تیم کوک مبنی بر انتقال دو ساله در عمل وجود ندارند.

اما از آنجایی که اپل چنین طیف وسیعی از محصولات سیلیکونی اپل را در حال حاضر در بازار تولید کرده است، همراه با ادامه عرضه یک مک پرو قدیمی که آنچه لازم است را دارد، کاربران power pro در انتظار این مدل ها در کمین نمی مانند.

هک، حتی مدل های مک بوک پرو در حال حاضر در بازار، به خصوص واحد 16 اینچی مبتنی بر M1 Max، می تواند سطحی از قدرت را تولید کند که می تواند اکثراً خواستارترین کاربران سطح حرفه ای را راضی کند.

شما چی فکر میکنید؟ آیا منتظر یک مک پرو یا آی مک بزرگتر هستید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


می توانید به روز رسانی های روزانه پروژه من را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. حتما من را در توییتر دنبال کنید @DavidGewirtz، در فیس بوک در Facebook.com/DavidGewirtz، در اینستاگرام در Instagram.com/DavidGewirtzو در یوتیوب در YouTube.com/DavidGewirtzTV.
منبع: https://www.zdnet.com/article/these-two-powerful-mac-model-updates-are-still-mia-should-you-care/#ftag=RSSbaffb68