انواع دوربین مدار بسته + کاربرد آنها مجله آچاره

این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و جهت کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر خروجی آنها را به کار می رود. به طور قطع نام دوربین مدار بسته را به وفور شنیده اید یا خودتان نیز از این تجهیز ویژه و بسیار مناسب استفاده کرده اید. باید بدانید که دوربین مدار بسته وسیله ‌ای می باشد که توسط آن می توان تصاویر و یا فیلم های مختلفی را ثبت و ضبط کرد و این تصاویر را در جهت اهداف نظارتی و شخصی مورد استفاده قرار داد. همان گونه که اشاره شد امروزه با افزایش روز افزون جمعیت نیاز انسان ها به لوازم و تجهیزاتی خاص برای حفظ امنیت بسیار ضروری است. این قسمت ها شامل لنز، دوربین، سیستم انتقال، نرم افزارهای مدیریت تصویر، سیستم تجزیه و تحلیل تصویر و مانیتور است.

در طول روز استفاده از هر دوربینی می‌تواند امنیت را برقرار کند اما در شب به دلیل نور کم این اشکال به وجود خواهد آمد که تأمین امنیت به مشکل برخورد کند. بنابراین استفاده از دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب این اشکال را برطرف کرده است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر هزینه نصب دوربین مدار بسته برای شما مهم نیست و همچنین قصد ارتقاء و توسعه دارید از دوربین‌های تحت شبکه استفاده کنید اما اگر قیمت برای شما دارای اهمیت است از دوربین‌های آنالوگ استفاده کنید. با توجه به نام این نوع دوربین‌ها با موج‌های آنالوگ کار می‌کنند و با توجه به امواج آنالوگ کیفیت تصاویر نیز تغییر می‌کند. در واقع در دوربین مدار بسته آنالوگ، آنالوگ دریافتی توسط حسگرها به یک تقویت کننده فرستاده می‌شود و سپس ارسال آن به خروجی انجام می‌شود.

DVR دستگاهی است که از آن برای ضبط تصاویر دریافتی از دوربین آنالوگ استفاده می گردد و با وجود آن می توان کنترل و ارتباط دیجیتال با شبکه را فراهم نمود. دوربین های مداربسته لامپی برای ذخیره تصاویر وفیلم ها از مموری بهره می برند . دوربین مداربسته ای که در فضای باز نصب می شود باید دارای ویژگی ها و شرایط خاصی باشد . دوربین های مداربسته مخفی می توانند در هر شکل و اندازه وجود داشته باشند. از آنجا که استفاده از دوربین های مخفی کاملا ابتکاری می باشد می توان آنها را در هر جای ممکن جاسازی کرد. انواع پیش ساخته آنها در قاب های مختلفی مثل قاب سیستم اطفاء یا قاب زنگ ، ساعت دیواری ، پریز برق موجود است.

دوربین مداربسته دید در شب HD و دیجیتال

با توجه به تنوع آب و هوایی کشورمان، پیش از انتخاب هر دوربین باید این نکته را مد نظر داشته باشیم. چنانچه دوربین مداربسته با شرایط آب و هوایی محل شما سازگار نباشد، زود دچار مشکل شده و شما را به دردسر خواهد انداخت. مهم ترین نکته در انتخاب دوربین مناسب، رزولوشن و وضوح تصویر دوربین است. همیشه بالا ترین وضوح تصویر بهترین انتخاب نیست بلکه باید با توجه به طول و عرض محلی که نیاز به دوربین arya-cctv.ir مدار بسته دارد، رزولوشن دوربین را انتخاب کنید. محل قرار گیری دوربین باید به گونه ای باشد که در صورت نیاز، چهره افراد به خوبی توسط دوربین پوشش داده شود. آمار ها نشان می دهد که در مکان هایی که تحت پوشش دوربین مداربسته هستند، نرخ جرم و جنایت ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته و به همین دلیل دوربین های مدار بسته به عنوان بهترین سیستم های بازدارنده و تشخیص، شناخته شده اند.

  • این دوربین ها معمولا قابلیت دید در شب دارند و می توانند در محیط های تاریک نیز تصاویر مطلوب و واضحی ثبت کنند.
  • از طریق تلفن همراه یا شبکه اینترنتی می توان به راحتی تصاویر دوربین مدار بسته آی پی را دریافت کرد.
  • دوربین مداربسته ای که در فضای باز نصب می شود باید دارای ویژگی ها و شرایط خاصی باشد .
  • دوربین مدار بسته امنیت را در مقابل دزدان یا سارقان تأمین می‌کند، اما یکی از راه‌های نظارت بر فرزندان شما در خانه نیز می‌باشد.
  • این دوربین در محیط‌های خرده‌فروشی بزرگ بسیار محبوب است و به‌عنوان بهترین دوربین مداربسته برای اماکن تجاری که چیز ارزشمندی برای محافظت دارد، در نظر گرفته می‌شود.

کیفیت این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست تابعی از امواج آنالوگ است. نویز های مختلف الکترومغناتیسی و نویز های ناشی از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ می باشند. به همین دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات با کیفیت بالا روی کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها تاثیر بسزایی دارد.

از منظر قضایی نیز تصویر ضبط شده در دوربین های مداربسته به عنوان یک مدرک کاملا معتبر شناسایی می شود و میتوان به راحتی به آن استناد کرد. (ضبط کننده فیلم دیجیتال) تصاویر را از دوربین های آنالوگ ضبط می کند ، در حالی که دستگاه ضبط تصاویر ان وی آر(ضبط کننده فیلم ویدیویی شبکه) تصاویر را از دوربین های IP ضبط می کند. HVR (ضبط کننده فیلمبرداری ترکیبی) می تواند تصاویر را از هر دو دوربین آنالوگ و IP ضبط کند.

نظارت دوربین مداربسته می تواند مجرمان بالقوه را از انجام عمل باز دارد. در صورت وقوع جرم، فیلم های ویدئویی می توانند به نیروی انتظامی کمک کنند تا تحقیقات و بعداً شواهدی را برای پیگرد قانونی در دادگاه قانونی ارائه دهد. همراه با دوربین مداربسته، سنسورهای صوتی، حرارتی و انواع دیگر سنسورها می توانند مقامات را از وقایع غیر عادی مانند آتش یا اسلحه در یک مکان مطلع نمایند.

دوربین مداربسته تحت شبکه هایک ویژن مدل DS-2CD2342WD-I

اکثرا این دوربین‌های برای بانک‌ها و مراکز مهم و مکان‌های بزرگی که مصرف کابل بالایی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و کیفیت دوربین نسبتا یالاتری را نسبت به سایر دوربین‌های AHD و آنالوگ دارد. اگر شما نیاز به تصویرهای با کیفیت بالای 5 مگاپیکسل دارید و وضوح تصویر با فاصله زیاد نیاز دارید می‌بایست از این نوع دوربین مداربسته استفاده کنید. دوربین مداربسته تحت شبکه یا ip که در دو مدل بی سیم و باسیم در بازار موجود هستند. که نوع باسیم آن تصاویر را از طریق کابل به کامپیوتر انتقال می‌دهد، و به وسیله اینترنت ارسال میکند.

یو پی اس Rayax مدل MA30A