این دو به‌روزرسانی قدرتمند مدل Mac هنوز MIA هستند. باید اهمیت بدی؟

شما چی فکر میکنید؟ آیا منتظر یک مک پرو یا آی مک بزرگتر هستید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


چه چیزی یک مک پرو را تعریف می کند؟ اساساً، قرار است مکی باشد که تمام توان مورد نیاز پرقدرت ترین کاربر حرفه ای مک را ارائه می دهد. قرار است همه چیزهایی باشد که تجربه مک ارائه می دهد، بدون هیچ مصالحه ای.

در هر صورت، روی Apple Silicon Mac Pro یا iMac 27 اینچی در سال 2022 حساب نکنید.

چقدر این غیبت ناراحت کننده است؟

مک استودیو مک استودیو بسیار قدرتمند جدید اپل است. این می تواند به تراشه فوق العاده قدرتمند M1 Ultra اپل با پردازنده 20 هسته ای، پردازنده گرافیکی 64 هسته ای و موتور عصبی 32 هسته ای و حداکثر 128 مگابایت رم مجهز شود. مقداری معیارهای اولیه حتی نشان می دهد که Mac Studio بسیار ارزان تر در عملکرد چند هسته ای 20٪ سریع تر و در عملکرد تک هسته ای 56٪ سریعتر از Mac Pro است.

تقریباً هیچ شایعه ای در مورد iMac 27 اینچی سیلیکونی اپل وجود نداشته است، به جز گمانه زنی های گاه و بیگاه مبنی بر اینکه اپل به سادگی این مدل را به نفع ترکیب کردن آن متوقف می کند. صفحه نمایش 27 اینچی استودیو (باز هم محدودیت 27 اینچی وجود دارد!) یا 32 اینچی صفحه نمایش پرو XDR با مک استودیو مک استودیو فضای زیادی روی میز نمی‌گیرد و همانطور که در بالا توضیح دادیم، بسیار قدرتمند است.

حالا بیایید سریع به سمت امروز برویم. پشتیبانی اپل از پلتفرم مک در حال حاضر چشمگیر نیست. خطوط M1 و M2 Apple Silicon عملکردی باورنکردنی دارند. تقریباً همه کسانی که Mac مبتنی بر M1 یا M2 خریداری کرده‌اند، نسبت به پلتفرم قبلی مبتنی بر اینتل جهش‌های عملکردی قابل توجهی یافته‌اند. کاربران حرفه ای دیگر از نظر وجودی نگران نیستند که اپل پلت فرم مکینتاش را کنار بگذارد.

آیا زمان آن رسیده است که تعداد زیادی از هسته های CPU و GPU را مجاز کنید، همانطور که برخی از شایعات فعلی به این معنی است که یا طراحی من برای یک سیستم تیغه ای فوق ماژولار و مقیاس پذیر، در حال حاضر انرژی کافی در دسترس است که به اپل فرصت می دهد تا Mac Pro جدید را درست و به درستی تهیه کند.

آی مک 27 اینچی جدید

کاربران حرفه‌ای که به برق مک نیاز داشتند، زمانی معلق ماندند و به این فکر می‌کردند که آیا ماندن در پلتفرم مک خودکشی شغلی است یا خیر.

دو گزینه بسیار خوب وجود دارد که می تواند کاربران رده بالا را به هر کجا که نیاز داشته باشند می برد. این بدان معناست که خوب است منتظر بمانید تا اپل یک مک پرو جدید بدون سازش را بر اساس سیلیکون اپل طراحی کند.

بنابراین، اگر هنوز سال 2018 بود، همانطور که در سال 2018 بود، عدم معرفی جدید مک واقعاً جدی بود. در آن زمان، حرفه‌ای‌های خلاق و کاربران قدرتمندی که به مک‌ها متکی بودند، فضایی برای رشد نداشتند. بحث های زیادی در مورد اینکه آیا زمان آن رسیده است که کاربران مک به رایانه های شخصی ویندوزی بروند یا خیر وجود داشت.

مک پرو

CNET

یک بار دیگر باید بپرسیم: چه چیزی این مدل را تعریف می کند؟ DNA ضروری یک آی مک 27 اینچی چیست؟

در سال 2018، اپل برنامه‌های آینده‌اش را بیان نکرده بود (بی‌شک روی انتقال سیلیکون اپل کار می‌کرد) و تصمیم‌گیری‌های برنامه‌ریزی را برای حرفه‌ای‌های استفاده‌کننده مک دشوار می‌کرد. اپل حتی برای بسیاری از مک هایش تغییراتی در مشخصات پردازنده انجام نداده بود، که منجر به یک حدس و گمان نسبتاً موجه شد مبنی بر اینکه اپل به تدریج علاقه خود را به مک ها کنار می گذارد.

همچنین: Apple Silicon، Rosetta، M1، M2، SoC: چرا این شرایط برای هر خریدار کامپیوتر اهمیت دارد
منبع: https://www.zdnet.com/article/these-two-powerful-mac-model-updates-are-still-mia-should-you-care/#ftag=RSSbaffb68

و این، بخش “غایب، به طور قابل توجه یا غیرمنتظره” ما را به تیم کوک می رساند.