اپل و آمازون دیدگاه های متفاوتی از آینده دارند. هیچ کدام کاملا درست نیست

این دیدگاه‌های رقیب همچنین در مورد نقاط قوت و ضعف آن شرکت‌ها و اینکه چگونه دنیای فناوری را در چند سال آینده در حال تحول می‌بینند، می‌گویند.

تفاوت های بزرگ دیگری نیز بین این دو وجود دارد. اپل داده‌های شخصی را چیزی می‌داند که مشتریانش اکثراً می‌خواهند با فناوری‌های بزرگ به اشتراک بگذارند، در حالی که بسیاری از خدمات آمازون مبتنی بر یادگیری بیشتر در مورد کاربران به منظور ارائه خدمات شخصی‌شده‌تر هستند. نه واقعاً داستان کامل آینده فناوری را بیان کنید: یک تلفن هوشمند یا ساعت در هر سناریویی جواب نمی‌دهد، اما باز هم راه درازی در پیش است تا محاسبات محیطی بتواند همان سطح مفیدی را ارائه دهد که می‌توانید به یک نگاه نگاه کنید. صفحه نمایش روی گوشی هوشمند یا روی مچ دست شما.

این دیدگاه ها متقابل نیستند. در واقع بسیاری از استفاده ها احتمالاً در هر دوی این دنیاها به طور همزمان زندگی می کنند و از محصولات اپل و آمازون استفاده می کنند. اما به سختی می توان دید که چگونه می توان آنها را آشتی داد. شاید در مقطعی یک شرکت فناوری دیگر دریابد که چگونه دو دیدگاه متفاوت جهان را با هم ترکیب کند، اما تا آن زمان انتظار داشته باشید که این دیدگاه‌های رقیب در کنار هم وجود داشته باشند، هر چند ناخوشایند.

افتتاحیه دوشنبه ZDNET

ما در حال حاضر به خوبی وارد فصل عرضه محصولات فناوری شده‌ایم، که برای چند هفته آینده اجرا می‌شود زیرا فروشندگان بزرگ محصولاتی را که می‌خواهند ما در طول فصل تعطیلات و در سال آینده بخریم، تعیین می‌کنند.

محصولات آن – واضح‌تر از همه بلندگوهای Echo (نسخه‌های جدید Echo Dot و Echo Dot با ساعت هفته گذشته وارد شدند) اما همچنین ربات Astro، ساعت نظارت بر خواب Halo Rise و موارد دیگر – چیزهایی نیستند که می‌پوشید یا حمل می‌کنید، بلکه دستگاه‌هایی در خانه در اطراف شما

اولین بار اپل بود، با آیفون 14 و اپل واچ های جدیدش. برای اپل، شکی وجود ندارد که آیفون همچنان مرکز دنیای فناوری شخصی آن است، حتی اگر ساعت و ایرپاد در حال تبدیل شدن به عناصر متصل به طور فزاینده مفیدی باشند.

اپل آیفون را مرکز دنیای فناوری می‌داند، زیرا موفقیت آن در اینجاست و درآمدش از آنجا حاصل می‌شود. ممکن است بر گوشی‌های هوشمند تسلط داشته باشد، اما اپل تاکنون موفقیت چندانی در مورد خانه هوشمند نداشته است. البته آمازون از طریق اکوسیستم اکو و الکسا بر خانه های هوشمند تسلط داشته است. گوشی هوشمند خود را ساخت اما این پروژه یک شکست پرهزینه بود، به همین دلیل است که محاسبات محیطی در قالب مجموعه گسترده ای از دستگاه های متصل به ابر جایی است که آینده را می بیند.

هیچ یک از این چشم اندازهای آینده کامل نیست.

اما چیزی که اخیراً تغییر کرده این است که بسیاری از فروشندگان بزرگ نمی خواهند فقط یک محصول را به شما بفروشند.

می‌توانید استدلال کنید که این ویژگی‌های جدید که فقط در سناریوهای بسیار مبهم مفید هستند، نشانه واضحی هستند که نوآوری گوشی‌های هوشمند در حال اتمام است. اما صرف نظر از آن، موضع اپل این است که دستگاهی که در جیب شما یا شاید روی مچ دست یا در گوش شما (و شاید روی چشمان شما) قرار دارد، راهی است که باید انجام دهید.

آمازون درعوض، پیشرفت خود را به شدت مبتنی بر محاسبات محیطی می کند.

دوشنبه افتتاحیه ZDNet برداشت ابتدایی ما از هفته فناوری است که توسط اعضای تیم تحریریه ما نوشته شده است.

قبلاً در افتتاحیه دوشنبه ZDNET:


منبع: https://www.zdnet.com/article/apple-and-amazon-have-different-visions-of-the-future-neither-is-totally-right/#ftag=RSSbaffb68به نظر می رسد چشم انداز آمازون این است که در آن هوش در چیزهایی تعبیه شده است که می توانند در مورد شما یاد بگیرند، بفهمند که چه کاری می خواهید انجام دهید – و سپس آن را برای شما انجام دهند.

اخیراً دو غول بزرگ فناوری، اپل و آمازون را دیده‌ایم که سعی در انجام این کار دارند.

گوشی هوشمند-اسپیکر هوشمند

تصویر: Getty Images/Yagi Studio

گوشی هوشمند در چشم انداز اپل نه تنها ابزار مفیدی است بلکه یک همراه حیاتی است. این یکی از مواردی است که اکنون می تواند حتی اگر در تصادف اتومبیل یا گم شدن در کوهستان به شما کمک کند.

در عوض، آن‌ها می‌خواهند شما را بر اساس تصویر بزرگ‌تر خود بفروشند – یک روش کامل زندگی که می‌تواند مال شما باشد. طبیعتاً این یک روش زندگی است که فقط توسط ابزارهای آنها فعال می شود – و خدمات اشتراکی که آنها امیدوارند به شما نیز بفروشند.