انواع دوربین مدار بسته + راهنمای خرید و کاربردها امدادکاران

لنزها، انرژی نوری یا IR را بر روی سنسورهای سیستم تصویربرداری متمرکز می کند. نقش یک لنز این است که تصویری دقیق، یکنواخت و متمرکز را به سنسور تصویربرداری منتقل کند. یکی از ضروری ترین مرحله تصویربرداری در مدل های دوربین مداربسته انتقال سیگنال ویدئویی است. فاصله بین دوربین ها، مانیتور و سیستم ذخیره سازی برای انتخاب نوع انتقال بسیار مهم است. انواع دوربین مداربسته ویژگی های مختلفی دارند، این ویژگی ها برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

این سیستم همانطور که از نام آن مشخص است جهت استفاده والدین برای مراقبت از کودکان و یا سالمندان تولید شده است. البته برای مواردی دیگر از قبیل نظارت بر کارمندان شرکت، انبار کارخانه‌ ها و هر محیط داخلی دیگری مناسب می‌ باشد. این نوع دوربین‌ها را می‌توان به طور مخفیانه در مناطق محرمانه نصب کرد تا ویدیوهای مناسبی از نحوه‌ی انجام یک سرقت یا جنایت را ضبط کنند. بزرگترین مزیت این نوع دوربین، همان مخفی بودن آن است، زیرا مجرمین در هنگام ارتکاب جرم متوجه حضور این دوربین نخواهند شد، بنابراین به دوربین آسیب نمی‌زنند و می‌توان به طور کامل از تمام صحنه جرم فیلم گرفت. این دوربین‌ها به شکل یک استوانه بلند ساخته شده و برای استفاده در محیط‌های باز مناسب هستند.

برای خرید دوربین مداربسته بولت می توانید با کارشناسان دوربین مال تماس بگیرید. این نوع دوربین ها در سقف نصب می شوند و می توانند تصویری 360 درجه از مکان را در اختیار کاربر قرار دهند. مزیت این دوربین ها نداشتن نقطه کور است و تمامی فضا را تحت پوشش قرار می دهند.

همانگونه که اشاره گردید هنوز دوربین های آنالوگ در بازار ایران به عنوان دوربین های مداربسته متداول بکار می روند. بسیاری از شرکت ها کارمندان خود را تنها به منظور راه اندازی و نصب دوربین های آنالوگ آموزش می دهند و از آموزش های نسبتا پیچیده شبکه ای در مورد دوربین های دیجیتال صرف نظر می کنند. لذا همچنان تقاضای دوربین های آنالوگ در بازار ایران بسیار بالاتر از دوربین های ip و تحت شبکه است.

دوربین های مداربسته امروزی با قابلیت هایی نظیر وصل شدن به شبکه می توانند برای شما این امکان را فراهم آورند که با استفاده اینترنت محل زندگی خود را از راه دور نیز تحت نظر داشته باشید. اولین و مهم ترین فاکتور در قیمت دوربین مدار بسته برند آن است که خرید دوربین مدار بسته از برند داهوا با توجه به کیفیتی که دارد گران تر است. البته کیفیت دوربین مدار بسته متناسب با امکانات و و ویژگی آن دستگاه است. خرید دوربین مدار بسته از برند شیائومی انتخاب مقرون به صرفه تری است. شیائومی با حفظ کیفیت ، قیمت دوربین مداربسته خود را پایین نگه داشته تا رضایت مشتریان بیشتری را به دست بیاورد.

ارتش آمریکا به دنبال تولید سوخت جت از هوا!

این نوع لنزها به دلیل اینکه موتور در آنها تعبیه شده است نسبت به بقیه لنزها گرانترند و برای محیط هایی که محدودیت نصب دارند بسیار پرکاربرد هستند. اریا سی سی تی وی کابل شبکه یکی از اصلی ترین تجهیزات در شبکه های کامپیوتری محسوب می شود…. البته برخی از مدل های آن را می توان زیر سقف یا روی دیوار نیز نصب کرد.

  • از آنجایی که این دوربین‌ها از ویژگی های بسیار متنوعی برخوردارند، پیش از خرید و انتخاب آنها، باید نیاز شرکت بخوبی معین شود.
  • دوربین مداربسته از جمله ابزار بسیار کاربردی است که کمبود آن وقتی احساس میشود که حادثه ای رخ می دهد، امنیتی به خطر می افتد یا منافعی از دست می رود.
  • اغلب، دوربین های مداربسته بولت در گرفتن تصاویر واضح از مردم و پلاک ها در مسافت های بسیار زیاد مناسب می باشند.
  • این دوربین های مداربسته اغلب 360 درجه هستند و بیشتر زوایا را پوشش می دهند؛ با نصب این دوربین های مداربسته می توانید علاوه بر نظارت همه جانبه صدای محیط را دریافت کنید و حتا با افراد حاضر کنار دوربین مداربسته مکالمه داشته باشید.
  • البته توجه داشته باشید که در این دوربین ها نیز برای ضبط تصاویر نیاز به دستگاه دی وی آر دارید.

به طور معمول برند‌های مطرح و با کیفیت در سطح بالا قرار دارند و از قیمت بالایی برخوردار هستند. نکته قابل توجه دیگری که در قیمت دوربین مداربسته نقش به سزایی دارد، مربوط به گارانتی و خدمات پس از فروش است. دوربین مداربسته که تحت عنوان سیستم نظارت تصویری نیز شناخته می‌شود، برای شناسایی و جلوگیری از فعالیت سارقان و ثبت تخلفات آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم می‌تواند مجرمان بالقوه را باز دارد و در صورت وقوع هر جرمی، فیلم‌های ویدئویی و تصاویر آنها می‌تواند به نیروی انتظامی کمک کنند تا تحقیقات و شواهدی را برای پیگیری در دادگاه قانونی ارائه دهد.

DVR در دوربین‌مدار بسته چیست؟