اطلاعاتی کامل درباره دوربین های مداربسته

۴-بسیاری از فیلم ها، موزیک ها و دیگر فایل های کپی رایت ، از این نوع انتقال فایل استفاده میکنند. P-2-p تکنولوژی است که در مواردی که تعداد فایل ها بالاست، استفاده میشود. عمل تقویت سیگنال نیز توسط دستگاه مرکزی انجام می گیرد و این دستگاه ها برای تقویت سیگنال به برق شهر نیاز دارند. توجه نمایید اگر نویز از نوع مغناطیسی ، که معمولا خود را به صورت موج هایی در تصویر نشان می دهد باشد ، تکنولوژی DNR تاثیری در حذف و کاهش آن نخواهد داشت. ایراد این قابلیت داشتن تصاویری تار و بلور شده از اجسام خواهد بود که در حین کاهش نویز تصویر صورت می گیرد.

حسگرهای نوری از هزاران ردیف المان نیمه‌هادی بسیار کوچک و حساس به نور تشکیل شده‌اند که می‌توانند ذرات یا فوتون‌های نور را به بار الکتریکی تبدیل کنند. هرچه شدت نور تابیده‌ شده بر این عناصر الکترونیکی ریز، بیشتر باشد، میزان الکتریسته تولید شده توسط آنها نیز بیشتر می‌شود. دستگاه مدولاتور در واقع یک نوع تبدیل کننده خروجی دستگاه DVR به ورودی VHF و UHF می باشد. این تبدیل کننده به شما امکان می دهد تا دستگاه DVR را به آنتن مرکزی متصل نمائید. برخی از این تبدیل کننده ها دارای خروجی های متعددی می باشند که امکان اتصال به خروجی های VGA یا HDMI را هم به آنتن مرکزی فراهم می نمایند.

قابلیت های True WDR ، Real WDR و Super WDR :

برای مثال داشتن دو دست، دو پا و یا اندازه عرض شانه ها که هر کدام به صورت جداگانه برای نرم افزار تعیین گردیده تا دوربین بتواند افراد را از سایر سوژ ها و اشیا تشخیص داده و عمل شمارش را به درستی انجام دهد. با نصب نرم افزار رایگان P2P برروی ویندوز یا موبایل و ست کردن شماره سریال دستگاه و کد P2P می توانیم از راه دور به تصاویردوربینهای مداربسته دسترسی داشته باشیم. همانطور که می دانید حالت های مختلفی برای ضبط در دستگاه ضبط وجود دارد مانند حالت روز و شب، ضبط با حالت حرکت Motion Detection و … انتخاب هر کدام از این حالت ها می تواند بر حجم تصاویر اثر گذاشته و مصرف پهنای باند را کاهش یا افزایش دهد. این روزهای از انواع سنسورها یا حسگرهای CMOS و CCD در دوربین‌های دیجیتال استفاده می‌شود. اصطلاح CCD سرنام عبارت Charge Coupled Device و اصطلاح CMOS سرنام عبارت Complementary Metal Oxide Semiconductor است.

با توجه به این که استفاده از تصاویر بدون وجود دستگاه DVR در اکثر مدل ها ممکن نیست، سیم کشی انواع دوربین مدار بسته آنالوگ نسبت به سایر مدل ها بیشتر است. سیستم آنالوگ اولین نسل از انواع دوربین های مداربسته است که با استفاده از حسگرهای الکترونیکی که در این دستگاه تعبیه شده است، تصاویر را دریافت نموده و آن ها را به سیگنال های الکترونیکی تبدیل می نماید. در انواع دوربین مدار بسته آنالوگ ، داده های دریافتی جهت نمایش به دستگاه DVR ارسال می گردد.

  • ضمن این که امکان رصد کردن تصاویر برای هر کس دیگر به راحتی فراهم می شود بنابراین هرگز نمی تواند سیستمی امن برای تامین امنیت به صورت آنالوگ باشد.
  • کاهش نویز نقطه‌ای هر پیکسل را با پیکسل کناریش مقایسه می‌کند و نویزهای ناخواسته پیدا شده داخل فریم را ازبین می‌برد.
  • البته برخی از مدل های آن را می توان زیر سقف یا روی دیوار نیز نصب کرد.

مدل‌های مادون قرمز گران‌تر از دوربین‌های روز/شب هستند و کسانی که این گزینه را انتخاب می‌کنند معمولاً این کار را انجام می‌دهند زیرا ضبط در شب برای امنیت کسب‌وکارشان حیاتی است. به تصویر ثبت شده توسط این دوربین‌ها ترموگرام یا گرمانگار میگویند و از طریق فرایندی به نام ترموگرافی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. با توجه به این تکنولوژی در محیط‌های با تاریکی مطلق نیز می‌توانند انسان و یا اجسام دیگر را که دارای دمای گرم هستند را به خوبی شناسایی کنند.

این دوربین آنالوگ با تکلونوژی IP، مانند مدل های دیگر که پیش در صحبت کردیم قابلیت دید در شب از شعاع 30 متری را دارد. و برای راه اندازی آن و داشتن حداکثر کیفیت میتوانید از دستگاه دستگاه DVR داهوا مدل XVR1B04 استفاده کنید. در این مقاله با دوربین مدار بسته و انواع آن آشنا شدید و برخی از ویژگی های مهم آن را شناختید.

در واقع یک انجمن جهانی برای ایجاد یک استاندارد عمومی در ساخت و ارتباط دوربین های مداربسته شبکه است. واژه Onvif مخفف Open Network Video Interface Forum (انجمن ارتباط باز ویدئویی شبکه) است. هدف این انجمن ایجاد یک استاندارد جهانی برای ارتباط دوربین های شبکه بدون توجه به تولید کنندگان آنها است. بعد از گذشت اریا سی سی تی وی حدود 20 سال، اکنون کمپانی Dahua Technology نامی آشنا در صنعت نظارت تصویر و بازار دوربین مدار بسته است و در 17 کشور دنیا نماینده دارد. نحوه انتشار نور IR در دوربین های مداربسته قدیمی به نحوی است که منجر به ایجاد یک الگوی دایره ای شکل از نور بر روی تصویر می شود و روشنایی بیشتر در مرکز تصویر متمرکز است.

لیست قیمت همکار و فروش دوربین مداربسته و دی وی آر

یکی از مهم ترین موضوعات مورد نیاز برای ورود به شغل دوربین مداربسته همچنین خرید و نصب آن آشنایی با انواع دوربین مدار بسته به لحاظ ظاهری است. نصب و استفاده از انواع دوربین مدار بسته، راهکاری آسان، کم هزینه و در دسترس برای ارتقای امنیت در ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری به شمار می رود. به طوری که کاربرد آن ها در ساختمان های مختلف اداری، تجاری، صنعتی و مسکونی، روز به روز در حال افزایش می باشد.

این اشکال به این صورت ایجاد می شود که دوربین مدار بسته میزان باز بودن Iris را برا اساس میانگین نور تصویر محاسبه می کند. اکثر دوربین های امنیتی صدا را ضبط نمی کنند، اما برخی از آنها این توانایی دارند و قیمت دوربین مداربسته با امکانات کمتر، پایین تر است. در برخی موارد، ممکن است به چندین دوربین برای گرفتن مناطق خاص نیاز داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که دوربین های مداربسته را در جایی قرار می دهید که دسترسی به آنها دشوار باشد. شما نمی خواهید به راحتی به تجهیزات شما دسترسی پیدا کنید، زیرا یک متجاوز به راحتی می تواند آن را بشکند. هدف از دوربین ‌های امنیتی ثبت فیلم، به خصوص در مناطق آسیب ‌پذیر و یا بالا در اطراف ساختمان شما است. دوربین‌های امنیتی سیم‌ کشی شده از کابل ‌ها برای انتقال تصاویر و انجام مراقبت ویدئویی استفاده می ‌کنند اما این سیگنال زمانی تضعیف خواهد شد که دامنه انتقال بیش از ۱۲ متر باشد. اگر می خواهید سیستم نظارتی خود را از راه دور کنترل کنید باید دوربین های دام تحت شبکه را انتخاب کنید.