انواع دوربین مداربسته + 11 مدل با بررسی مزایا و مشخصات

مورد دوم، یک سری از دوربین های مداربسته می باشند که از لنز وریفوکال و یا متغیر در ساخت آن ها استفاده می شود. دوربینی که از لنز وریفوکال ساخته شده باشد می تواند بر روی تصاویر بزرگنمایی کند، بدون آن که کیفیت تصویر خراب شود. دوربین مداربسته با لنز متغیر نسبت به دوربین مداربسته انتصابات دارای قیمت بالاتری بوده و اصولاً به علت استفاده از لنز متغیر کیس دوربین ها نیز بزرگتر شده و بر قیمت دوربین نیز افزایش خواهد داشت. دوربین های مداربسته وایرلس همچنین یک سنسور تشخیص حرکت و تنظیم خودکار نور دارد .

شما می ‌توانید دوربین امنیتی خود را تنظیم کنید تا هر چیزی را که می بینند ثبت کنید، اما فضای ذخیره زیادی نیاز دارد. به همین دلیل، ممکن است بخواهید دوربین مداربسته خود را فقط در زمان‌ های خاصی از روز یا زمانی که حرکت را تشخیص می ‌دهند ثبت کنید. شکل ظاهری دوربین مداربسته بولت استوانه ای بوده و می توان آن را به گلوله تشبیه کرد. دوربین های مداربسته بولت را بیشتر بر روی دیوار نصب می کنند اما امکان نصب آنها بر روی دیوار نیز وجود دارد. دوربین مداربسته آی پی تحت شبکه در دو نوع بی سیم و با سیم تولید می شود . تصاویر دوربین های مداربسته آی پی را می توان از طریق اینترنت ارسال کرد .

انواع دوربین مداربسته بر اساس مدل دوربین

با نصب این مدل از دوربین در موزه‌ها و ساختمان‌های حساس، در شب‌ها و زمان تعطیلی در صورتی که هرگونه حرکتی مشاهده شود آژیر دستگاه به صدا در می‌آید و یا به صورت مستقیم به مرکز پلیس اطلاع داده می‌شود. دوربین‌هایی با قابلیت دید در شب رنگی، درشب و در محیط‌های کم نور تمامی تصاویر را به صورت رنگی ثبت می‌کنند. دید در شب رنگی دارای انواع مختلفی همچون starlight، ColorVu، Warmlight، spotlight می‌باشد. همانطور که از نام دوربین های ثابت مشخص است، این دوربین ها در نقطه ای مشخص قرار گرفته و یک زاویه دید ثابت در اختیار کاربر قرار می دهد. دوربین های مداربسته ثابت برای نظارت هر روزه بر روی یک مکان ثابت مناسب هستند .

دوربین IPC-HFW2431TP-AS-S2 داهوا

یکی از بزرگترین مزیت های این نوع دوربین، جابجایی آسان آن ها است که باعث شده در مقابل دوربین های سیمی که برای جابجایی نیاز به تغییراتی در طول کابل دارند، برگ برنده را داشته باشد. دوربین‌های گلوله ای دارای شکل مستطیلی و استوانه ای هستند و برای استفاده در فضای باز بسیار کاربردی است و به طور خاص برای ارائه در در فواصل طولانی است. این دوربین ها در داخل محافظ قابل نصب بوده و در برابر گرد و غبار، خاک و رطوبت محافظت می‌شوند. نصب و راه اندازی آن به راحتی با یک براکت امکان پذیر است و بسته به مکان نصب دارای لنز‌های ثابت و قابلیت زوم هستند.

  • دوربین های حرارتی با تشخیص انرژی مادون قرمز یا گرما و تبدیل آن به تصویر بصری کار می کنند.آن‌ها به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند تا در مورد امنیت خود فعال‌تر باشند، زیرا تهدیدات یا حوادث نزدیک را به سرعت تشخیص می‌دهند.
  • زاویه دید در واقع میزان پوشش دهی دوربین مداربسته است , اینکه دوربین تا چه مسافتی را می تواند پوشش دهد بسیار اهمیت دارد .
  • کافی است دوربین یا دستگاه ضبط کننده را از طریق کابل AV، VGA یا HDMI به یک مانیتور یا تلویزیون متصل کنید.
  • خرید دوربین مدار بسته از لحاظ کیفیت در اولویت اول به میزان جزئیات لازمه شما دارد.
  • بنابراین برای اینکه بهترین دوربین مداربسته دام را انتخاب کنید باید به تمامی موارد ذکر شده توجه کنید.
این نوع از دوربین های مدار بسته به علت برخورداری از ابعاد کوچک، با نام دوربین مینیاتوری یا مخفی شناخته می شوند. دوربین‌های مادون‌قرمز دارای یک لنز کوچک هستند، که به ثبت حرکات در محیط‌های بسیار سیاه کمک می‌کند. دوربین‌های گلوله‌ای را می‌توان arya-cctv.ir در طیف وسیعی از صنایع مانند تولید، مدیریت املاک و کشاورزی به کار برد. فروشگاه بی‌ام‌اس کالا مجموعه ای کامل از محصولات امنیتی حفاظتی و نیز هوشمندسازی ساختمان است که از سال 1389 اقدام به تولید، طراحی و عرضه این سیستم ها کرده است.