انواع دوربین مدار بسته و کاربرد های آنها آموزشگاه فن آموزان | arya-cctv

با تولید شدن مجله خبری دوربین مداربسته آریا آنالوگ بولت متوجه تفاوت آنها از نظر مقاومت در برابر رطوبت و غبار می‌شویم. داشتن پایه در این دوربین‌ها یک نقطه ضعف در برابر دزدیده شدن محسوب می‌شود. برای پیشگیری از چنین عملی بهتر است آن را در ارتفاع و دور از دسترس نصب شوند. انواع دوربین مداربسته آنالوگ کدامند؟ از نظر ظاهر و تکنولوژی چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟ با مرور کردن تاریخچه دوربین‌های مداربسته متوجه می‌شویم که دوربین‌های آنالوگ، به عنوان اولین دوربین‌های مداربسته HD بودند که بسیار شهرت داشتند. دوربین های آنالوگ یا همان دوربین های غیر دیجیتال اولین مدل از دوربین های مداربسته بودند که پا به عرصه ظهور گذاشتند. این دوربین ها با استفاده از کابل کواکسیال به دستگاه DVR متصل می شوند و برق رسانی به این دوربین ها باید به وسیله آداپتور دوربین انجام پذیرد.

دوربین بولت وارم لایت 2 مگاپیکسل داهوا DH-IPC-HFW1239S1-LED-S5

به این دلیل که پوشش گنبدی دوربین تشخیص جهت گرفتن دوربین را برای مردم دشوار می کند. دوربین مداربسته دام قابلیت چرخش به صورت 360 درجه را دارند و اپراتور میتواند آن ها را به راحتی کنترل کند. این کار باعث عدم اطمینان برای دزدان یا خرابکاران احتمالی می شود که از همه جهات نزدیک می شوند. دوربین لامپی وای فای دار یک لامپ دوربین دار با قابلیت WiFi است و نمونه‌ای از دوربین پانوراما 360 درجه می‌باشد. دوربین مدار بسته لامپی از ظاهری شبیه لامپ‌های کم مصرف LED برخوردار است و با نصب داخل یک سرپیچ معمولی قابل استفاده می‌باشد.

آموزش نحوه سوکت زدن کابل شبکه

دوربین مدار بسته به کلیه دوربین هایی گفته می گردد که در محل خود ثابت هستند و قادر به ارسال تصاویر به چندین محل هستند. بعد از گذشت حدود 20 سال، اکنون کمپانی Dahua Technology نامی آشنا در صنعت نظارت تصویر و بازار دوربین مدار بسته است و در 17 کشور دنیا نماینده دارد. دوربین های مداربسته داهوا گذشته از داشتن گواهینامه ISO9001 سیستم های مدیریت کیفیت، و برخی از گواهی نامه های بین المللی مانند UL، CE، FCC را نیز دارا می باشد. دوربین های داهوا با اعتبار بالادر اروپا، امریکا، ژاپن و همچنین تایوان به فروش می رسد .

http://66toolkit.irاما رایج ترین آن نویز مربوط به کم بودن نور محیط بوده که خود را به صورت نقطه های کوچک در تصویر نشان می دهد. مکانیزم DNR با شناسایی دیجیتالی این نویز ، در کاهش آن تاثیر گذار می باشد. بر خلاف لنز های ثابت در دوربین های دارای لنز متغیر می توان بعد از نصب زاویه دید را تغییر داد. امکان تغییر در زاویه و فاصله دید لنزهای وریفوکال به صورت دستی وجود دارد. دوربین های داراس لنز وریفوکال را دوربین مداربسته وریفوکال نیز می نامند.

انواع دوربین مداربسته بر اساس تکنولوژی

دوربین های مداربسته فروشگاهی در اولین گام به عنوان یک نگهبان هوشیار برای کسب و کار شما هستند. هر کدام از این دوبین ها می تواند هم در محیط خارجی و هم داخلی نصب شوند اما دوربین دام به علت دارا بودن ویژگی ها خاصی که دارند گزینه ی مناسب تری برای محیط های داخلی و فضا های بسته می باشد. این در حالیست که نصب دوربین های مداربسته بولت عمدتا در فضای های باز صورت می گیرد. دوربین‌ها از لحاظ تکنولوژی در دو دسته آنالوگ و دیجیتال قرار می‌گیرند.

  • این دوربین ها با توجه به ابعاد کوچک و جمع و جورشان جزو پرکاربردترین دوربین ها هستند.
  • لنز این دوربین ها از قبل روی آن نصب نشده است و باید به طور جداگانه تهیه و نصب می شود.
  • دوربین های فیش آی گزینه مناسبی برای کنترل صندوق فروشگاه و نظارت بر کل فضای فروشگاه است.