انواع دوربین مداربسته انواع دوربین مدار بسته دوربین مدار بسته دوربین مداربسته قیمت

تصویر برداری این دوربین ها از یک الگوریتم ریاضی پشتیبانی میکند تا قابلیت نمایش ۳۶۰ درجه ای را ارائه دهد. مهمترین خصوصیت این دوربین ها زاویه دید ۳۶۰ درجه و امکان ایجاد تصویر مجازی از چند زاویه فقط توسط یک دوربین است. بله، به شرطی که دوربین مدار بسته ابزاری برای انتقال سیگنال به DVR یا NVR داشته باشد، می تواند بدون اتصال به اینترنت کار کند. قابلیت حرکت دوربین مداربسته از راه دور از طریق تماس تلفنی، شبکه و یا اینترنت. آنها همچنین ظاهر دوربین مداربسته را بسیار مرتب تر می کنند، که ممکن است عامل مهمی برای مکان هایی مانند موزه ها یا خانه های تجملی باشد.

این قابلیت در مقایسه با قابلیت POE در دوربین های تحت شبکه که منجر به حذف منبع تغذیه در دوربین های تحت شبکه شده است به برخی از مدل های دوربین توربو اچ دی اضافه شده است که البته قیمت این تجهیزات مقداری بالا است. این شرکت از سال 1996 آغاز به کار نموده و در زمینه گسترش و پیشرفت تکنولوژی تحت شبکه فعالیت می کند. تنوع دوربین های مدار بسته اکسیس، به حدی زیاد است که می توانید به راحتی مدل دلخواه خود را انتخاب کنید. برند Axis متعلق به یک کمپانی سوئدی است که توانسته در بازار جهانی خوش بدرخشد.

  • در کل این سیستم ها انعطاف پذیری بالاتری دارند و اگر برای خرید محدودیت مالی ندارید، پیشنهاد می شود تا این نوع از دوربین های دام را انتخاب کنید.
  • از آن جمله می توان به بی ان سی های پیچی ، بی ان سی های فنری، بی ان سی های پرسی و…
  • چند نمونه ی رایج از این فاصله های کانونی لنزهای 2.8mm ، 3.6mm ، 4mm و 6mm می باشد.
  • و قابل ذکر است که برخی از نوع دوربین ها امکان چرخش و زوم خودکار را در فاصله های زمانی تعیین شده دارند.
  • دوربین مدار بسته کلمه ای که این روزها زیاد آن را می شنویم و اکثرا با عملکرد آن آشنایی داریم.

این دوربین ها بعد از مدت زمان طولانی کیفیت تصویرشان کاهش پیدا می کند. دسته بندی دیگر میکروفن های مورد استفاده در دوربین های مدار بسته بر اساس قابلیت تنظیم صدا است که به دو دسته ولوم دار و بدون ولوم تقسیم بندی می گردند. تنظیم صدای این نوع از میکروفن ها بوسیله پیچی است که در ساختار آنها قرار گرفته است.

در حال کلی کارفرما باید حقوق انسانی را در استفاده از دوربین مداربسته رعایت کند و به صورت مناسب آن را به کار گیرد؛ نظارت توسط دوربین مداربسته نباید برای کارمندان ایجاد مزاحمت کند. قبل از آنکه دوربین مداربسته خود را انتخاب کنید شرایط آب و هوایی و میزان دمای منطقه مورد نظر را بسنجید. در صورتی که به دنبال سیستم مداربسته با کیفیت هستید حتما از برندهایی که از چیپست مناسب استفاده میکنند انتخاب نمایید ما به شما داهوا را پیشنهاد میکنیم. دوربین مدار بسته لامپی با نام bulb camera یک دوربین ۳۶۰ درجه با امکانات عالی و کامل است.

سیستم نظارت تصویری و تجهیزات سیستم های نظارتی

این بدان معناست که تمام زوایای چشم تصویر را با یک کیفیت تولید نمی کنند. تصویر در قسمت مرکزی با کیفیت و جزئیات بیشتر و در کناره ها با جزئیات و کیفیت کمتری تولید می شود. در صورتی که این موضوع را مد نظر قرار ندهیم دو چشم انسان بدون حرکت دادن تقریبا یک زاویه 135 درجه ای را به صورت افقی پوشش می دهند. از انجایی که تمرکز و زاویه دید افقی چشم انسان نسبت به عمومی بیشتر است بیشتر نمایشگر ها به صورت افقی ساخته می شوند (عرض تصویر از ارتفاع آن بیشتر است). یک TVL عبارت است از یک خط افقی یا عمودی که در دوربین مدار بسته باعث تشکیل رزولوشن می شود در واقع رزولوشن افقی یا عمودی در دوربین مدار بسته آنالوگ از کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی TVL ساخته می شود که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد. رزولوشن در یک تعریف عبارت است از اندازه تصویر دوربین مدار بسته که از حاصل ضرب رزولوشن افقی ( تعداد خطوط عمودی بر حسب TVL) و رزولوشن عمودی ( تعداد خطوط افقی بر حسب TVL) به دست می آید.

لیست همکار و پخش دوربین و دی وی ار و ان وی ار

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوربین AHD به لینک مورد نظر مراجعه کنید، که به طور کامل و جامع در مورد این نوع دوربین آنالوگ صحبت شده است. از دیگر انواع دوربین‌های مدار بسته آنالوگ نیز می‌توان به HDTVI، HDSDI و HDCVI اشاره کرد. از این نوع دوربین ها معمولا در فضاهای دارای نورکافی بهره می گیرند زیرا دارای دید در شب نیستند. در باکس این arya-cctv.ir سیستم های مداربسته لنز وجود ندارد و امکان نصب لنز از مهم ترین ویژگی های این مدل ها است و می توان لنز ثابت یا وریفوکال را روی آن ها نصب کرد. دو نوع لنز برای انواع دوربین‌های عکاسی، فیلمبرداری و مداربسته وجود دارد یکی ثابت و دیگری متغیر یا وریفوکال که این نوع از دوربین مداربسته به سبب لنز به کار رفته در آنها مشهور شده اند.

استندلون dvr:

قبل از خرید دوربین مداربسته نور محیط را بدقت در شب و روز بررسی نمایید و اگر به تصاویر در تاریکی و شب نیاز دارید دوربین مداربسته دید در شب و مادون قرمز را انتخاب کنید. یکی دیگر از فاکتورهای اساسی که باید در مرحله برنامه ریزی در نظر گرفته شود این است که مدتی زمان لازم را برای فکر کردن در مورد نوع دوربین امنیتی نیاز دارید. از دوربین‌های داخلی و خارجی، گرفته تا سیم و بی سیم، انتخاب های زیادی جهت خرید دوربین مدار بسته وجود دارد.

دوربین مداربسته تحت شبکه با کیفیت های 4kنیز در بازار ایران ارائه شده است. نوع دیگر دوربین مداربسته دوربین دام یا دوربین گنبدی است، نام خود را از پوشش گنبدی شکل خود گرفته است. در حالی که این دوربین ها از نظر ظاهری نسبتاً کم نظیر هستند و به واسطه شکل خود به راحتی قابل سرقت نمی باشند. یکی از انواع دوربین مدار بسته، که شکل صنعتی تری دارد و در مقابل نفوذ اب و گرذد و غبار مقاومتر هستد دوربین صنعتی میباشد.