انواع دوربین مدار بسته + کاربرد آنها مجله آچاره

نوع سیم کشی و برقراری ارتباط کاملا به بودجه، نوع دوربین‌ها و دستگاه ضبط تصویر بستگی دارد. البته توصیه می‌شود که در این مرحله کابل‌های باکیفیت یا ارتباط بیسیم امنی را انتخاب کنید. در غیر این صورت خلاء امنیتی در سیستم دوربین مداربسته به وجود می‌آید.

فروشگاه ما اکنون لیستی بیشماری از دوربین های فیلمبرداری و عکسبرداری اورجینال برای خرید مطمئن شما عزیزان فراهم نموده است. در فروشگاه مینی دی وی پرو امکان خرید دوربین های ورزشی و اکشن ، مداربسته و مخفی ، انواع دوربین خودرو و ماشین ، فلتی و … ، شلنگی و آندوسکوپی (حفره و چاه) و کنترل اتاق کودک و پرستار میباشد.

  • AWB Function این ویژگی سبب تطابق رنگ های زمینه در تصویر با نور موجود در محیط می گردد.
  • اینکه به چه تعداد دوربین مداربسته نیاز داریم و قصد داریم آنها را کجا نصب کنیم؟ طبیعی است که اگر محل نصب فضای آزاد است، باید در برابر ضربه، رطوبت و گردوغبار مقاوم باشد.
  • دوربین‌های Dome از بهترین انتخاب‌ها در مورد نوع دوربین مداربسته هستند.
  • بزرگنمایی نوری در این دوربین ها به این معنی است که می توانید از نزدیک به موضوعات توجه کنید.
  • به صورت کلی از نظر تکنولوژی دوربین‌های مداربسته را می‌توان به دسته بندی زیر تقسیم نمود.

دوربین های مداربسته که چند کانون دارند، می توانند تصویر را بزرگ کنند. تغییر فاصله کانونی، زاویه دید و افزایش یا کاهش بزرگنمایی با این دوربین ها امکان پذیر است. در مکان هایی تحت عنوان نقاط مرده یا نقطه کور، تصاویر را ضبط می کنند.

دوربینمدار بسته anni

دوربین‌های آنالوگ برای نگهداری و آرشیو کردن تصاویر باید از یک حافظه برای ذخیره کردن تصاویر استفاده کنند. کابل کاهش نویز که در دوربین آنالوگ استفاده می‌شود، نقش بسیار مهمی در ضبط تصاویری واضح و شفاف ایفا می‌کند. به این دلیل که امواج الکترو مغناطیسی موجود در اطراف محیط، می‌تواند اختلالاتی را در ضبط تصاویر با کیفیت ایجاد کند.

پاورهای کامپیوتر هم در مدلهای مختلفی برای سیستم های متفاوت طراحی شده اند حال آنکه پاورهای دستگاههای دوربین مداربسته هم همین طور هستند. بعضی موارد پاوری که برای دستگاه DVR استفاده می شود بسیار ضعیف است و نمی تواند بیش از 1 هارد دیسک را هم پشتیبانی نماید. Chu در این باره توصیه کرد از پاورها و منبع تغذیه ای با جریان الکتریکی 3 آمپر استفاده کنید تا مطمئن باشید می تواند توان الکتریکی کافی برای هارددیسکها را نیز تامین نماید. ضبط تصاویر در سیستم مدار بسته توسط هارد دیسک در دستگاه DVR-NVR صورت می گیرد. نتیجه عملکرد تمام اجزایی یک سیستم امنیتی نظارتی مدار بسته در هارد دیسک ذخیره می شود.

دوربین مداربسته گردان

اما اگر دوربین یا سیستم مداربسته خود را مستقیما در نزدیکی یک منبع گرمایی شدید مانند کوره یا بخاری قرار دهید ممکن است به دوربین شما آسیب رسانده و منجر به مختل شدن و یا حتی سوختن آن شود. ظرفیت هارد مورد نیاز باتوجه به تعداد دوربین ها ، حجم تصاویر گرفته شده(که متناسب با کیفیت افزایش می یابد)، مقدار ساعات تصاویر ضبط شده و تعداد روز های نگه داشتن آنها ، محاسبه می شود. یک هارد با ظرفیت یک ترابایت مناسب برای ذخیره تصاویر تا چهار دوربین می باشد. همانطور که از این نام پیداست، این دوربین ها طوری طراحی شده‌ اند که به طور بهینه در شرایط تاریکی مطلق عمل کنند. مدل ‌های مادون ‌قرمز گران ‌تر از دوربین‌ های روز/ شب هستند و آن‌ هایی که این گزینه را انتخاب می‌کنند معمولا این کار را می ‌کنند چون ثبت تصاویر در شب برای امنیت کسب‌ و کار آن‌ ها حیاتی است.

دوربین‌های مداربسته HD کیفیت تصویر بی‌نظیری را ارائه می‌دهند که تصاویری با وضوح‌بالا ارائه می‌دهند. برای اینکه یک دوربین مداربسته بی‌سیم کار کند، برای عملکرد صحیح نیاز به یک خط دید دارد. در نتیجه این محدوده عظیم، انتخاب دوربین مدار بسته مناسب برای کسب‌وکار شما می‌تواند دشوار باشد. دوربین های امنیتی که از آنها با نام دوربین حفاظتی یا دوربین نظارتی و اریا سی سی تی وی یا دوربین امنیتی یاد می‌شود شامل انواع دوربین های ضبط و انتقال تصاویر آنلاین اماکن مختلف می‌باشند که جهت ایجاد امنیت، حفاظت و یا نظارت بر اماکن مختلف به کار گرفته میشوند. دوربین های حفاظتی برای پیشگیری از جرایم ، دوربین های نظارتی جهت نظارت بر سیستم ها، افراد و اماکن ، و دوربین های امنیتی جهت ایجاد امنیت ، حفاظت و نظارت گسترده بر اماکن می‌باشند.

لیست قیمت دوربین مدار بسته dahua داهوا